Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U2

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Edge
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2007. 19:11 
Naslov: Funny U2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo dakle ovaj topic kao što ste već u naslovu mogli zaključiti posvećujem legendarnim Ircima, tj članovima jednog od najvećih bendova svih vremena...naravno U2-a.
Dakle što reći o njima a da većina ljudi to jednostavno ne zna(hebiga za to ćete morati pitat nekog od članova benda Smile )

Ukratko o bendu...

Bend je osnovan u Dublinu davne 76' godine na inicijativu tada mladog dječaka po imenu Larry Mullen JR. koji je svoj oglas za osnivanje benda stavio na školsku oglasnu ploču. Ubrzo nakon toga javljaju se trojica mladića koja u tom bendu vide spas za sebe (ovo se posebno odnosi na basista koji nije baš spadao među one uzorne učenike i tako to Embarassed Smile ) To su bili Paul Hewson(poznatiji kao Bono, Vokal ), Dave Evans (edge, gitara ) i Adam Clayton (bas, da to je taj problematičan momak Smile). Bend se ubrzo nakon osnivanja prijavljuje na natjecanje mladih i novih bendova gdje uvjerljivo pobjeđuju, zarađuju prve pare i upoznaju svog budućeg i jedinog menadžera Paula McGuinessa (ne, nema veze s pivom Smile ). Svoj prvi album po imenu "Boy" bend izdaje 1980 godine, Drugi dolazi godinu kasnije po imenu "October", a samo dvije godine kasnije znači 83' izlazi legendarni "War" u kojem bend otkriva svoja politička i vjerska stajališta (Sunday bloody sunday i New year's day zorno govore o tome). I tako bih ja mogao od albuma do albuma, ali bi vam vjerojatno ubio volju za čitanjem jer bibilo predugačko pa ću još samo spomenuti dva najpoznatija i ujedno najkvalitetnija njihova albuma. To su "The joshua tree" i "Achtung baby" jednostavno sam mišljenja da svaka osoba koja imalo voli glazbu mora imati ova dva CD-a pa makar i spržena Laughing Laughing . Achtung Baby meni osobno najdraži album donosi i vjerojatno najveću turneju svih vremena nazvanu "Zoo TV" koja predstavlja nešto što je bilo svjetlosnim godinama ispred svega viđeno do tada i vjerojatno i sada u svijetu glazbe.

Turneja koja je izazvala najviše "prašine" je bila turneja po imenu "POP" koje je uslijedila nakon istoimenog albuma i iako vuzualno vjerojatno "najjača" njihova turneja nije baš naišla na dobru ocjenu krutičara jer je bend na tom albumu pokušao rock smiksati s ostalim popularnim žanrovima u to vrijema što se ponajviše nije svidjelo fanovima i naravno kritičarima.

Nakon toga slijede jo dva albuma i turneje. Prvi je bio "All that you can't leave behind", a drugi "How to dismantle an atomic bomb". Nakon prvog je uslijedila turneja pod nazivom "Elevation" koja ih glazbeno nakon "POP-a" vraća korjenima znači bez primjesa drugih žanrova na veliku radost fanova. I zadnja turneja dolazi pod nazivom "Vertigo tour" koja još jednom dokazuje tko je najbolji live bend na svijetu.

Za kraj evo i 10 po mom mišljenju najvoljih pjesama benda...
1.Pride (In the name of love)
2. New Year's day
3.With or without you
4.Bad
5. Where the streets have no name
6.Desire
7.One
8.Until the end of the world
9.Stay (faaraway, so close)
10.Beautiful day

Toliko od mene za sada, i zanima me naravno vaše mišljenje o bendu i tako to... Smile
Nadam se da vam text neće bit predugačak za čitanje Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2007. 19:29 
Naslov:  Re: U2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile
Samo bih još dodao "Acrobat" i "Love is blindness" koje su mi uz "With or without you" njihove najvolje pjesme.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edge
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2007. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
osijek031.com smile
Samo bih još dodao "Acrobat" i "Love is blindness" koje su mi uz "With or without you" njihove najvolje pjesme.


DA, slažem se za te dvije stvari...posebno za "Acrobat". Prilično je teško nabrijati njihovih 10 najboljih pjesama, mislm da bi top 50 bilo puno lakše, a sigrno bi se našlo materijala Smile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.09.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad je sljedeca turneeja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2007. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledao sam ih u Budimpešti na Zoo Tv turneji i stvarno je bilo za pamćenje.
ovi noviji albumi su mi previše konfekcijski i svi su jednaki.pratio sam ih od početka i mislim da sam se malo zasitio.uz to još i Bono sa svojim političkim kampanjama...
najbolji album? po meni definitivno ACHTUNG BABY!!!
najbolja pjesma BADONESUNDAYBLOODYSUNDAYGLORIA....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edge
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2007. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
najbolja pjesma BADONESUNDAYBLOODYSUNDAYGLORIA....


Svaka od ovih pjesama koje si naveo je priča za sebe, i naravno remekdjelo samo po sebi.

Zamisli sad da stvarno postoji pjesma sa primjesima svake od onih gore navedenih...bila bi prebrutalna Smile.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2007. 0:23 
Naslov:  Re: U2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

the best band ever ! A naravno, album Achtung baby je i meni nekako najdraži . . .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2007. 1:06 
Naslov:  Re: U2
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MF je napisao/la (Pogledaj post): › the best band ever ! A naravno, album Achtung baby je i meni nekako najdraži . . .

Da to sam i ja zaboravio napomenuti, Achtung baby!

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2007. 5:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nemrem bilivit da bas nitko nije spomenuo "I Still Haven't Found What I'm Looking For"... onaj video clip sa gospel choir, the New Voices of Freedom je nesto posebno.



_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2007. 22:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od videospotova meni je nekako najdraži All I Want is you...što zbog lijepe priče a što zbog predivne pjesme.A zakon spot je definitivno onaj za Where the streets Have No Name i sva ona prikazana panika koja nastaje kad se U2 pojave u nekom gradu...Histerično!!!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Edge
Offline
Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.09.2007. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): › Nemrem bilivit da bas nitko nije spomenuo "I Still Haven't Found What I'm Looking For"... onaj video clip sa gospel choir, the New Voices of Freedom je nesto posebno.


Clip je predobar, inače to je isječak iz "Rattle & Hum" (dokumentarac o U2). Inače meni najmoćnija live izvedba je tekođer iz tog filma, radi se o izbedbi pjesme "Sunday bloody sunday"...jednostavno predobro!

http://www.youtube.com/watch?v=c9c4lLnY0rA

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.09.2007. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba li reći da ljudi osim što rade za sebe rade i za druge?
Roy Orbisonova pjesma She's mistery girl jedna je od onih koja im je savršeno uspjela.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2009. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto, da se pohvalim, nemam kome što bi rekao Lončar, karte su već nabavljene.jel još netko uspio doći do njih?

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2009. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa ima miljon ulaznica, šta se svi bacaju odma ko da smo neki London ili Pariz pa će puknit u pola sata. Kupit ću sutra prijepodne kad dođu u šopove i ćao.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2009. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ja se samo brinem oko onog U u imenu tog benda, rekao bi Bandić.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: