Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zlatne niti osjećaja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zal Kopp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 110
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2005. 0:52 
Naslov:  Zlatne niti osjećaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega moj, znam da nisi ljut na mene što ti nisam čestitao rođendan. Nekako, ne volim razmišljati o godinama. Sklon sam bilježiti, ali isto tako i brisati datume. Kao čovjek pamtim i zaboravljam vrijeme. Ponekad se ne razbudim dovoljno, a kad zaspem, uspomene utonu u moja sjećanja. Uostalom, je li važno kada si rođen? Za mene postojiš od onog trenutka kad si ušao u moje disanje i kada su me tvoje lipe, prvi puta omamile svojim predivnim mirisima. Tada si u meni rođen.

Bez ikakve sumnje, često mi se događa razgovor s tobom, često se kroz mene provlači tvoja prošlost. Svijest mi dozvoljava opipati tvoje obrise Murse. Instikt me vodi uz Dravu gdje prepoznajem nastajanje tvoga imena. Tu gdje voda odsijeca tvoje obale, pradavni su hodači ucrtali u svemirske planove moj susret s tobom. Mjesto na kojem sam danas, njihovi su koraci u mojim nogama. Da nije bilo njih, ne bi večeras u mojim očima tvoje ulice sjale, niti bih promatrao nebo kako umiva tvoje parkove. Moj grade, osjećam tvoje nasljeđe kao dodire koji me vole. Nema iskrenije ljubavi od prirodne ljubavi. A ti i ja smo iskreni jedan prema drugome. U tebi šapuće lišće, baš onako kako ja želim.

Neka ove tihe riječi budu početak putovanja na kojem ćemo uživati. Dovoljno naučen u prošlosti da se budućnost predviđa srcem sadašnjosti, želim ovu bjelinu prekriti riječima, pa te riječi složiti slijedom osjećajnih misli i njihove boje pretočiti u sliku koja će pokazati svu ljepotu s kojom raspolaže tvoja duša. Krenut ću od samog tvog izvora i slijediti tokove predivnih pejzaža na kojima su nastajali tvoji prvi obrisi. Zajedno ćemo šetati krajolicima tvoga djetinjstva i tvoje mladosti. Stići do ušća sadašnjosti gdje su nam životi usidreni i sačekati povoljniji vjetar koji će nas povesti daljinom nepoznate pučine.



Ovi su dani vrijeme uspomena i sjećanja, vrijeme ispunjeno sentimentalnim i emotivnim razmišljanjima. Naš svijet dodiruju odjeci lijepih i nezaboravnih trenutaka. U takvim trenucima nečija bliskost i nečija topla riječ pronađu mjesto u prašnjavim zaboravima. Maštanja se pretvaraju u stvarnost, a stvarnost postaje ljepša i smirenija. Najteže nam je kad smo zarobljeni u nečijem zaboravu i poput pahulja nestanemo u sivom zimskom suncu. Ponudi nam ugođaj koji dušu napaja. Budi ovih dana ljepši i topliji, jer zlatne niti tvojih osjećaja ne prekriva patina vremena. U tvojim smo zjenicama svi dio velikog sna. Kao po kakvom pravilu pronašli smo prostor u tvom srcu. Podsjećaš nas koliko je naš život ispunjen nadanjima. Upozoravaš na naše strahove i nemire. Nudiš ushite i radosti. U tvom beskrajnom zagrljaju naš te osmjeh nikada ne zaboravlja.

Tekst: Zal Kopp
Ilustracija: Jovan Gojković

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2005. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dirnuta sam do suza. I meni je Osijek jedna od velikih, iskrenih i neprolaznih ljubavi. On ne može iznevjeriti, razočarati ili potcjeniti ono što mu se pruži.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.12.2005. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ah, kada bi mogli živjeti od patetike i ljepote...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2005. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reče borac za prirodu, životinje i okoliš.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.12.2005. 15:01 
Naslov:  Re: Zlatne niti osjećaja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je i ja sam jako dirnut, sve idu suze niz guze.....

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.12.2005. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

glupane nemaš za čega dirnut

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 12.12.2005. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čestitah zato ja, a za rođendan čuh od tebe i upamtih... znaš ti mene, meni je posao da pamtim Smile...Prekrasan tekst prijatelju, i iako se od ljepote ne može živjeti, malo osjećaja, i malo začinbe života pa makar i lijepom riječi, ne bi nam bilo naodmet.
Pozdrav s Krka! Vidimo se! Ida

Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.12.2005. 21:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prekrasno Smile

Moj Grad Smile

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.12.2005. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

proustovski sjetno i toplo. lijepo pišeš i voliš naš grad, pa zato samo naprijed!

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: