Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Preseravanje ili ...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, njemu je kapilizam, odnosno sistem u kojem danas zivio omogucio da on ima 50 superskupih auta, a da neki nemaju niti jedan Yugo.

Dakle, on ima novaca i s njima radi sto zeli. Covjeku se svidjaju automobili i onda ih kupuje. Koliko novaca - toliko automobila.

Ja, npr. ne volim automobile i da imam novaca poput njega zasigurno si ne bih kupovao te jurece limene lijesove (ok, ok, ovdje su uglavnom oldtimeri, ali ni ja ne govorim samo o JayLenou).

@Monstrum, da, pola svijeta gladuje, ali Lenou nije problem cobanima prodavati salice, kape i majice na kojima pise "Jay Leno garage" i zaraditi jos koji dolar, e ne bi li se jos vise razlikovao od likova koji umiru od gladi.

Hebiga, kapitalizam je super stvar. Eno, rekli jucer na Jay Leno showu! Vec danas milijun onih koji kupe njegovu salicu ce tvrditi isto.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kopile
Offline
Avatar

Ukupno postova: 655
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.09.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

90% onoga što buržoazija radi je preseravanje.

_________________
Kill'em all let god sort'em out
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 14:38 
Naslov:  Re: Preseravanje ili ...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Mungos, sve to što si rekao o kapitalizmu stoji, al ne misliš li ti da je držanje 50 auta u garaži od kojih neki garant nisu startani il provozani već mjesecima, ili kupovina auta koji ide 320 km/h, troši 50L goriva i nemože se vozit nigdje osim na pisti, preseravanje, da jasno je i meni da je to njegov hobi, al ne misliš li da malo pretjeruje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
@Mungos, sve to što si rekao o kapitalizmu stoji, al ne misliš li ti da je držanje 50 auta u garaži od kojih neki garant nisu startani il provozani već mjesecima, ili kupovina auta koji ide 320 km/h, troši 50L goriva i nemože se vozit nigdje osim na pisti, preseravanje, da jasno je i meni da je to njegov hobi, al ne misliš li da malo pretjeruje


Mislim da je to jednostavni marketinški potez. Na kraju krajeva, ne održava ih on, ima sigurno osoblje koje ih tu i tamo upali, pregleda i sve. A sponzori GM. A gudiza za kupiti more, pa kad sve zbrojiš, vjerojatno ima čak i profita na toj kolekciji. Mene najviše ljute kolekcionari koji svoje pile drže pod zemljom daleko od očiju javnosti.
Da sam ja milijarder, skupljao bih sponzoruše...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 15:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
@Mungos, sve to što si rekao o kapitalizmu stoji, al ne misliš li ti da je držanje 50 auta u garaži od kojih neki garant nisu startani il provozani već mjesecima, ili kupovina auta koji ide 320 km/h, troši 50L goriva i nemože se vozit nigdje osim na pisti, preseravanje, da jasno je i meni da je to njegov hobi, al ne misliš li da malo pretjeruje
Mislim da problem nije u njemu, nego u onima koji u njegove automobile gledaju s razvaljenim vilicama, a u njega s ustima punima ljubavne sline.

Preseravanje je cin kojim netko pokusava nekom svojom radnjom izazvati gorespomenutu reakciju. Dakle, da vi ovdje ne slinite nad njegovim autima - ne bi on imao web stranicu o svojoj garazi, tim ljudi koji ju odrzavaju, ne bi turirao i skripao po Radicevoj, ne bi prodavao jebene salice na kojima pise "Moja Garaza".

Postoje i neki drugi natovareni ljudi, ali oni npr. kupuju velike celicne kugle, ili npr. umjetnicka djela. Kad netko da milijuncic za komad sarenog platna, onda se to smatra potezom ekscentrika (citaj: bogatog ludjaka). Nije to zato sto je ovaj ili onaj potrosio vise ili manje para, vec zato sto gotovo svi sline za autima, a slike su zanimljive malenoj, malenoj skupini ljudi.

@bazooka je dobro rekao, a ja sam to izostavio u prvom postu... slinecim blejavcima je poceo prodavati salice vjerojatno zato sto odrzavanje garaze kosta... netko treba svaki dan brisati prasinu s tih auta (i pri tome ih samo gledati, hehe)...

S drugom bazookom bih se slozio i oko zadnje tvrdnje. Tja, bar bih znao na cemu sam. Sklonost priznavanju namjera sponzorushe obrnuto je proporcionalno novcu koji je u igri. Kad je puno para u igri, zena otvoreno trampi tijelo za sve ono sto novac nudi. Kad je mal novcani ulog u igri (citaj: situacija nas smrtnika), onda se pravi fina, glumi da su joj bitne nematerijalne vrijednosti, slusa punk i loce po parkovima.

A svima je na pameti samo jedno - kako sto bolje materijalno osigurati i u novcanice ushushkati tih par jajasaca sto ce donirati za nastavak vrste.

P.S. nije ovo offtopic... ne kurci se Jay Leno zato da bi selo bilo veselo, vec njushi nektar seljanki... ;-)


Zadnja promjena: Leteci mungos; 10.09.2007. 15:43; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
@Mungos, sve to što si rekao o kapitalizmu stoji, al ne misliš li ti da je držanje 50 auta u garaži od kojih neki garant nisu startani il provozani već mjesecima, ili kupovina auta koji ide 320 km/h, troši 50L goriva i nemože se vozit nigdje osim na pisti, preseravanje, da jasno je i meni da je to njegov hobi, al ne misliš li da malo pretjeruje


pretjeruje ? zasto ? pa coeku se svide kola.. uzme ih, provoza.. zakljuci mozda da i nisu nesto, il mu dosadi, il mu se svidi drugi i uzme taj drugi.. i tako u nedogled..

a ima para ko blata, tak da mu se ne isplati zajebavat s prodajom istih.. a nikad se ne zna kad ce se opet zazelit onog 'dosadnog'

ko malo djete.. a od zivota kojeg sam do sada prozivio, najlepse mi je bilo kad sam bio malimalimali.. ne opterecen nicim, a najmanje lovom.

kapitalizam.. za to smo se izborili '91, pa sad uzivajmo.. mislim, sto prije shvatimo pravila igre i prilagodimo se istima.. bolje za nas Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Preseravanje je cin kojim netko pokusava nekom svojom radnjom izazvati gorespomenutu reakciju.


Samo sam ovo tražio, pitanje topica je da li je preseravanje kupit bezobrazno skupa kola ili, dobro tu sam se je nadovezo, imat 50 komada u garaži, i činjenica je da dotični majstor ima u garaži 50 komada, vjerojatno čisto da bi izazvao reakciju "Ja imam, vi nemate, a bogami nećete ni imat, pošto ja imam Very Happy"
A što se tiče slinjenja nad kolima, slinim samo nad ovim

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel preseravanje kupiti biciklo za 10 000kn kad mozes kod peeevca kupit za 300kn, a ima jos i vise amortizeeera !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Jel preseravanje kupiti biciklo za 10 000kn kad mozes kod peeevca kupit za 300kn, a ima jos i vise amortizeeera !?


Je, ne kažem da treba kupit onaj iz Peveca kojem u "uputstvu za uporabu i sastavljanje" piše "ako škripi to je normalno i to tako mora biti", al za 2000kn može se kupit dobro biciklo.
Priča mi lega, ima legu koji je kupio baciclo za 15 000 i ne vozi ga jer se boji da ga ne ogrebe, da mu ga neko ne mazne, la la la, maltene boji se da mu ne padne lanac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.09.2007. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: › Jel preseravanje kupiti biciklo za 10 000kn kad mozes kod peeevca kupit za 300kn, a ima jos i vise amortizeeera !?


Onaj tko ima nedovoljno novaca za 10K kuna ce kupiti onaj za 300, jer je svjestan da je siromasan i da su siromasni osudjeni na kupovinu jeftinijeg i najcesce nekvalitetnijeg. Osudjeni su na sitanje teens, zenskih i muskih casopisa, na gledanje Big Brothera, osudjeni su na ispijanje kava, dizanje kredita i sanjanja o kucici u cvijecu.

Monstrum je napisao/la: › Priča mi lega, ima legu koji je kupio baciclo za 15 000 i ne vozi ga jer se boji da ga ne ogrebe, da mu ga neko ne mazne, la la la, maltene boji se da mu ne padne lanac.
Boji se jer je kao siromasan kupio ono sto je van njegovih mogucnosti. Da ima para k'o Jay Leno, bolio bi ga kurac hoce li mu valjak pregaziti preko bikea. No, to je stvar mentaliteta i jedna je sasvim druga tema...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Je, ne kažem da treba kupit onaj iz Peveca kojem u "uputstvu za uporabu i sastavljanje" piše "ako škripi to je normalno i to tako mora biti", al za 2000kn može se kupit dobro biciklo.
Priča mi lega, ima legu koji je kupio baciclo za 15 000 i ne vozi ga jer se boji da ga ne ogrebe, da mu ga neko ne mazne, la la la, maltene boji se da mu ne padne lanac.


e jebiga, legin lega je kompleksas - vonabi đet seter. kupi si bajk i onda ga ne vozi jer ga se boji ogrebat. br'ao Smile

a ova usporedba, ne 10kkn neg 2kkn.. pa nekom je tih 2kkn nedostizno, a nekom je 10kkn.. onak, za cuzicu popit Smile

znas ono.. šetaju se dva šeika po _izaberigrad_ i stanu pred izlogom ferarija.. udju unuta.. svide im se dva komada.. kazu uzimamo ova dva, pita ovak kako placate, kaze jedan od njih; keš - ajd, ja cu platiti, ti placas rucak. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Boji se jer je kao siromasan kupio ono sto je van njegovih mogucnosti. Da ima para k'o Jay Leno, bolio bi ga kurac hoce li mu valjak pregaziti preko bikea. No, to je stvar mentaliteta i jedna je sasvim druga tema...


Istina, no zar opet kupovanje takvog bicikla, kojeg si zapravo nemoš priuštit, ne spada u rubriku preseravanje, po meni je to u istom košu s ovim buržujima koji od siline para i specifičnog mentalnog sklopa, ne znaju šta će s novcima, pa "hajmo imat 10-20-50-100 auta iako mi treba max 3".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.09.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Preseravanje je kad Kerum juriša autocestom Zagreb -Split s mercedesom 233kn/h nedjeljom jer mu se jako žuri,preseravanje je kada ga zaustave i kažu mu da mora platiti 2000kn a on s osmjehom vadi iz ljetnih hlača snop novaca i pita "Što ,tako malo!",preseravanje je kad mu policajci naplate kaznu,vrate dokumente i upozore ga da vozi sporije ,a on sjedne u auto i nastavi svoje Schumaherske vožnje po autocesti..

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›

a ova usporedba, ne 10kkn neg 2kkn.. pa nekom je tih 2kkn nedostizno, a nekom je 10kkn.. onak, za cuzicu popit Smile

Ja nemam biciklo Sad
ja se šetam Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.09.2007. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la: ›
Istina, no zar opet kupovanje takvog bicikla, kojeg si zapravo nemoš priuštit, ne spada u rubriku preseravanje


to mi je jos gore.. ima sam u razredu jednog lika.. koji se dotjerivo; nove trnerke,patike,majce,koznjaci, zlatni lanci, narukvice itd.. jedan dan nas pozove kod svebe na rodjendan il tako nesto.. skupimo se kod njega.. a kod njega.. kuca u kojoj zive - rupa, rupa. neuredno, prljavo, prastaro, zaudara..

ljudi pate za 'sjajnim' i 'skupim' stvarima.. staces..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: