Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uhićen Gotovina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2005. 13:37 
Naslov:  Uhićen Gotovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZAGREB, 8. prosinca 2005. (Hina) - Glavna haška tužiteljica Carla del Ponte objavila je u četvrtak u Beogradu da je hrvatski general Ante Gotovina uhićen dan ranije na Kanarskim otocima, doznaje Hina od njezine glasnogovornice Florance Hartmann.#L#
Sada se radi na proceduri njegova izručenja Haagu, kazala je u telefonskom razgovoru iz Beograda njezina glasnogovornica Florence Hartmann.

Glavna haška tužiteljica, koja u četvrtak boravi u Beogradu, tim se povodom čula s hrvatskim premijerom Ivom Sanaderom, kazala je Hartmann te dodala da se tužiteljica zahvalila hrvatskoj strani na suradnji.

General Gotovina optužen je 2001. godine za zločine počinjene tijekom i nakon operacije Oluja, i od tada je bio u bijegu.

hina

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo nije za naslovnicu, a mjuzikl je? Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo nema izravne veze s Osijekom, mjuzikl ima.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 14:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe... Ajde stavite to na naslovnicu. Smile

A dobar mi je, ovi ga traže po Africi, hercegovačkim samostanima, a naš Ante ljetuje... Sigurno su ga uhvatili u havajskim hlačicama, kockastim dresom i koktelom u rukama Very Happy


Zadnja promjena: Bilke; 08.12.2005. 15:15; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jasno da nas se ne tice, pa mi smo neovisna Glavaseva republika. Stoga ta vijest ne zanima Osjecane niti moze imati ikakav utjecaj na njihov zivot.


To! Sad će nabrzinu dokazati za što je sve on nevin.
Lijepo je znati da će Hrvatima Gotovina biti odsad bliže.
Dodijalo više i bogu i narodu.

Bože, hvala ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
filips
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 15:45 
Naslov:  Re: Uhićen Gotovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Steta sto su ga nasli.. Ali morate priznati da covjek ima stila Smile Umjesto u rupi u zemlji, uzivao ke na egzoticnim plazama i zarkom suncu Smile
A i mislim da je covjek zasluzio, ako nista drugo, barem da ga stavite na naslovnu stranicu. Ipak i on je jedan od glavonja koji nam je omogucio ovo sto danas imamo.
Ako to barem malo nije vezano za Osijek, onda ne znam sta je. Zar ne cacane??!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

filips je napisao/la: ›
Steta sto su ga nasli..
<rez>
Ipak i on je jedan od glavonja koji nam je omogucio ovo sto danas imamo.
Ako to barem malo nije vezano za Osijek...


Poricanje je prvi korak do prihvaćanja istine. Na dobrom si putu.
Ipak, 150 Srba ubijenih poslije akcije nema vojno-strateških sveza s obranom grada, koji je ionako nepokoriv, dok god je nama našega Branimira.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedan Ante pobjego od Hrvatske u Španjolsku, a sad i drugi.

Ne znam kako gradonačelnih u tome nije vidio simboliku, analogiju...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
filips
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.12.2005. 20:27 
Naslov:  Re: Uhićen Gotovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sta da ti covjek odgovori na ovakav post...
Kako volim pisat, napisao sam malo poveci post.. Ali posto ima nekih recenica koje bolje da ljudi ne citaju, nisam ga objavio.
Samo cu reci da ne mogu vjerovat kako se neki skorojevic koji nije ni bio na tom ratistu, nije ni u pola prozivio sta je taj covjek prosao, koji nije ni vidio sto se dogodilo, koji je sve negdje procitao, sebi daje za pravo da donosi neke plitke zakljucke.
Covjece.. Bio je general, zaduzen za ratiste oko Zadra, Knin....!!! Jel Zadar jos uvijek nas?!? Jel Knin jos uvijek nas?!?!? Jel oluja oslobodila zarobljene dijelove?? Kad bi svi razmisljali kao i ti, onda bi se svaki ratni general trebao osuditi!!! Sta dalje da uopce trosim energiju na ponavljanje povijesti. Imas sve u knjiznici pa malo procitaj. Ostavi se malo zutog interneta.
A za paljenje kuca, za progon ljudi, za "etnicko ciscenje" treba biti sudjen. Tu se s tobom slazem. Mislim da on dobro zna zasto bjezi i od koga bjezi i za svoja djela treba odgovarati. Par dana nakon oluje, stari mi je prolazio kroz to podrucje i pricao mi je kako to sve izgleda, tako da znam o cemu pricas... Ali samo da te pitam... Koji je srpski general odgovarao za progone, paleze i sva ostala sranja koja je napravio na tlu HR?? Ovo sto se malo spominje o skorpionima i ostalim postrojbama za "brisanje", nije nista... 0!!
Ali cinjenica je da je covjek heroj domovinskog rata i s pravom zasluzuje tu titulu!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2005. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uhicenje Gotovine moze se smatrati nultom tockom "Slucaja Gotovina" koji ce tek poceti.

Citava ta prica oko Gotovine i onoga sto se tamo dogadjalo, umijesanosti ovih ili onih, djidje-midje, sada bi moglo izaci na vidjelo. A, mozda i nece.

Kako bilo, meni je bas zanimljivo promatrati kako su se ljudima sustavno prali mozgovi floskulama "tko se brani ne moze pociti zlocin", "heroj, a ne zlocinac" i sl... Ljudima su prepuna usta Gotovine, a vjerujem da 99% takvih, jos za vrijeme trajanja Oluje nije ni znalo da postoji tamo neki general Ante Gotovina... Uostalom, bilo bi zanimljivo sve te bukache pitati za imena ostalih generala iz te akcije... onako, na prepad... Smile Heh, bitno da svi ZNAJU da je Gotovina nevin...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.12.2005. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se petljala u politiku, ja sam apolitična osoba. Al' glede prozvnog generala, meni je žao što su ga uhitili. Naime, meni je general tak' zgodan da bih mu u svaka doba pružila utočište. Istina, sve dok ne progovori. Ne sviđa mi se njegov glas, previše je ženskast. Smile

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
filips
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2005. 0:43 
Naslov:  Re: Uhićen Gotovina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sa pranjem mozgova je cista glupost... Nisam ni poceo pratit taj dio "politike" sve dok Carla nije pocela idiotski preuvelicavat sudbinu citave zemlje preko jednog covjeka.
To je bilo moje misljenje. Ako se pokaze da je kriv za genocid i sta ja znam sta se sve navodi u toj optuzbi... Neka mu sude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2005. 5:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde, ne serimo. znalo se dobro di je i sta radi, kad je postalo neophodno za republiku da se ante u'apsi, u'apsili su ga. sve su to namjestaljke i igre drzavnog vrha.

8 pajdo, replika,ispravak netocnog navoda?

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 09.12.2005. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nekako i ja imam taj osjećaj kao i nekvinda (plaši me taj dublji politički interes iza običnih političkih igara. Zato što ne znam za njega).

Ma slušam Slavonski kako napuhuje stvari: od jutros je bar dva puta bila Sude mi, a sad upravo ide Lili Marlen u izvođenju Anje Šovagović- Despot. Zanimljivo.

Kako je moja uža specijalizacija međunarodno humanitarno pravo, nekako sam upoznata s definicijom ratnih zločina, a konstrukciju "etničko čišćenje" je stvorio ICTY, najbliže tome u Rimskom statutu je definicija genocida.

Ali ne mislim da se Gotovina nije trebao predati- čak dapače, treba odgovarati za ratne zločine ako ih je počinio ili naredio da se počine, jer je cilj međunarodnog humanitarnog prava u vrijeme oružanog sukoba spriječiti patnje civilnog stanovništva i civilnih objekata i ograničiti ratna zbivanja na ratnike, dakle, one koji su se pristali boriti.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: