Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ranoranioci i.. oni drugi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 8:14 
Naslov:  Ranoranioci i.. oni drugi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jutarnji tipovi rijetko su skloni radikalnim rješenjima

O tome jeste li ranoranilac ili spavalica ovisit će i vaš karakter. Jutarnji tipovi rano se bude i već su od jutra spremni za sve. Nije im problem rano započeti sa svim mogućim aktivnostima bilo da je riječ o kućanskim poslovima ili zahtjevnim radnim zadacima.
Njihova suprotnost su oni koji više vole izležavanje i polagani tempo ustajanja iz kreveta i uhodavanja u dnevne obveze. Njih je bolje ujutro ništa ne pitati dok ne popiju prvu kavicu i zbroje misli. Tek su poslijepodne spremni za stvarno djelovanje.
Španjolski psiholog Juan Francisco Diaz-Morales smatra da je podjela na jutarnje i popodnevne tipove dovoljna za određivanje njihova karaktera. Prema njegovu mišljenju, jutarnji tipovi su logičari, vole konkretne stvari i vjeruju prije svega svome iskustvu. Opipljivo im je važnije od intuicije i osjećaja. Poštuju autoritete i društvene norme i vrlo su rijetko politički radikalno orijentirani. Što se tiče popodnevnih osoba, one su, smatra psiholog, kreativnije, sklone riskirati, nisu konformisti i samostalnije su. U istraživanju je sudjelovalo 360 učenika od čega 275 djevojaka. Upitani su kada se ujutro ustaju i kada liježu, kakvi su netom nakon izlaska iz kreveta, te kada u danu postižu maksimum. Sudionici su također morali odgovoriti i što ih motivira, kako razmišljaju i kakav je njihov odnos prema drugima. Među ženama je bilo 17 posto jutarnjih tipova, te 18, 8 posto popodnevnih. Najviše je bilo »srednjih« tipova. Čini se da muškarci više vole jutro, jer je među njima zabilježeno 30,6 posto ranoranilaca, 18, 8 popodnevnih i 50,6 posto »srednjih« tipova.

http://www.vjesnik.hr/html/2007/08/31/Clanak.asp?r=pis&c=1


ja definitivno spadam u one druge Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2007. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe... Moja cura i ukućani pizde jerbo mi treba proći bar 45 minuta od buđenja da kažem nešto složenije od "Dobro jutro!", "Vruće!", "Gladan...", "U pizdu materinu!", "Da", "Ne".
Kad bolje razmislim, mogao bih komotno većinu dana pregrmiti s tako osebujnim vokabularom Smile

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.08.2007. 8:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne znam koji sam ... i jedno i drugo ... volim spavat a volim se ustati rano i obaviti sve stvari ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontam da sam ranoranioc, rijetko kad spavam dulje od 11 sati, to samo ako dođem vikendom kuć ujutro pijan ko guska, pa onda odvalim do 11, po 12, i to samo nekad, inače je plafon spavanja 9:30, a što se tiče funkcioniranja ujutro i moj je jutarnji vokabular vrlo ograničen "Da", "Ne", "Ne diraj me!!!", "Šta hoćeš!!!!", "Ngh", i ne funkcioniram dok ne popijem kavu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2007. 9:08 
Naslov:  Re: Ranoranioci i.. oni drugi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): › Jutarnji tipovi rijetko su skloni radikalnim rješenjima

O tome jeste li ranoranilac ili spavalica ovisit će i vaš karakter. Jutarnji tipovi rano se bude i već su od jutra spremni za sve. Nije im problem rano započeti sa svim mogućim aktivnostima bilo da je riječ o kućanskim poslovima ili zahtjevnim radnim zadacima.
Njihova suprotnost su oni koji više vole izležavanje i polagani tempo ustajanja iz kreveta i uhodavanja u dnevne obveze. Njih je bolje ujutro ništa ne pitati dok ne popiju prvu kavicu i zbroje misli. Tek su poslijepodne spremni za stvarno djelovanje.
Španjolski psiholog Juan Francisco Diaz-Morales smatra da je podjela na jutarnje i popodnevne tipove dovoljna za određivanje njihova karaktera. Prema njegovu mišljenju, jutarnji tipovi su logičari, vole konkretne stvari i vjeruju prije svega svome iskustvu. Opipljivo im je važnije od intuicije i osjećaja. Poštuju autoritete i društvene norme i vrlo su rijetko politički radikalno orijentirani. Što se tiče popodnevnih osoba, one su, smatra psiholog, kreativnije, sklone riskirati, nisu konformisti i samostalnije su. U istraživanju je sudjelovalo 360 učenika od čega 275 djevojaka. Upitani su kada se ujutro ustaju i kada liježu, kakvi su netom nakon izlaska iz kreveta, te kada u danu postižu maksimum. Sudionici su također morali odgovoriti i što ih motivira, kako razmišljaju i kakav je njihov odnos prema drugima. Među ženama je bilo 17 posto jutarnjih tipova, te 18, 8 posto popodnevnih. Najviše je bilo »srednjih« tipova. Čini se da muškarci više vole jutro, jer je među njima zabilježeno 30,6 posto ranoranilaca, 18, 8 popodnevnih i 50,6 posto »srednjih« tipova.

ja definitivno spadam u one druge Wink



Ja spadam u ove "ni na nebu, ni na zemlji" ,dakle srednji tip.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja jesam jutarnji tip, ali nemam veze s onim karakteristikama koje su oni naveli za jutarnje tipove! čak naprotiv, više se nalazim u onima za popodnevne. nema mi druge, morat ću početi duže spavati! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po karakteristikama sam jutarnji tip,stoji i to da se volim probuditi ranije zbog obaveza koje u principu gledam da spalim do posljepodneva,koje mi je totalni promašaj za obavljanje posla tak da sam tada totalno neučinkovita..vjerovatno jedan od razloga zašto iz dna duše mrzim drugu smjenu...eh sad što se malih stvari koje čine gušte tiče tu sam totalano noćni tip..eto veza podočnjaci kao zaštitni znak...
uff posta..ovo su vjerovatno nuspojave medikamenata Sad

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2007. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ela je napisao/la: ›
uff posta..ovo su vjerovatno nuspojave medikamenata Sad


Gutaš guarane, a? ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2007. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
ela je napisao/la: ›
uff posta..ovo su vjerovatno nuspojave medikamenata Sad


Gutaš guarane, a? ;-)

ehhh da znaš Laughing
osijek031.com smile

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A gdje su noćni tipovi?

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
A gdje su noćni tipovi?


pa kontam da su to oni drugi.. uzmimo mene za primjer; koliko mi je mrsko ujutro se dici iz kreveta (vikendom se npr dizem tek kad me vec pocmu bolit ledja od lezanja:)), toliko mi je mrsko navecer ici lec u krevet.. (sam, naravno:))

ahh, odma me vata nostalgija studentskih dana.. kad se islo spavat kad si umoran i pospan, a dizalo se kad se naspavas... vise nego nekoliko puta sam dosao do zakljucka da mi je dan ustvari pre kratak.. da je barem 30-35 sati... 12 sati sna.. a ostalo biti svjestan...

pa sve bi stigo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jeff Murdock je napisao/la: ›
A gdje su noćni tipovi?


pa kontam da su to oni drugi.. uzmimo mene za primjer; koliko mi je mrsko ujutro se dici iz kreveta (vikendom se npr dizem tek kad me vec pocmu bolit ledja od lezanja:)), toliko mi je mrsko navecer ici lec u krevet.. (sam, naravno:))

ahh, odma me vata nostalgija studentskih dana.. kad se islo spavat kad si umoran i pospan, a dizalo se kad se naspavas... vise nego nekoliko puta sam dosao do zakljucka da mi je dan ustvari pre kratak.. da je barem 30-35 sati... 12 sati sna.. a ostalo biti svjestan...

pa sve bi stigo Smile

To care! osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
betty
Offline
Ukupno postova: 838
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.08.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jooj ja sam bas spavalica, prije nekih 2 tjedna me mama pitala jel ja imam neki poremecaj spavanja jer mogu po 14 sati u komadu spavati. najgore je kad si ti spavalica a tvoji ukucani rano ustaju.a kad se trebam ustai ujutro recimo u 8 da idem na faks ili nesto drugo pa to su zive drame, mora me se 4-5 buditi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 11:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

13 minuta do podneva i dnevnika. u zadnjih dvije godine najčešće bih dugo snivao i dizao se tek zadnevnik i tv kalendar te tek nakon toga smislio što i kako dalje u danu koji dolazi. ili bolje rečeno - prolazi. naravno, za vikende se živjelo... i živi.
mogu si to "priuštiti" jer eto... nije baš da radim, a i na faksu zabušavam... Embarassed
ma bit će to bolje sada od 10og mjeseca. odmah nakon dana piva Very Happy

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.08.2007. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lijen sam a više mi odgovara onaj profil ranoranioca

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: