Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opet skitam i pisem...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2005. 22:59 
Naslov:  Opet skitam i pisem...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo, molim sve za oprostaj sto me nema ovih mjeseci. Gemi, Leone, spreman sam za ribanje…

Da ne duzim, manje sam skitao nego obicno, a i mnogo stvari je u mom mladom (!?!) zivotu krenulo nizbrdo, tako da je trebalo dosta vremena te puno napora i koncentracije kako bi se doslo do neke vrste balansa. Vjerojatno mi neki nebeski knjigovodja salje poruku da mi je predugo sve islo od ruke kako sam htio i da je vrijeme da malo stanem na loptu.

Uglavnom, prije neki dan zateknem se u gradu koji mi je zagonetka vec evo, 35 godina. Nikad nisam bio nacisto da li ga volim ili mrzim, ali jedno je sigurno, samo jos ovdje postoje prave kafane i moze se cuti prava ciganska muzika, te je time dobar provod zagarantiran, ako ste moja krvna grupa. Ni kao klinac nisam nesto bio za diskoteke i klubove, jebote, i u Tufnu sam isao samo zato jer je cijela ekipa I sve sto se u gradu Osijeku moglo nazvati “butrom” islo tamo, mada nikad nesto nisam bio odusevljen doticnom vrstom zabave.

Kao sto rekoh, vrlo sam se bio povukao u sebe svo ovo vrijeme, i taman kad se potrefilo da sam malo bolje raspolozen, te polako izlazim iz ilegale i dobrovoljnog kucnog pritvora, slucajno prodjem pored “Black Panther’s-a”, posljednjeg bastiona ciganstine u Evropi i sjetim se nekih davnih noci, te svitanja koje sam tamo docekao, istovremeno pokusavajuci zaboraviti kolicine novca koji sam tamo ostavio. Sve u svemu, dobar prosjek, ne zalim se.

Udjoh. Naravno, od dima se skoro nista nije vidjelo, udari me moshus znoja, nikotina i vina, i prvi put za 6 mjeseci mi se lice rastegne u nesto sto bi strucnjaci mogli protumaciti kao nagovjestaj osmijeha. Samo ovdje mozes usetati sam, a izaci sa 5 dobrih prijatelja, kojima ni ime ne znas.

Pero Panter, legendarni vlasnik ovog renomiranog ugostiteljskog objekta, prisunjao mi se iza ledja i odvalio mi “zlepu” onom njegovim plisanim “kontraskim” dlanom da sam sve zvijezde vidio.

“Allende, sine moj, nema te nesto ovih dana?”

Ovih dana? E, moj zlatni zube…

“Nema me 10 godina, Cika Pero”
“Jebem ti misa, zar je toliko proslo? Ako…”

Nikad nisam uspio razaznati njegov mehanizam komande nad tamburasima, ali te sekunde je krenulo “Djelem, djelem, lungone dromeja….ma ladile sukarne dromeja…” iako nisam primijetio nikakav njegov pokret, niti mimiku, grimasu, mig na njegovom licu, pjesma je krenula, casa vina mi se nasla u ruci, a onda su kocnice otkazale…
Pridruzise nam se neki ljudi, pa smo zarondali cijele noci u ples i pjesmu, tokom cega smo pravili pauze samo da bi se dolilo vino. Muzikanti, naravno, bez odmora (i inace je tako, a pogotovu kad gazda drzi banku), i sve u svemu, siguran sam, ako bi netko priupitao prisutne koji je danas dan, godina ili nesto slicno, osjecao bi se prilicno glupo jer nitko ne bi bio u stanju sa sigurnoscu odgovoriti na to tesko i nadasve kompleksno pitanje.

Volim taj duh i tu vrstu spontanosti, koju sve manje i manje vidjam po svijetu. Ovi ljudi nisu optereceni civilizacijskim tekovinama, ni tko si ni sto si, ne zanima ih novac, internet, vremenska prognoza….druge stvari su njima bitne.

Vec negdje pred zoru, kad nas je svega nekoliko poluzivih jos ostalo, uleti neka ekipa mladih ljudi, vecinom cura, od kojih nekoliko strankinja. Jedna od njih je sluzila kao prevodilac, mada bih joj ja mirne duse dodijelio I neku drugu ulogu u mom filmu, ali…

Dok su trazili pogodan kutak gdje bi se smjestili, dugokosi v.d. prevodioca objasni ekipi gdje ih je to dovela, na sto jedna od njih, engleskinja, rece:”Nice, so we’ll have a chance to hear some real gipsy music, splendid!”

Violinista Tarzan (ne zezam se, covjeku je stvarno ime Tarzan) me udari ramenom u rame:”Je li Bato, sta rece ova debela?”

“Kaze da joj je drago sto ce moci cuti malo prave ciganske muzike”

Pogledao me na sekund, slozio ljutu grimasu, a onda se okrenuo engleskinji…
“Mrs’ u picku materinu napolje! Ova muzika se ne slusa, ova muzika se osjeca!”

E o tome vam pricam…zivjeli!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.11.2005. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Napokon te dočekasmo lijepi moj prijatelju.
Već sam se zabrinula što te nema. Iskreno sam se zabrinula... Sad

Već sam izgubila svaku nadu nakon onog susreta kad si me iznenadio i pojavio se u Osijeku. (Valjda me nikad nije raspalila veća trema) ;-)

Znas onu da se neki ljudi pojave onda kad ih najviše trebaš...ili kad oni tebe najviše trebaju...

Dobro došao, dobro nam se vratio.

O tekstu...znaš da nemam primjedbi... :-*

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vipovka
Post Postano: 02.12.2005. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ej frajeru neznam tko si ali nije ni bitno, bas mi se svidio tvoj tekst.... I'm a sucker for words..... tako da si me dobio vec kod onog nebeski knjigovodja.... a i ostatak si odlicno zapakirao... davno nisam procitala tako po mom ukusu napisan tekst, zabavan a istinit...
Pozdrav

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Hadzo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Zagreb, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2006. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast stari, tekst sjajan kao i uvijek. Neće me doduše natjerati da posjetim dotično mjesto ali bitno je da si ti živ i zdrav. Cheers!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Catharine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 354
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2006. 10:45 
Naslov:  Re: Opet skitam i pisem...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, tekst je baš ok:) I nema veze što te nije bilo, važno da kad se vratiš daš nam lijepo štivo za čitanje. A to ti uvijek uspijeva. Svaka čast:)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ozana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 701
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.01.2006. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kužim kako mi je ovo promaklo. Prekrasan tekst Smile

_________________
Puno je tuge u svijetu....
Upravo sad, dok čitaš ovo, 7 milijuna ljudi se seksaju!
A ti si na kompjutoru...
To je tako tužno...
Rolling Eyes
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.02.2006. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo za pisca!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stamba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2006. 13:57 
Naslov:  Re: Opet skitam i pisem...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Procit'o sam zadnju pricu, pa reko ajmo dalje ... i nimije zao, sto bi rekli ...

Ja sam malo mladji da pamtim igru Kaje Iles, ali penjao sam se po avionu na Sjenjaku Smile ... no taj Black Panther's mi je promakao - gdje je to magicno mjesto?

Pozdrav,
Stamba

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: