Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kako postati bolji čovjek?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2005. 14:44 
Naslov: Question Kako postati bolji čovjek?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da ljudi mogu rasti u vlastitoj svijesti samo kad prestanu ratovi koje vode u svojim glavama, a to je jedino moguće u plemenskim zajednicama u kakvim su, recimo, živjeli, meni osobno najdraži narod, Eseni.(Kod njih nije bilo privatnog vlasništva, nisu ni s kim ratovali (vegetarijanci su i ne prave oružje za ubijanje), nema krađa (od kog bi krali?), nema silovanja (shvaćaju u potpunosti kako se koristi seksualna energija) itd.
Imate li prijedlog kako postati bolji Čovjek?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.07.2005. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Previse je tu faktora koji odlucuju kakvi cemo postati. Nesto malo dobijemo genima - gomilu naslijedja cijele vrste i neke karakterne osnove koje nas cine jedinkom razlicitom od drugih jedinki iste vrste.

A sve ostalo je u rukama obitelji, sredine, skolskog sustava, i danas (na ogromnu zalost) sve vise masmedija. Medijska nekultura, okrenuta iskljucivo profitu od ljudi pravi male kretene. Apsolutna zloupotreba moci.

Dakle, krenuvsi od tih postavki i buduci da na vlastite gene ne mozemo utjecati (za sada) - mozemo mijenjati sredinu, obitelj, skolski sustav, ugasiti TV i prestati citati novine.

Sva sreca da postoji Internet, jer da njega nema ljudi bi bili jos vece ovce i jos veci kreteni nego to jesu danas.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2005. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ni internet za ono sto bi trebao. Na zalost.
Kao sto nekima ni lektira nije bila potrebna u skoli, a o sirim izborima literature da ne govorim. Ljudima je u krvi da se smatraju prepametnima bez pokrica. Sad
I na netu imas onih koji tek znaju za dugme POWER OFF/ON i onda piche po tipkovnici bez puno pameti.
Ne pada im na pamet da citaju ili istrazuju, nego im je vazno registriranje na Iskrici, I love U, I want U i statijaznam kojim sve ne portalima koji sluze u svrhu nekih drugih "edukacija" ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.07.2005. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kant je još isticao da napredak kulture i civilizacije ne znači istodobni napredak moralnosti. Razvoj znanosti i umjetnosti sam po sebi ne čini čovjeka moralno boljim i savršenijim.

Sve mislim koliko si u pravu, Leteći, kada spominješ obitelj, sredinu, školski sustav... ? Jebemu, pa nitko nas ne uči da treba pušiti, piti (mislim ono u djetinjstvu...) ili ajmo nešto teže - lagati, krasti, ubijati... a ljudi to ipak rade.
Čini se kao da se rodimo s falingom...karmom...whatever...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2005. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Internet, kao i velika vecina stvari koje nas okruzuju, je nastao iz dobrih pobuda. Zapravo, nije ni bitno kako je zamisljen prvotno, koji je njegov smisao.

Internet, kao i svi ostali mediji, sam po sebi nije ni dobar ni los, to nije nesto sto se kategorizira. On postoji, a kvaliteta koristenja ovisi o ljudima. Internet je samo dobar instrument za mjerenje ljudskih potreba.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Damjan
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2005. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da nije neki faling u pitanju nego isključivo ljudska glupost. Za sve u životu imamo izbor i s time prihvaćamo i posljedice kao rezučtat istoga. Po meni, stvar je jednostavna. Budi onakav kako želis da se drugi odnose prema tebi, nebudi ovca i nauči nešto povremeno, radi na sebi jer ćeš samo tako moći pružiti i drugima dobro. Ali prije svega, budi sretan što si živ i imaš mogućnosti za izbor.
Barem ja tako mislim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.07.2005. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma svi mi znamo da treba biti i dobar i pošten, da treba pružiti ruku, ispričati se, biti tolerantan, iskren, lojalan, human....A ipak većina nije takva. Sad
Ponekad nehotično u nekom svom razočaranju (ali i oduševljenju) ljudima odradiš nehotično krivi potez i sve se protumači krivo... Onda si još umišljaš nešto iz prethodnih loših iskustava, pa ne vjeruješ, sumnjaš, ciničan si ....i pokvariš se...
njahhh

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.08.2007. 14:51 
Naslov: Question Re: Kako postati bolji čovjek?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gemi je napisao/la (Pogledaj post): › Smatram da ljudi mogu rasti u vlastitoj svijesti samo kad prestanu ratovi koje vode u svojim glavama, a to je jedino moguće u plemenskim zajednicama u kakvim su, recimo, živjeli, meni osobno najdraži narod, Eseni.(Kod njih nije bilo privatnog vlasništva, nisu ni s kim ratovali (vegetarijanci su i ne prave oružje za ubijanje), nema krađa (od kog bi krali?), nema silovanja (shvaćaju u potpunosti kako se koristi seksualna energija) itd.
Imate li prijedlog kako postati bolji Čovjek?
..da sve stoji osim da su eseni bili miroljubivi,,,a meni su zanimljivi katari i nihovo poimanje svijeta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: