Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mama Afrika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.08.2007. 11:30 
Naslov: Beark ! Mama Afrika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne kopiram cijeli ovaj tekst, jer je poduži, onaj kome se da neka ga pročita, jer je baš lijep...i baš za zamisliti se.
Kao sto komentar dolje piše, ima važnijih stvari od Paris Hilton i Vlatke pokos Confused
Pitam se, u svakodnevnom životu, ispijajući kavice i izlizujući kartice, živcirajući se oko reda u trgovini ili lošeg dana u kojem mu se eventualno posrala ptica na glavu i prolio je nekoliko kava i zakasnio na par strana...koliko često običan čovjek pomisli na ovako nešto? Znam da se ne može na to tako bukvalno gledati, ali kad pogledaš, koliko smo mali u odnosu na onu djecu koja se bore za svoj život na najneprihvatljiviji način...nemaju baš ništa, od roditelja do običnih, nama neizostavnih stvari, vesele se svakoj mogućoj prilici.......nevjerojatno. Nije da to nismo ranije znali, ali kao što sam napisala, ne razmišljaš o tome, i onda kad pročitaš ovako nešto, ostaneš na trenutak bez riječi Shocked

MAMA AFRIKA

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.08.2007. 11:35 
Naslov:  Re: Mama Afrika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nastojim ne razmišljat o dječici u Africi jer se svaki put rastužim i popizdim jer evo baš je gospodin Bush testirao novu protutenkovsku raketu čiji je razvoj koštao da se moglo prehranit i odškolovat pol milijona djece u Africi, glupi Amerikanci. Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gospodar majmuna
Offline
Avatar

Ukupno postova: 194
Lokacija: svugdje samo ne tamo gdje treba
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kontam općenito ljudsku fascinanciju sa patnjom u dalekim krajevima kad ima toliko sranja i u vlastitom dvorištu...doduše ne ovolikih ekstrema ali jel nije logičnije prvo počistiti govna isprred vlastitih vrata koliko god da ih ima prije nego što pređeš na susjedova...

_________________
Jesus loves you!...Everyone else thinks you´re an asshole!

http://obnevidjelicuvar.blog.hr
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.08.2007. 20:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gospodar majmuna je napisao/la (Pogledaj post): › ne kontam općenito ljudsku fascinanciju sa patnjom u dalekim krajevima kad ima toliko sranja i u vlastitom dvorištu...doduše ne ovolikih ekstrema ali jel nije logičnije prvo počistiti govna isprred vlastitih vrata koliko god da ih ima prije nego što pređeš na susjedova...


Humanost i civiliziranost je ono što nas razlikuje od životinja. Stoga, treba se zaista malo zamisliti o tim situacijama, jer realno, to se može dogoditi i kod nas, obzirom na svakodnevne događaje u bližoj i daljoj okolici. Zamisli se samo na trenutak da si ti jedno od djeteta u Africi, nesiguran hoćeš li danas imati što pojesti, hoćeš li poginuti od zalutalog metka ili hoćeš li uopće ugledati sutrašnji izlazak sunca. Istina, to nije u našem dvorištu, nije u Hrvatskoj, ali je na našoj planeti, Zemlji, domovini čovječanstva, i ako se već ne može pomoći djelima, barem pokaži malo suosjećanja. Barem to zaslužuju od nas...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.08.2007. 7:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da oni nemaju ništa od toga što mi tu piskaramo o tome,,,treba poduzeti nešto,,,

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.08.2007. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajoj, ovaj tekst mi baš i nije trebao rano ujutro. Ne znam što da kažem.
Žao mi je. Al zar nisu oni sami krivi za to?
Zašto rađaju toliku djecu? Te iste curice od 5-10 godina koje su sad svaki dan silovane, gladne, izbačene na ulicu iz svojih domova, te iste curice će za 10-15 godina imati isto 8 djece i isto tako će ih poslat na ulicu jer neće imati hrane za njih. I tako dalje i tako dalje. I iz dana u dan će ih biti sve više i više i više. I to nitko neće moći zaustaviti.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.08.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kvakica je napisao/la (Pogledaj post): › ajoj, ovaj tekst mi baš i nije trebao rano ujutro. Ne znam što da kažem.
Žao mi je. Al zar nisu oni sami krivi za to?
Zašto rađaju toliku djecu? Te iste curice od 5-10 godina koje su sad svaki dan silovane, gladne, izbačene na ulicu iz svojih domova, te iste curice će za 10-15 godina imati isto 8 djece i isto tako će ih poslat na ulicu jer neće imati hrane za njih. I tako dalje i tako dalje. I iz dana u dan će ih biti sve više i više i više. I to nitko neće moći zaustaviti.


Rađaju ih iz više razloga, u većini tih zemalja prezervativ je đavolje djelo prezentirano od strane crkve, a vole sex kao i svi, a i stopa silovanja je najveća na planetu, a abortus je isto zabranjen, ja mislim čak negdje i pod prijetnjom smrti, a u onim najsiromašnijim zemljama vlada mišljenje, ako rodi 1-2 umrijet će sigurno, al ako ih rodi 8-9 onda 1-2 možda preživi, što zapravo stvara još veći problem jer kod nekoga ne preživi nitko a netko ima 8 djece, 8 gladnih usta za hranit Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: