Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



pomoć ili sam stajat i gledat?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: što bi učinio??

stao i pomogao kako mogu
100%
 100%  [ 10 ]
prošao kog birga nek drugi pomogne
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 10


Autor Poruka
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2007. 0:00 
Naslov:  pomoć ili sam stajat i gledat?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrlo me fascinirao mentalitet naših sugrađana...
prošli tjedna idem s legicom u busu i njoj pozlilo i padne u nesvejst jedva sam ju mogla držati.. bus pun niko nebi otvorio prozor da uđe mal zraka..ljudi koji su stajali odma do nas sam gledaju... žena s dr kraja busa došla pomoć dok nismo izašli na slj stanici... ( neželim se pravit važna) al kontam si da ja nisam bila tamo i pridržala ju ona bi pala i slomila se tam na stepenicama a da nitko nebi ni trepnuo...to me fascinira kod ljudi kako može neko samo tako proć pred neke osobe na kojoj se vidi da joj nije dobro i da će joj pozlit ili išta tome slično.. kakvi to ljudi mogu?? htjela bi čut vaša mišljenja u vezi toga.. i je li ste ikada bili u takvoj situaciji??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kvakica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2007. 0:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jesam bila sam! Lik se u autobusu srušio iznenada. Bio je nekih 22-23 godine. Nekoliko ljudi ga je odmah podiglo. Autobus je stao na stanici i ostao stajat par minuta dok on nije došao k sebi. Kasnije smo nastavili kao da se ništa nije dogodilo.Naime, lik je objasnio da ima tzv.padavicu i da je to za njega normalno.
Ja sam bila klinka i nisam mu pomogla, ali njih više je tak da bi ja samo smetala.

_________________
Kad jednom ljubavi dodje kraj, slabići kukaju, energični smjesta pronađu novu ljubav, a pametni su je vec odavno imali u rezervi.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.08.2007. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na.trgu.u.tramvaju.mi.se.to.dogodilo.prije.dosta.godina.
bakica.se.nije.držala.za.rukohvat.-i.kad.je.tramvaj.naglo.zakočio.poletjela.je.
međutim.bilo.je.puno.ljudi.tako.da.se.nije.rasula.nego.je.išla.iz.ruke.u.ruku.nepoznatih.ljudi.
u.početku.je.svima.bilo.smiješno.ali.su.na.kraju.svi.pomogli.
ja.nisam.
žao.mi.je
bila.sam.na.drugom.kraju.tramvaja.

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2007. 0:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...s obzirom da radim posao.....u kojem sam do sad imao priliku puno puta doci u situaciji.....pomoci ili samo hladno otici.....ipak sam uvijek stao i barem pitao da li na neki nacin mogu pomoci....jer jednostavno ne mogu okreniti glavu i pravit se kao da se ništa nije dogodilo.....Cool

što se tice ovog slucaja djevojke u autobusu...imao sam priliku prisustvovati slicnom slucaju.....gdje je djevojka pala u nesvjest.....a neki su samo odmahnili rukom i rekli.....sigurno je pijana.....i nitko da se pomakne.....sva sreca ipak se našlo par njih koji su pomogli djevojci.......
...al da ljudi znaju biti stoka u takvoj situaciji....to je stvarno strašno......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2007. 3:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mi smo se jednom vozili trajvanom i jednom od nas je bilo jako loše, čak se i izbljuvo. Onda je svima nama pozlilo pa smo se i mi izbljuvali, a onda smo otišli dalje pit jer nam niko nije htio pomoć Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2007. 10:39 
Naslov:  Re: pomoć ili sam stajat i gledat?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jednom prilikom prije cca 8-9 godina prolazio tamo kod autobusne stanice u centru, gdje je DM, kladionica, bla bla, i neki čiča ide na one stepenice i potepe se, rasuo se ko pi*ka, pukla mu bulja, izdero se cijeli, ja i lega priskočili djedi, posjeli ga, maramice za krv, nazvali hitnu, a za to vrijeme pored nas je prošlo, od trenutka kad se čiča spičko do kad je došla hitna, pa sigurno, 25 ljudi i nitko ni da bi pito jel mu dobro, jel treba pomoć.LJUDI SU GAMAD, ČAST IZUZETCIMA!!!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.08.2007. 11:39 
Naslov:  Re: pomoć ili sam stajat i gledat?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prošle ili pretprošle godine prateć curu kuć iz tvrđe svjedočio prometnoj na vukovarskoj kod pruge. spuštala se rampa lik ju je kasno skontao i baš su se muški spucali. prvo su skinili rampu okrenili se i zabili u auto koji je stajao u suprotnom traku. ja sam dotrčao sa nekih 50 metara udaljenosti iako je jedno 5-6 auta čekalo na prijelazu i nitko ništa. doletim do auta, njih dvojica unutra. suvozač se iskobeljao van, razbijene glave, krvi na sve strane, al viče da je dobro. ja pokušavam izvuć vozača, vrata se zaglavila, a svi oko mene mule. na kraju lik izašao kroz suvozačka, ja ga polegao stavio mu jaknu pod glavu i držao mu vrat da se ne miče. on viče da ga boli u prsima ja se usro a cura mi skoro pala u nesvijest. držo ga tak za ruku i smirivao dok nije došla hitna. sutradan pročitao u glasu da su obojica ok. eto to je moje iskustvo mada priznajem da neznam dali bi tako postupio da nisam bio lagano pod gasom. inače priznajem da se uvijek userem kad se nešto slično dogodi, taj put me valjda pod utjecajem alkohola nešto povuklo.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.08.2007. 11:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ja sam prošle ili pretprošle godine prateć curu kuć iz tvrđe svjedočio prometnoj na vukovarskoj kod pruge. spuštala se rampa lik ju je kasno skontao i baš su se muški spucali. prvo su skinili rampu okrenili se i zabili u auto koji je stajao u suprotnom traku. ja sam dotrčao sa nekih 50 metara udaljenosti iako je jedno 5-6 auta čekalo na prijelazu i nitko ništa. doletim do auta, njih dvojica unutra. suvozač se iskobeljao van, razbijene glave, krvi na sve strane, al viče da je dobro. ja pokušavam izvuć vozača, vrata se zaglavila, a svi oko mene mule. na kraju lik izašao kroz suvozačka, ja ga polegao stavio mu jaknu pod glavu i držao mu vrat da se ne miče. on viče da ga boli u prsima ja se usro a cura mi skoro pala u nesvijest. držo ga tak za ruku i smirivao dok nije došla hitna. sutradan pročitao u glasu da su obojica ok. eto to je moje iskustvo mada priznajem da neznam dali bi tako postupio da nisam bio lagano pod gasom. inače priznajem da se uvijek userem kad se nešto slično dogodi, taj put me valjda pod utjecajem alkohola nešto povuklo.

ja.to.ne.bi.mogla......bravo.lega... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malecka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1383
Lokacija: stol...i stolica..na tavanu desno pored dnevne sobe
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.08.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
ja sam prošle ili pretprošle godine prateć curu kuć iz tvrđe svjedočio prometnoj na vukovarskoj kod pruge. spuštala se rampa lik ju je kasno skontao i baš su se muški spucali. prvo su skinili rampu okrenili se i zabili u auto koji je stajao u suprotnom traku. ja sam dotrčao sa nekih 50 metara udaljenosti iako je jedno 5-6 auta čekalo na prijelazu i nitko ništa. doletim do auta, njih dvojica unutra. suvozač se iskobeljao van, razbijene glave, krvi na sve strane, al viče da je dobro. ja pokušavam izvuć vozača, vrata se zaglavila, a svi oko mene mule. na kraju lik izašao kroz suvozačka, ja ga polegao stavio mu jaknu pod glavu i držao mu vrat da se ne miče. on viče da ga boli u prsima ja se usro a cura mi skoro pala u nesvijest. držo ga tak za ruku i smirivao dok nije došla hitna. sutradan pročitao u glasu da su obojica ok. eto to je moje iskustvo mada priznajem da neznam dali bi tako postupio da nisam bio lagano pod gasom. inače priznajem da se uvijek userem kad se nešto slično dogodi, taj put me valjda pod utjecajem alkohola nešto povuklo.


svaka ti čast...ja nebi zanala šta da radim...SVAKA ČAST još jednom--- i onda nek mi neko kaže da alkohol na pomaže..( ok u malim količinama) ..

_________________
I felt every ounce of me screaming out,
But the sound was trapped deep in me osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osjecanka031
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.08.2007. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo bas se meni danas nes tako dogodilo...
isla pjeske u aljmas i vracala se kuci busom i u busu mi pozlilo...i naslonila se na sjedalo...kad jedna zena curo jel ti dobro ja nije...odma se neka druga zena ustala i dala mi da sjednem,maramice i vrecicu za svaku sitnicu...mada mi nije trebala...
eto ima i dobrih ljudi koji su spremni pomoc...barem dvije danas u busu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mayla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Lokacija: malo tu, malo tamo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.08.2007. 0:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jednom davno,išla sam naveče kući iz škole, jedan susjed u finim 80-ima spotaknuo se i pao pokraj mene i naravno pomogla sam mu da se ustane, i podigla mu dotičnu stvar koja mu je ispala - pištolj!! Šokirala sam se! sutradan sam čula da je bio ljut na nekog doktora i namjeravao "praviti reda" u bolnici! Nadam se da ovo neće obeshrabriti nekoga u pružanju pomoći drugima! Srećom sve je dobro prošlo! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fairy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1955
Lokacija: Ššššššume
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2007. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaki put kada idem učinit nekakvo dobro djelo to se uvijek nekako izjalovi,,,šetala sam s frendicom po promenadi,,zapravo smo tek sišle s bijelog mosta i krenule prema zološkom...s desne strane je ležao lik na betonu ,nepomično,,,,,naravno svi su amo prolazili pored njega...i ja dobar vila dođem do čovjeka i nagnem se da vidim da li diše i on se trgne i pogleda u mene, Ja ga pitam jel mu dobro dal mu treba pomoć, a on meni bezobrazno: a štas" ti mislila, ajde odj..."

_________________
Riding high, when I was king
Played it hard and fast, cause I had everything
Walked away, won me then
But easy come and easy go
And it would end
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.08.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sva dobrota ovoga svjeta ( ako je uopće i bilo ) otišla je u zaborav.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: