Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



pomoć, savijet, preporuka... što uzeti?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 2:24 
Naslov:  pomoć, savijet, preporuka... što uzeti?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malo sam istraživao pa evo jedne zanimljive usporedbe:
zanimljiva usporedba =)

pošto sam totalni laik i o fotografiji znam malo, a o fotićima još manje, cijenio bih kada mi netko od onih koji se razumiju dali nekoliko savijeta, svoje mišljenja ili preporuku što uzeti...
dvoumim se između sonija dh9 i kanonovog s5 modela mada ni druga dva modela u gornjoj usporedbi nisu isključeni...

vemil:
sonijev dsc h9 ili kanon s5

soni je jeftin nudi svašta nešto i sličan je kanonu + kako se čini za njega trebam kupiti samo memorijsku karticu i to je to. pokušao sam naći fotke na netu slikane sonijem i usporediti sa kanonom ali nema ih baš nešto pretjerano...
kanon je fensi. kanon je marka ali odmah na početku zahtjeva daljnja ulaganja (baterije, kartica memorijska, punjač što mu diže cijenu na 4tisuće kuna, zar ne?!)... ali zanimljiva mi je mogućnost snimanja filmića.
treba mi nešto za fotkanje ljudi, stvari u pokretu, računam kako će osvjetljenje biti slabo, a rado bih i snimio neki kvalitetni filmić sa nekog koncerta u teatru recimo.... i neka brzo okida slikice, ima kvalitetne sličice u boji i solidan blic mada i to nije isuviše važno. MPi su najmanje bitni.

kažem, ja pojma nemam i bilo bi lijepo kada bi netko rekao nešto konkretno sa profesionalnog stajališta. hvala. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

al zasto nebi dodao jos nekih 400kn i uzeo si canon eos 350D ?

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la (Pogledaj post): › al zasto nebi dodao jos nekih 400kn i uzeo si canon eos 350D ?


Kad si student, i 100 kn je puno. A kamoli 400.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2007. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
saba je napisao/la (Pogledaj post): › al zasto nebi dodao jos nekih 400kn i uzeo si canon eos 350D ?
Kad si student, i 100 kn je puno. A kamoli 400.


Mislim da bi mu svakako bilo bolje nadodati nesto novaca i uzeti 350D. Ako mu je svejedno za garanciju, onda i polovcne moze naci za 3K kuna.

Bolji cip, brzi AF (ovo je kljuc svake uspjesne fotke), bolje performanse u losijim uvjetima - sve su to argumenti za uzeti 350D, a ne jedan od ova dva.

Za ljude, stvari u pokretu i low light situacije - 350D (s kit objektivom) daje znatno bolje rezultate od ova dva fotica. 350D na ISO1600 i fotkanje u RAW formatu daje sasvim solidne rezultate za web fotografiju (gdje ne treba pevelika rezolucija). S druge strane, ovi fotici ce u low-light situacijama imati znatno vise zrnja, prejake kontraste i sl.

Prednost ova dva fotica nad 350D je zoom (ali to dobro funkcionira samo u situacijama s dobrim osvjetljenjem), podrska za filmice (350D nema fotice) i to sto se ne mora gledati kroz viewfinder. ;-)

@Svebor, odluka je tvoja, ti sam odvazi sto ti je vaznije.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.08.2007. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

350D je dobar, ali bez ulaganja u objektive zaboravi na njegove prednosti. Kit objektiv je drlog i jako sputava kvalitetu aparata pa je 350D dobar izbor ako planiras uloziti jos 10.000 kuna kroz iducih godinu dana...

h9 ili s5? e, to je zanimljiva usporedba. No, ne treba zanemarit ni olympus SP-550UZ koji ima siroki objektiv (28mm ekvivalent), a to je mnogo bitnije od jos 50mm na tele kraju...
Iako bi ja definitivno uzeo Canona jer vec imam eksterni blic, nemoj zanemarit oly-a s kojim sam imao prilike fotkat i moram reci da sam se ugodno iznenadio...

Sto se tice ulaganja u dodatne AA punjive baterije... Smatraj to blagoslovom. Mogu se kupiti gotovo svugdje, moci ces ih kupiti i za 20 godina, nisu skupe, a kapacitetom siju bilo koju originalnu koju ces dobiti uz bilo koji aparat. Jedna AA NiMh baterija od 2800 mAh kosta 16 kuna u Chipoteci...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2007. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): › 350D je dobar, ali bez ulaganja u objektive zaboravi na njegove prednosti. Kit objektiv je drlog i jako sputava kvalitetu aparata pa je 350D dobar izbor ako planiras uloziti jos 10.000 kuna kroz iducih godinu dana...
Ovo je istina kad usporedjujes kit objektiv i ostale Canon objektive, ali ovdje se usporedjuje 350D s kit objektivom i ova dva fotica. Nedavno mi je kroz ruke proslo par "kompakt" fotica novije generacije, situacija je bila sa slabijim osvijetljenjem. Fotke su, u usporedbi s 350D s kitom, katastrofa. Uzasno spor AF u low-light situacijama na takvim foticima je dodatna boljka.

Dakle, sve ovisi o situaciji i uvjetima fotkanja, ponajvise o osvijetljenju. Za suncanog vremena ce i ti fotici dati sasvim pristojnu fotku, imaju veci tele kraj od kit objektiva, imaju mogucnost snimaja videa. Dodatno sto ovim foticima nedostaje u odnosu na 350Dkit, je sirina, tako da u njegov izbor ulazi i novi parametar - objekt snimanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.08.2007. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je onima koji nemaju volje, zelje ili potrebe za daljnjim ulaganjima najsretnije rijesenje kupovina s5 IS-a uz 430EX bljeskalicu...

Kao sto smo utvrdili, dnevne fotke na niskim iso postavkama su dovoljno dobre, a uz snaznu bljaskalicu i AF assist lampu i nocni snimci postaju dobri, pogotovo za snepšotarenje u raznim klubovima...

kada se zbroje te dvije stvari dolazi se do cijene za koju se moze dobiti 400D, ali opet samo sa kit objektivom i bez bljeskalice...

Mislim da je tesko generalno pogrijesiti kupovinom bilo kojeg od spomenutih modela, ali je najbitnije odrediti prioritete te im prilagoditi odluku...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.08.2007. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la: › Mislim da je onima koji nemaju volje, zelje ili potrebe za daljnjim ulaganjima najsretnije rijesenje kupovina s5 IS-a uz 430EX bljeskalicu...
Da, ovo bi za njega bilo najsretnije rjesenje, jedino sto treba biti spreman nagrebati jos koju kunu za bljeskalicu.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.08.2007. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala. izbor je konačan i imam ga već tjedan dana: canon s5
maj fensi toj, kako tepam tom stroju. Embarassed za moje potrebe i više nego dovoljan. evo par snimki tek toliko da zaključimo topic:





evo i snimke. radi ih dostva kvalitetno ali ždere karticu bez problema... s najmanjim setinzima za po 30 sličica u sekundi 1giga je otprilike pola sata filma. morao sam ju resajzati na 12 megi od oriđiđi 100 što mi je bilo previše za upload:

http://www.youtube.com/watch?v=S0S2CkRcyFo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.08.2007. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S5 je sasvim solidan fotić za amaterske vode i mislim da je svakako bolji zbor od Sonya jer Sony daje jako puno šuma kolko sam ja primjetio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: