Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



shorty-heroji danas

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
noob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 182
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2007. 13:52 
Naslov:  shorty-heroji danas
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlična pjesma i još bolji spot
http://www.youtube.com/watch?v=WREYlbA-Muo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2007. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

idu mi na živce pjesme s birtijaško-političkom tematikom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kyx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1524
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2007. 20:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobra stvar,svaka cast! shorty care !!!

_________________
osijek031.com smile "jebo babu, i baba je fina, i u babi ima vitamina" op sa sa osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2007. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu reći da razumijem tu glazbu.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2007. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Ne mogu reći da razumijem tu glazbu.
Glazbu????

daleko je to od glazbe

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2007. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zato je exit i bio pun takvih ljudi kao sto ste vi....
shorty je napravio simpaticnu stvar

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2007. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a kakvi smo to mi?

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2007. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

shorty je car.. ovaj album mu predobar.. prvi i nije bio nešto... al ovaj je super...

_________________

pridruzite se preko 700.000 igraca diljem cijelog svijeta...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.07.2007. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): › zato je exit i bio pun takvih ljudi kao sto ste vi....
shorty je napravio simpaticnu stvar

Kako to misliš?
zato je exit i bio pun takvih ljudi kao sto ste vi....????

Vidim da i inače izbjegavaš (neugodna)pitanja!U čudu sam ako odgovoriš! Shocked
Kakvi to ljudi po tebi idu na Exit?I znaš li uopće kako je nastao festival?
informiranost prije kakice Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lejla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 69
Lokacija: osk
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2007. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim ništa od odgovora. Rolling Eyes
A baš me zanimao!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2007. 18:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Shorty - Moj jedini način

Prošlo je gotovo 3 godine nakon debi albuma «1,68» i svima poznatih pjesama poput «Zeke» i «Božićna», te nam sada svima poznati vinkovački mc Shorty donosi konceptualno malo drugačiji drugi po redu studijski album nazvan «Moj Jedini Način», koji već pri samom izlasku na police vaših omiljenih cd shopova diže prašinu sa lirički vrlo ortodoksno nastrojenim (pomalo primitivnim) desničarskim stavom. Imajmo na umu da glazba kao takva ne određuje niti tematiku pjesama, niti osuđuje nečiji politički stav; ali sve ima svoje granice… Album sadrži 12 pjesama + intro i 2 potpuno nepotrebna skita, dakle sveukupno 15 traka.



Album započinje bespotrebnim dvominutnim introm (op. 0. zar je bilo kakav intro na albumu potreban) koji govori o tome kako je hrvatski hip hop umire, ali ga Shorty ipak uspijeva spasiti. Kako? To je «njegov jedini način». Tim riječima ulazimo u pjesmu koja nosi naslov kao i album, dakle, «Moj Jedini Način». Pjesma zvuči kao da je pisana na egotripu, koji je usput rečeno, bez pokrića, gdje Shorty očito iznosi da je album kako i sam kaže «njegov stav», a njegov stav definitivno nije pseudonim «otvorenog uma». «Moj Jedini Način» vrlo je očita kopija pjesme «metaršezdesetosam», dok je osma po redu pjesma «Marija» također vrlo očita i daleko lošija kopija pjesme «Dođi u Vinkovce». Produkcijski gledano, beatovi su većinom kvalitetni, a izdvojio bi «Heroji Danas» i «Broj Jedan» kao dvije najbolje odrađene pjesme, dok je sa liričke strane zanimljivo da pojedine pjesme sadrže i zanimljive wordplaye i metafore, kao i besmislene rime poput «…danas je zavisti više nego sam popio kole…», ali Shorty taj cjelokupni delivey i dojam pjesama općenito, uspješno uspjeva uništiti flowom koji je jednako slab kao i na prvom albumu. Većina refrena je katastrofalno loše otpjevana, kao npr. «Heroji Danas» i «Broj Jedan», dok su neki refreni, za koje ćemo pretpostavit da su trebali ispasti komični i «zajebantski» ispali upravo suprotno od toga i djeluju vrlo iritantno i neslušljivo (npr. «U Laži Su Kratke Noge» i «Narodna»). Iz toga možemo zaključiti da je jedina slušljiva stvar zapravo «Brakolomac», a i ta pjesma je zapravo prosječni storytelling. Dakle, ako je najslušljivija pjesma sa albuma «prosječna», treba se zapitati isplati li se trošiti novac na kupnju albuma. Dakako, valja izdvojiti bespotrebno prozivanje i primitivno «dissanje» istoimenog srpskog repera na bazi nacionalnosti, kojem je čak posvećen jedan cijeli skit («Kratki Radio»).



Ovdje se ne radi o albumu koji bi se preslušavao više puta, a i cijena koju izdavači traže je previsoka, jer realno album vrijedi manje od mnogih demo albuma koji se danas prodaju «na ulici». Postojanost i kreativnost izvođača obično padne nakon previjenca, u ovom slučaju niti je previjenac (makar bolji od ovog albuma) bio dosljedan hvalevrijedne ocjene, niti ovaj album zaslužuje išta više. Album nema nikakve predispozicije dosegnuti slavu i uspjeh (ako se to tako može nazvati) kao prvi album, koji je sadržavao medijski vrlo eksponirane pjesme poput «Zeke» i «Dođi U Vinkovce». Već na početku preslušavanja albuma bilo je očito da se ovdje radi o prolaznom proizvodu kojeg čete već nakon prvog slušanja i vađenja iz cd playera pohraniti u kantu za smeće ili pokloniti nekome kao neslanu šalu

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bolje poslusajte lika iz naseg grada

3ki Stil - Cirkus [2006]

01. 3 (Intro)
02. Ukroti Zmiju
03. Prljava Rabota
04. Bijeg Sa Psihijatrije
05. Ja Ja Je Koko Džambo Ja Ja Je (feat. Kandžija & Sett)
06. Jedini Prijatelj
07. Boli Me John
08. Sexy Momčina (Skit)
09. Dvocijevka
10. Lega (feat. Les)
11. Fudbalerka
12. Tamo Daleko
13. Mijenjam Ženu (feat. Remi)
14. Ma Nemoj Srat
15. Kad Lupiš I Ostaneš Živ
16. Kašikara (Skit)
17. Tarapana (feat. Kandžija, Brka, K, Ajs Nigrutin & Sett)


http://rapidshare.com/files/9851170/3ki_Stil__Cirkus_warezhr.org.rar

pass:warezhr.org

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
BlackxXxDevil
Offline
Ukupno postova: 198
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.08.2007. 1:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Bolje poslusajte lika iz naseg grada

3ki Stil - Cirkus [2006]

01. 3 (Intro)
02. Ukroti Zmiju
03. Prljava Rabota
04. Bijeg Sa Psihijatrije
05. Ja Ja Je Koko Džambo Ja Ja Je (feat. Kandžija & Sett)
06. Jedini Prijatelj
07. Boli Me John
08. Sexy Momčina (Skit)
09. Dvocijevka
10. Lega (feat. Les)
11. Fudbalerka
12. Tamo Daleko
13. Mijenjam Ženu (feat. Remi)
14. Ma Nemoj Srat
15. Kad Lupiš I Ostaneš Živ
16. Kašikara (Skit)
17. Tarapana (feat. Kandžija, Brka, K, Ajs Nigrutin & Sett)


http://rapidshare.com/files/9851170/3ki_Stil__Cirkus_warezhr.org.rar

pass:warezhr.org


njega trebam.. to je car...
pjesma boli me john je predobra...


btw.. mislim da nebi smjeo tak linkove ostavljati..
svejedno ti hvala...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
perotigastero
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2007. 14:05 
Naslov: Bad ! ma care..kralju majmuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › Shorty - Moj jedini način

Prošlo je gotovo 3 godine nakon debi albuma «1,68» i svima poznatih pjesama poput «Zeke» i «Božićna», te nam sada svima poznati vinkovački mc Shorty donosi konceptualno malo drugačiji drugi po redu studijski album nazvan «Moj Jedini Način», koji već pri samom izlasku na police vaših omiljenih cd shopova diže prašinu sa lirički vrlo ortodoksno nastrojenim (pomalo primitivnim) desničarskim stavom. Imajmo na umu da glazba kao takva ne određuje niti tematiku pjesama, niti osuđuje nečiji politički stav; ali sve ima svoje granice… Album sadrži 12 pjesama + intro i 2 potpuno nepotrebna skita, dakle sveukupno 15 traka.



Album započinje bespotrebnim dvominutnim introm (op. 0. zar je bilo kakav intro na albumu potreban) koji govori o tome kako je hrvatski hip hop umire, ali ga Shorty ipak uspijeva spasiti. Kako? To je «njegov jedini način». Tim riječima ulazimo u pjesmu koja nosi naslov kao i album, dakle, «Moj Jedini Način». Pjesma zvuči kao da je pisana na egotripu, koji je usput rečeno, bez pokrića, gdje Shorty očito iznosi da je album kako i sam kaže «njegov stav», a njegov stav definitivno nije pseudonim «otvorenog uma». «Moj Jedini Način» vrlo je očita kopija pjesme «metaršezdesetosam», dok je osma po redu pjesma «Marija» također vrlo očita i daleko lošija kopija pjesme «Dođi u Vinkovce». Produkcijski gledano, beatovi su većinom kvalitetni, a izdvojio bi «Heroji Danas» i «Broj Jedan» kao dvije najbolje odrađene pjesme, dok je sa liričke strane zanimljivo da pojedine pjesme sadrže i zanimljive wordplaye i metafore, kao i besmislene rime poput «…danas je zavisti više nego sam popio kole…», ali Shorty taj cjelokupni delivey i dojam pjesama općenito, uspješno uspjeva uništiti flowom koji je jednako slab kao i na prvom albumu. Većina refrena je katastrofalno loše otpjevana, kao npr. «Heroji Danas» i «Broj Jedan», dok su neki refreni, za koje ćemo pretpostavit da su trebali ispasti komični i «zajebantski» ispali upravo suprotno od toga i djeluju vrlo iritantno i neslušljivo (npr. «U Laži Su Kratke Noge» i «Narodna»). Iz toga možemo zaključiti da je jedina slušljiva stvar zapravo «Brakolomac», a i ta pjesma je zapravo prosječni storytelling. Dakle, ako je najslušljivija pjesma sa albuma «prosječna», treba se zapitati isplati li se trošiti novac na kupnju albuma. Dakako, valja izdvojiti bespotrebno prozivanje i primitivno «dissanje» istoimenog srpskog repera na bazi nacionalnosti, kojem je čak posvećen jedan cijeli skit («Kratki Radio»).



Ovdje se ne radi o albumu koji bi se preslušavao više puta, a i cijena koju izdavači traže je previsoka, jer realno album vrijedi manje od mnogih demo albuma koji se danas prodaju «na ulici». Postojanost i kreativnost izvođača obično padne nakon previjenca, u ovom slučaju niti je previjenac (makar bolji od ovog albuma) bio dosljedan hvalevrijedne ocjene, niti ovaj album zaslužuje išta više. Album nema nikakve predispozicije dosegnuti slavu i uspjeh (ako se to tako može nazvati) kao prvi album, koji je sadržavao medijski vrlo eksponirane pjesme poput «Zeke» i «Dođi U Vinkovce». Već na početku preslušavanja albuma bilo je očito da se ovdje radi o prolaznom proizvodu kojeg čete već nakon prvog slušanja i vađenja iz cd playera pohraniti u kantu za smeće ili pokloniti nekome kao neslanu šalu


Imaš li svoje mišljenje o životu ili hodaš gradom i citiraš sranja sa www.rnbconfusion?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.08.2007. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje misljenje se apsolutno podudara sa recenzijom tog albuma... Smece...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: