Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Velika Albanija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2007. 23:35 
Naslov:  Velika Albanija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 06.08.2010. 22:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.07.2007. 2:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi srolja !kako i mislih uzeli bi doobar dio Makedonije...rekoh to davno,kad su naselili taj dio.....Bit će tu svega ako se ne sredi stanje! Crying or Very sad

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sranja na Balkanu ne može biti ako se o tome ne usuglase Beograd i Zagreb.
I tu bi trebalo tražiti polazišta za budući mir i stabilnost.

Što se Kosova tiče - Kosovski komunist su još 1943. izglasali zajedništvo s matičnom zemljom, ali je Kosovo dobila Jugoslavija (tj. Srbija) zbog većeg kredita kod Rusa, bez obzira na izrazito Albansku etničku strukturu.

Kvalitetu nekog sustava i vođe ne određujemo na temelju toga kakav je život bio za vrijeme njih, što se dogodilo poslije.

Mislim da su Kosovari malo zakasnili, isto kao i Bošnjaci - jer bi puno manje krvi bilo da su karte stavljene na stol još u ožujku 1990. na 14. kongresu SKJ.

A za Makedoniju se ne boj. Veći je problem getoizacija Muslimana nego eventualno prekrajanje granica.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.07.2007. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako će biti kao VELIKA BRE SRBIJA, ili na istu foru bolje da ne pokušavaju.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.07.2007. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › Ako će biti kao VELIKA BRE SRBIJA, ili na istu foru bolje da ne pokušavaju.


E davore, molim te nemoj komentirati jedno sedam postova nakon mene.
Remetiš sklad umjerenog metra.

Hvala.


P.S. Anger management na djelu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.07.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje ti vidiš 7 postova i to nakon tebe.
Ipred mene su samo 2.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kantautor
Offline
Ukupno postova: 203
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.07.2007. 23:48 
Naslov:  Re: Velika Albanija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prijevod :


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.07.2007. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U jebote... Dođe ti da se zapitaš. Pa mi smo jedni od najskupljih zemalja po cijeni goriva. Smile
Koliko stane u Hondu Civic?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.07.2007. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › Sranja na Balkanu ne može biti ako se o tome ne usuglase Beograd i Zagreb.
I tu bi trebalo tražiti polazišta za budući mir i stabilnost.

Što se Kosova tiče - Kosovski komunist su još 1943. izglasali zajedništvo s matičnom zemljom, ali je Kosovo dobila Jugoslavija (tj. Srbija) zbog većeg kredita kod Rusa, bez obzira na izrazito Albansku etničku strukturu.

Kvalitetu nekog sustava i vođe ne određujemo na temelju toga kakav je život bio za vrijeme njih, što se dogodilo poslije.

Mislim da su Kosovari malo zakasnili, isto kao i Bošnjaci - jer bi puno manje krvi bilo da su karte stavljene na stol još u ožujku 1990. na 14. kongresu SKJ.

A za Makedoniju se ne boj. Veći je problem getoizacija Muslimana nego eventualno prekrajanje granica.

Ne, ne bojim se nemam zašto.I tako su albanci na svi rukovodećim mjestima u Makedoniji u većini mjesta su oni gradonačelnici...postoje mjesta u koje godinama nije ušla i ne smije zbog osiguravanja kakvog takvog mira niti vojska niti policija R.Makedonije...tako da stvarno neznam čemu briga..tako to počinje...iskustvo govori Wink

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

te priče o "velikoj Albaniji " su produkt dobro nam znane srpske propagande zasnovane na "Goeblesovskim" principima. u ostalom, i sami smo ih iskusili.

Kosovari traže samo isto što i mi, NEOVISNOST!!!

Ako je dopušteno nama, slovencima, crnogorcima, zašto bi to njima trebalo biti uskraćeno?

Na Kosovu živi 2 milijuna kosovara (nesrba), pa zar je normalno da im srbi(namjerno ih pišem malim slovom) budu nadređeni???

S koliko Albanaca ste pričali o tom problemu?

Pokušajte tu situaciju sagledati iz njihove perspektive!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sagledala situaciju,ajde sad ti malo bolje pogledaj kartu Wink

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kada kinezi se preliju preko granice i naplave one silne države iz ruske federacije koje imaju stanovnika na 20 kilometara kvadratnih, znači li to da i oni imaju pravo samoodrediti se zato jer eto..popraviše etničku strukturu u svoju korist, napraviti svoju državu i pripojiti je NRK-i? Very Happy

und was mit Lebensraum?!
Evil or Very Mad

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikada nije bilo 2 miliona albanaca na kosovu ,svi su oni imali prijavljena boravista u svim republikama ,zato i nisu nikada prihvati popise stanovnistva,,,,,nije problem samostalnost ,jedino sto oni to traze na tudjoj zemlji,,,,,dajes pravo kosovarima jer su proterali srbe i postali etnicki brojniji ??? Onda dajes isto pravo i srbima u krajini !!! samo kad je u pitanju tvoja zemlja drugacije razmisljas naravno,,,albanci imaju svoju zemlju (demokratsku )pa neka se lijepo vrate odakle su i dosli i bili tolerisani od naseg komunistickog rezima,,,
, Sjeti se samo poruka koje ste uputili srbima u hr ,,,e to isto vazi i za albance u srbiji,,mogu natrag s prasinom na opancima ,,,,,a njihova i islamska politika i je osvajanje brojnoscu i mnozenjem ,koristeci neke zakone o demokraciju ,koju oni nikad ne postuji u svojim zemljama ,a o reciprocitetu da i ne govorimo

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.07.2007. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni sam nisam na čisto što da mislim o Kosovu...
Važna činjenica je da su Albanski komunisti 1943., kad su veliki dečki crtali karte i granice, zahtijevali pripajanje Albaniji. Ipak, osovina Beograd-Moskva je funkcionirala bolje, i Srbija je dobila Kosovo.
S Kosovom je Srbija dobila i jedan karcinom i to baš u trbuhu...

Kosovo kao regija nikada nije bila etnički srpska, pa ne znam čemu sad ovakvo iščuđavanje. Ta regija je za vrijeme Jugoslavije bila kolonizirana nealbancima, a Srbi su bili policija, sud, prosvjeta i zdravstvo. Albanac u upravi bio je iznimka, a ne pravilo.
Simptomatično ili ne, na nivou Jugoslavije, 1965. Srbi su bili 41% populacije, a 65% državne uprave.
Hrvati 21% populacije, a 14% uprave.
Podatak pronašao u Serdarovoj Statistici.

Kad je srpski neonacizam osamdesetih godina krenuo s pričom o ugroženosti i viktimiziranosti Srba, počeo je na Kosovu. Do tada je već stasao novi val srpskih "istoričara" i ideologa zaduženih za ostale narode SFRJ, a ni Albanci nisu bili zapostavljeni. Njima je 50 godina lijepljena etiketa glupih slastičara, Šiptara, reketara i neradnika...
Jeste u nekom jugoslavenskom filmu vidjeli da je lik Albanac recimo pilot, kirurg, sudac?

Ipak, kad ostavimo subjektivne stvari sa strane: Kosovo je autonomna provincija i mislim da je to ključni i jedini argument koji Beograd ima.

Ono što im u prilog ne ide je stanje na terenu, utvrđeno ratom i u krvi. Na Kosovu se dogodilo i nešto suptilno, ali presudno... Kao i u Bosni, rodila se nacija.
Kosovari su nacija i to sasvim mjerljiva i odvojiva od Albanske nacije.

No, ne bi me začudilo, da i pored svega što je Beograd napravio, progona Albanaca, orkestriranog naseljavanja Kosova hrvatskim Srbima, Srbija dobije još jednu priliku.
Jednostavno su prgavi momci, stalno demonstriraju silu i mišiće.
Snažno se zauzimaju za "buduća vremena" i pozivaju na demokratske principe, progon zločinaca. OK, uhvatili su neke kafanske mesare i pijance - ali gdje su adžići, kadijevići i ostali hegemonistički "JNA" kadar koji je kopao nos i istovarao olovo po Sloveniji, Hrvatskoj...? Umirovljen po vojnim stanovima, bolnicama i staračkim domovima uže Srbije.

Demokratski principi su im, dok je po mom gradu (mojim gradovima) kisnulo željezo, tako malo vrijedili. Tako da ne vidim zašto bih ja, netko kome je propali sprski porjket sjebao djetinjstvo, imao imalo osjećaja za srpsku borbu papirima.
Nekako je ljudskije i bratskije solidarizirati se sa slabijim i napadnutim.

I danas, sasvim konkretno, srpski državnici mogu doći na mjesto kao što je Srebrenica i zijevati kao da su navratili u neku krajputašicu. Koštunica, Mr. Kalašnjikov - premijer. Toma Grobar, ubojica iz Antina, predsjednik skupštine.

Srpske političke figure se mogu čak i kalkulantski ispričavati u trenucima kad je očito da se radi o ironiziranju žrtava...

Iz svega toga, za zaključiti je da Srbija ima kredita i teško je da ćemo imati neovisno Kosovo uskoro.

Deklaratorno, Srbija se opredijelila za Nato i EU, ali još uvijek razmišljaju o sebi kao da ih je Bog pogledao kad ih Rusi spomenu. Kalkulantski prilaze stvarima, a kad popuše, onda traže kompromise. As seen on TV!
To mi je nekako na razini 13. stoljeća - neka se nitko ne uvrijedi. Takav odnos prema partnerima sigurno nije europski.

Stvaranje i upravljanje malim ekscesima (sa svojim manjima) je trajno opredjeljenje Srpskih političara i to je nešto što je patentirano odavno. Zato imaju Republiku Srpsku, utemeljenu na ne znam ni ja čemu.

De Kosovo. Nakon junačke bitke, prema onome što sam ja naučio na ulici, bilo bi muški bilo priznati sebi neke stvari, a ne trčati drugome (u Moskvu) s "recite im da nam vrate..."

Albancima sretno, ali su u mojim očima, kao nekoga tko gleda iz hrvatske perspektive izgubili kredite kad i Bošnjaci. Sudbina se rješavala prije nego su tenkovi pošli prema austrijskoj granici. A dok se ovdje ginulo i dok su pijani Šešeljvci i Arkanovci klali i palili - po ostalim republikama su se punile trbušine i praznile pepeljare.
Svi su kalkulirali i otezali. Danas i Crna Gora sad shvaća da joj angažman u velikosprskim projektima nije trebao, i da više vrijedi autocesta do Splita i Zagreba, nego sva zlata i srebra Beograda.

@mont, Mesićevu izjavu si dekontekstualizirao. Rolling Eyes Tvrdim da se nikada mislilo na Srbe kao korpus ljudi s obiteljima, traktorima i kućama... Nego si ju čuo prije 2 godine kad ti ju je neki SANUovac plasirao.
Da je sada ožujak 1991. i da neko "Srpsko nacionalno veće Slavaonije i Baranje" u nekoj selendri proglasi pripajanja "matici zemlji" na svakom Predsjedniku RH je da se oglasi istom porukom.
Nacionalizam se ne smije tolerirati, ali bojim se da bi Srbi svuda imali puno manje problema da nije ekspanzinističkog nacionalizma koji još uvijek bukti u Beogradu!
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/P07071703.shtml
Svi ostali nacionalizmi, hrvatski, bošnjački, albanski - svaki je defanzivan i nestat će onoga trenutka kad ih srpska javna misao prestane provocirati "Viroviticama", "istorijskim pravima i dugovima", i radikalskim djelovanjem i izdavaštvom i sličnim sranjima!

A što se prijatelja Makedonije tiče, tu će sve biti u savršenom redu. Poslije RH, sljedeća je na redu za EU. Čuvanje njenih granica i stabilnosti je u interesu EU. Osim toga, ako se Kosovo osamostali, veliki dio makednoskih Albanaca će sigurno otići tamo odakle su u Makedoniju stigli.
Drago mi je što je Hrvatska jedna od prvih zemalja koja je priznala Makedoniju onako kako se i zove, dok je Srbija još debelo kalkulirala jer im je od odnosa sa susjedom važniji odnos s Atenom.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.07.2007. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Ni sam nisam na čisto što da mislim o Kosovu...
Važna činjenica je da su Albanski komunisti 1943., kad su veliki dečki crtali karte i granice, zahtijevali pripajanje Albaniji. Ipak, osovina Beograd-Moskva je funkcionirala bolje, i Srbija je dobila Kosovo.
S Kosovom je Srbija dobila i jedan karcinom i to baš u trbuhu...

Kosovo kao regija nikada nije bila etnički srpska, pa ne znam čemu sad ovakvo iščuđavanje. Ta regija je za vrijeme Jugoslavije bila kolonizirana nealbancima, a Srbi su bili policija, sud, prosvjeta i zdravstvo. Albanac u upravi bio je iznimka, a ne pravilo.
Simptomatično ili ne, na nivou Jugoslavije, 1965. Srbi su bili 41% populacije, a 65% državne uprave.
Hrvati 21% populacije, a 14% uprave.
Podatak pronašao u Serdarovoj Statistici.

Kad je srpski neonacizam osamdesetih godina krenuo s pričom o ugroženosti i viktimiziranosti Srba, počeo je na Kosovu. Do tada je već stasao novi val srpskih "istoričara" i ideologa zaduženih za ostale narode SFRJ, a ni Albanci nisu bili zapostavljeni. Njima je 50 godina lijepljena etiketa glupih slastičara, Šiptara, reketara i neradnika...
Jeste u nekom jugoslavenskom filmu vidjeli da je lik Albanac recimo pilot, kirurg, sudac?

Ipak, kad ostavimo subjektivne stvari sa strane: Kosovo je autonomna provincija i mislim da je to ključni i jedini argument koji Beograd ima.

Ono što im u prilog ne ide je stanje na terenu, utvrđeno ratom i u krvi. Na Kosovu se dogodilo i nešto suptilno, ali presudno... Kao i u Bosni, rodila se nacija.
Kosovari su nacija i to sasvim mjerljiva i odvojiva od Albanske nacije.

No, ne bi me začudilo, da i pored svega što je Beograd napravio, progona Albanaca, orkestriranog naseljavanja Kosova hrvatskim Srbima, Srbija dobije još jednu priliku.
Jednostavno su prgavi momci, stalno demonstriraju silu i mišiće.
Snažno se zauzimaju za "buduća vremena" i pozivaju na demokratske principe, progon zločinaca. OK, uhvatili su neke kafanske mesare i pijance - ali gdje su adžići, kadijevići i ostali hegemonistički "JNA" kadar koji je kopao nos i istovarao olovo po Sloveniji, Hrvatskoj...? Umirovljen po vojnim stanovima, bolnicama i staračkim domovima uže Srbije.

Demokratski principi su im, dok je po mom gradu (mojim gradovima) kisnulo željezo, tako malo vrijedili. Tako da ne vidim zašto bih ja, netko kome je propali sprski porjket sjebao djetinjstvo, imao imalo osjećaja za srpsku borbu papirima.
Nekako je ljudskije i bratskije solidarizirati se sa slabijim i napadnutim.

I danas, sasvim konkretno, srpski državnici mogu doći na mjesto kao što je Srebrenica i zijevati kao da su navratili u neku krajputašicu. Koštunica, Mr. Kalašnjikov - premijer. Toma Grobar, ubojica iz Antina, predsjednik skupštine.

Srpske političke figure se mogu čak i kalkulantski ispričavati u trenucima kad je očito da se radi o ironiziranju žrtava...

Iz svega toga, za zaključiti je da Srbija ima kredita i teško je da ćemo imati neovisno Kosovo uskoro.

Deklaratorno, Srbija se opredijelila za Nato i EU, ali još uvijek razmišljaju o sebi kao da ih je Bog pogledao kad ih Rusi spomenu. Kalkulantski prilaze stvarima, a kad popuše, onda traže kompromise. As seen on TV!
To mi je nekako na razini 13. stoljeća - neka se nitko ne uvrijedi. Takav odnos prema partnerima sigurno nije europski.

Stvaranje i upravljanje malim ekscesima (sa svojim manjima) je trajno opredjeljenje Srpskih političara i to je nešto što je patentirano odavno. Zato imaju Republiku Srpsku, utemeljenu na ne znam ni ja čemu.

De Kosovo. Nakon junačke bitke, prema onome što sam ja naučio na ulici, bilo bi muški bilo priznati sebi neke stvari, a ne trčati drugome (u Moskvu) s "recite im da nam vrate..."

Albancima sretno, ali su u mojim očima, kao nekoga tko gleda iz hrvatske perspektive izgubili kredite kad i Bošnjaci. Sudbina se rješavala prije nego su tenkovi pošli prema austrijskoj granici. A dok se ovdje ginulo i dok su pijani Šešeljvci i Arkanovci klali i palili - po ostalim republikama su se punile trbušine i praznile pepeljare.
Svi su kalkulirali i otezali. Danas i Crna Gora sad shvaća da joj angažman u velikosprskim projektima nije trebao, i da više vrijedi autocesta do Splita i Zagreba, nego sva zlata i srebra Beograda.

@mont, Mesićevu izjavu si dekontekstualizirao. Rolling Eyes Tvrdim da se nikada mislilo na Srbe kao korpus ljudi s obiteljima, traktorima i kućama... Nego si ju čuo prije 2 godine kad ti ju je neki SANUovac plasirao.
Da je sada ožujak 1991. i da neko "Srpsko nacionalno veće Slavaonije i Baranje" u nekoj selendri proglasi pripajanja "matici zemlji" na svakom Predsjedniku RH je da se oglasi istom porukom.
Nacionalizam se ne smije tolerirati, ali bojim se da bi Srbi svuda imali puno manje problema da nije ekspanzinističkog nacionalizma koji još uvijek bukti u Beogradu!
http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/P07071703.shtml
Svi ostali nacionalizmi, hrvatski, bošnjački, albanski - svaki je defanzivan i nestat će onoga trenutka kad ih srpska javna misao prestane provocirati "Viroviticama", "istorijskim pravima i dugovima", i radikalskim djelovanjem i izdavaštvom i sličnim sranjima!

A što se prijatelja Makedonije tiče, tu će sve biti u savršenom redu. Poslije RH, sljedeća je na redu za EU. Čuvanje njenih granica i stabilnosti je u interesu EU. Osim toga, ako se Kosovo osamostali, veliki dio makednoskih Albanaca će sigurno otići tamo odakle su u Makedoniju stigli.
Drago mi je što je Hrvatska jedna od prvih zemalja koja je priznala Makedoniju onako kako se i zove, dok je Srbija još debelo kalkulirala jer im je od odnosa sa susjedom važniji odnos s Atenom.
Bravo Bravo Bravo

Izuzetno mi je drago što na ovom forumu postoje ljudi poput tebe koji su educirani, i istovremeno spremni realno obraditi temu bez uplitanja emocija i/ili indoktriniranosti zasljepljujućim nacionalizmom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: