Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vaznost dizajna ( your lifestyle?)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.09.2005. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imas pravo, malo smo offtopic zabrazdili... evo, otvaram novu temu za vino... a ti, Domagoy, i napisi nesto vezano uz dizajn... Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2005. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i nek se registrira da uz vino zoba kikiriki

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.09.2005. 9:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oduvijek je omot prodavao proizvod znači njegova vanjština...sam izgled

to je bilo tako oduvijek i tako če i ostati

meni je recimo dizajn važan pošto sam i sam grafički dizajner potpuno mi je jasno o čemu govoriš...ljudska psiha je takova da su ljudi oduvijek gledali kako što izgleda a ne kako što funkcionira i koliko je to dobro...

ko da bi ti npr. kupio axe dezedorans koji je u pakovanju koje podsječa na crveni križ, unicef ili slično...(ovo je samo banalan primjer ništa više ništa manje)

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2005. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fallen-angel, mozes li potkrijepiti ovu svoju pricu o dezodoransima... naime, postoje i kreme i dezodoransi koji podsjecaju na unicef, a njihovi proizvodi su itekako popularni i odlicno se prodaju...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2005. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @fallen-angel, mozes li potkrijepiti ovu svoju pricu o dezodoransima... naime, postoje i kreme i dezodoransi koji podsjecaju na unicef, a njihovi proizvodi su itekako popularni i odlicno se prodaju...


kakva ti to potkrijepa treba....jebo ga ti radim taj posao...šta misliš da bi imao posla da nije tako...uostalom zašto ne bi svi proizvodi bili zamotani u crno pa da vidimo koji če se bolje prodavati...de razmisli malo prije nego bubneš glupost...naravno da postoje i taki unicef proizvodi koji se dobro prodaju ali takih je super malo na svijetu i moraju imati super zvučno ime da bi se prodali ili dobru marketinšku reklamu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.10.2005. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fallen, mislio sam da ces sam nadoci na dizajn jednog od najvecih proizvodjaca kozmetike i krema - pocinje sa slovom N i ima minimalisticki dizajn (ono sto ti nazivas "crvenim krizem" i "unicef" dizajnom).

Ovo s crnim su jeftine floskule i demagogija.

Ponovit cu da ne mislim da dizajn nema utjecaja (nazalost, ima vise nego bi to trebaloi biti), ali je cinjenica da se danas i govna pocinju prodavati umotana u celofan i to po 7 puta vecoj cijeni nego sto kosta obicna lopata tih istih govana.

Naveo sam i primjer jednog razvikanog gadgeta koji kvalitetom ne zasluzuje poziciju na kojoj se nalazi.

"Dobru marketinsku reklamu" kazes? Ajd, ti se time bavis, valjda ti znas bolje...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.10.2005. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ponovit cu da ne mislim da dizajn nema utjecaja (nazalost, ima vise nego bi to trebaloi biti), ali je cinjenica da se danas i govna pocinju prodavati umotana u celofan i to po 7 puta vecoj cijeni nego sto kosta obicna lopata tih istih govana.


mislim da si sam odgovorio na svoje pitanje jer ako imam 2 proizvoda i jedan je 7 puta skuplji od drugog pa normalno da če ljudi kupovati ovaj skuplji....ljudi su sljepi to su oduvijek i bili...

ispričat ču ti jednu priču koja se davno odvijala na našoj osiječkoj pijaci još dok mi je prabaka tamo prodavala...naime ona je na svom štandu imala dvije hrpice krumpira na jednoj hrpici je bio krupir 10kn (koristit ču kune da se lakše shvati) a na drugoj je bio 6kn....i naravno na ovoj hrpici di je bio 10kn taj su krumpir ljudi uzimali tj kupovali...no kad bi moja prabaka prodala određenu količinu sa ove hrpe gdje je 10kn krumpir onda bi samo sa one hrpe di je 6kn samo lagano premjestila na ovu hrpu gdje je 10 kuna....

na to sam ju ja pitao zašto bako imaš isti krumpir na dvije hrpe sa dvije različite cijene...

na što mi je ona odgovorila:
pa ovaj po 6 kuna je za normalne ljude
a ovaj po 10 kuna je za naivne ljude ( izvorno: budale)

eto mislim da je jasno što sam htio reči

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2005. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fallen, shvacam sto si htio reci, vidim da si napokon nadosao na ono o cemu ja pricam, a to je da bolje dizajnirani prozivod, koji je precesto i skuplji, ne mora biti nuzno i bolji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 19.10.2005. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @fallen, shvacam sto si htio reci, vidim da si napokon nadosao na ono o cemu ja pricam, a to je da bolje dizajnirani prozivod, koji je precesto i skuplji, ne mora biti nuzno i bolji.


pa nisam ja nikada ni tvrdio suprotno...jedina stvar koju sam tvrdio da ljude privlači sjaj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2005. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Naveo sam i primjer jednog razvikanog gadgeta koji kvalitetom ne zasluzuje poziciju na kojoj se nalazi.


taj proizvod (ipod?) koji mozda svojom kvalitetom ne zasluzuje poziciju (u tvom misljenju) je puno vise nego mp3 player, po komentaru se vidi da ga ne upotrebljavas... onda ako ga ne upotrebljavas kako si so dosao to toga misljenja?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2005. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Naveo sam i primjer jednog razvikanog gadgeta koji kvalitetom ne zasluzuje poziciju na kojoj se nalazi.


taj proizvod (ipod?) koji mozda svojom kvalitetom ne zasluzuje poziciju (u tvom misljenju) je puno vise nego mp3 player, po komentaru se vidi da ga ne upotrebljavas... onda ako ga ne upotrebljavas kako si so dosao to toga misljenja?


a šta ti brišeš i dupe s njim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2005. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
taj proizvod (ipod?) koji mozda svojom kvalitetom ne zasluzuje poziciju (u tvom misljenju) je puno vise nego mp3 player, po komentaru se vidi da ga ne upotrebljavas... onda ako ga ne upotrebljavas kako si so dosao to toga misljenja?


Naravno da ga ne koristim, ne bih ga kupio ni nakon kilograma pojedenih gljiva ludara. iPod (starija verzija) sam isprobao i jedini zakljucak do kojeg sam dosao je - onaj tko kupi ovo mora zaista biti bahat s novcem ili je neki wannabe techie koji misli da je 133t haxor dok svima pokazuje svoj prekrasni gadget.

Najjace mi je kad citam recenzije ovih novijih modela, gdje se prikaz video (i to onog kojeg jedino mozes skinuti s Appleovog site, nakon sto im ispljunes nesto dolara) smatra nenadjebivom cutting-edge tehnologijom. Mislim, get real, danas prosjecni mobiteli mogu prikazivati video.

iPod jednostavno je vrijedi tih novaca. Usporedbe radi, cjenovno podjednaki modeli iPAQa imaju vanzemaljsku funkcionalnost u odnosu na iPod. Quantum leap!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2005. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la: ›

a šta ti brišeš i dupe s njim...


koliko ti je vrijemena uzelo da sastavis ovako inteligentni komentar?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2005. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›

Naravno da ga ne koristim, ne bih ga kupio ni nakon kilograma pojedenih gljiva ludara. iPod (starija verzija) sam isprobao i jedini zakljucak do kojeg sam dosao je - onaj tko kupi ovo mora zaista biti bahat s novcem ili je neki wannabe techie koji misli da je 133t haxor dok svima pokazuje svoj prekrasni gadget.

Najjace mi je kad citam recenzije ovih novijih modela, gdje se prikaz video (i to onog kojeg jedino mozes skinuti s Appleovog site, nakon sto im ispljunes nesto dolara) smatra nenadjebivom cutting-edge tehnologijom. Mislim, get real, danas prosjecni mobiteli mogu prikazivati video.

iPod jednostavno je vrijedi tih novaca. Usporedbe radi, cjenovno podjednaki modeli iPAQa imaju vanzemaljsku funkcionalnost u odnosu na iPod. Quantum leap!


ima razlike izmedu wannabe techie i support and maintenance...

to je tacno, mozes prikazivati video sa mobitelom isto kao sto mozes slusati muziku na gramafonske ploce ali znamo koja je razlika. odkad se moze standard mpeg 4 skinuti samo sa apple website? ipod i ipaq su dva razlicita proizvoda, za moju (svako ima svoju) upotrebu ipaq nema mnogo koristi...

60GB ipod - two partitions

Partition 1. Home - same as user/admin login in XP, identical to desktop computer
Partition 2. OS (Mac OS, XP, Unix or Linux) - fully bootable with all applications/utilities

Usporedbe radi, dali se to moze sa ipaq i njegovim vanzemaljskim funkcijama? necemo sad pocet PC vs Mac, jel tako?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: