Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Paljenje Hrvatske zastave u Tel Avivu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2007. 16:56 
Naslov:  Re: Paljenje Hrvatske zastave u Tel Avivu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Grupe iz Izraela stižu u Poljsku u pratnji naoružanih čuvara izraelske sigurnosne službe


Blofeld, iako se dosad u svemu slažem s tobom - evo ti izazov za komentiranje.
Kako to, zemlja EU, i to četrdesetmilijunska - a naoružani MOSAD i ostalo se šegače kao seoske tabadžije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.06.2007. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
lufus je napisao/la (Pogledaj post): ›
Grupe iz Izraela stižu u Poljsku u pratnji naoružanih čuvara izraelske sigurnosne službe


Blofeld, iako se dosad u svemu slažem s tobom - evo ti izazov za komentiranje.
Kako to, zemlja EU, i to četrdesetmilijunska - a naoružani MOSAD i ostalo se šegače kao seoske tabadžije.


Pa to je barem jasno 8, prodali se Poljaci za krupne pare. Pa vidiš da su i u Iraku. Ionako je proširenje Unije kvalitativno završilo sa Slovenijom i Češkom, ovo sve dalje je prosto otimanje Rusima njihovog lebensrauma, i popunjavanje nkv radne snage (čast iznimkama).

Inače imao bih štošta napisati o Mossadu jer sam slučajno bio u prilici razgovarati s jednim izraelskim vojnim atašeom pri NATO-u, a svojedobno je bio i aktivni Mossadovac. Možda drugom prilikom. Vikend je, alkohol čeka, a svjetske probleme ostavljam za ponedjeljak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2007. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajwar je napisao/la (Pogledaj post): › navodno:
Citat: › Četiri dana nakon spaljivanja hrvatske zastave na treningu nogometnog kluba Maccabi Tel Aviva troje navijača ispričalo se za taj čin hrvatskom nogometašu Tvrtku Kali, vrataru kluba, piše izraelski dnevni list Ma'ariv.

Troje navijača, djevojka stara 16 godina i dva trinaestogodišnjaka, stigli su dan ranije u dom vratara Kale kako bi se ispričali za počinjeno nedjelo. Oni su, kako su objasnili, donijeli hrvatsku zastavu na trening i zapalili ju zbog njegova odlaska u klub Beitar Jerushalaim te su Kali poručili da traže oprost za taj čin od hrvatskog naroda.

List piše da je Uprava organizacije navijača Maccabi Tel Aviva shvatila da nešto trebaju napraviti kako bi se smirili duhovi i ugasila vatra koju su mladi navijaču podmetnuli i koja se proširila sve do Zagreba.

Kale je, prema pisanju lista, poručio navijačima da nisu svjesni kako je to doživljeno u Hrvatskoj, posebno s obzirom na predstojeću skoru utakmicu dviju reprezentacija.

Susret vratara i navijača na kraju je završio zagrljajem, piše list, dodajući da je Kale poručio kako se nada da će isprika navijača doći i do Hrvatske i smiriti one koji misle da Izraelci imaju nešto protiv Hrvata.
Pozdravljam čin i prihvaćam ispriku. Bravo
Ipak ostaje bijes zbog izostale reakcije dušebrižnika s početka topica Twisted Evil

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2007. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ipak ostaje bijes zbog izostale reakcije dušebrižnika s početka topica Twisted Evil


e jebiga.
Obično pišem duge postove, pa uglavnom ne uočite poruku.

Evo ti gole činjenice:

Izrael - zemlja u kojoj niti je postojala, niti postoji ideologija koja propagira eradikaciju Hrvata (ili recimo grupe kojoj naš korpus pripada). Zbog te je politike u Izraelu što zatočeno u logore, što ubijeno NULA (slovima: 000) Hrvata.

Hrvatska - zemlja u kojoj je postojala (bojim se da još djelomice postoje repovi) ideologija koja propagira istrijebljenje semita. Zbog te idologije zatočeno je i ubijeno 80% hrvatskih Židova. U NDH ih je bilo otprilike 40,000, a najviše u Zagrebu, Osijeku i Sarajevu. U Osijeku ih je bilo negdje 15,000, a danas možda stotinjak.

Lipi moj, kaži ti meni, tko bi tu trebo biti na oprezu? Ne znam koji oblik prosvjeda protiv toga poretka bi država Izrael mogla uputiti Hrvatskoj? Mislim, ako već mi inzistiramo na isprici što su neki klinci zapalili barjak... Ne, znam. Da nam bace atomsku?
Kužiš, zbog toga ćemo uvijek gutati knedle i zbog toga će se nas uvijek sjetiti nakon svakog čitanja Ane Frank, nacrtanoga U na javnom mjestu ili Thompsonogovnovog koncerta. Pa vi crtajte, živite u povijesti i sanjajte ratove...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.06.2007. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok god je u Hrvatskoj glavna tema ko je koga maznio od 41-45 i čiji je tata bio udbaš i dok jedni druge nazivamo partizanima i ustašama nema nama nigdje...
najžalosnije mi je kad se i danas nakon toliko godina od pada tog režima broji ko je šta bio prije 90-te i kad se naiđe na neki problem to su im glavni argumenti.gospodo manite se toga i počmite radit!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la (Pogledaj post): › Dok god je u Hrvatskoj glavna tema ko je koga maznio od 41-45 i čiji je tata bio udbaš i dok jedni druge nazivamo partizanima i ustašama nema nama nigdje...


Ma kako da ne. Jesam ja negdje veličao "dostignuća" partizana, komunizma, socijalističkog samoupravljanja ili Titove diktature?
Naravno da nisam.

Samo bi bilo red, ako već negdje idemo, da se barem ne sramotimo.
A ustaške uniforme jesu golema i nesaglediva sramota, pogotovu kad se u njima nalaze djeca!
Nije zato što je čitav svijet bijel a mi crni, nego zato što se kao "izvorno hrvatsko" nuđa nešto izdajničko, poslušničko i zločinačko.
NDH nije bila ni nezavisna, ni država, a ni Hrvatska.
A kod nas je u posljednjih 20 godina nacrtano grafita više nego što se stiglo u onih 4 godine služenja Nijemcima i Talijanima. To je za zabrinuti se, jer danas imamo puno više pismenih nego onda.

Najnoviji prinos toj perverziji stiže nam iz Vrbovca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2007. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): › e jebiga.
Obično pišem duge postove, pa uglavnom ne uočite poruku.
/cut/

U potpunosti se slažem s tobom u prethodna 2 posta (što baš i nije bio čest slučaj Smile )
Treba oštro sankcionirati sve oblike veličanja fašizma. Kao i svih ostalih totalitarnih i zločinačkih režima i pojedinaca. I tu ne smije biti diskusije.

Ali ovo je izolirani incident koji nema direktne veze s događajima iz prošlosti.

Iskreno mi je žao zbog stradanja Židova u drugom svjetskom ratu i sramim se što su u tome sudjelovali i pripadnici moga naroda. Ali ja osobno nisam u tome sudjelovao niti veličam i slavim one koji su to radili. Dapače, odričem ih se.

No kako su oni stradali zbog svoje zvijezde u drugom svjetskom ratu, tako su moji stradali zbog ove zastave u posljednjem ratu.
I previše je puta u tom ratu ta ista zastava zapaljena.
I kako njih boli ovo isticanje zločinačkih simbola, tako i mene boli to paljenje zastave.

I imam pravo barem na ispriku i osudu nadležnih.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2007. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Jeff - za ovakve rasprave motivaciju ne nalazim u broju žrtava u obitelji, životu u socijalističnoj Jugoslaviji ili u ideološkoj pripadnosti djedova.

Sve što govorim polazi najprije od humanizma, dakle kad pišem o nekim važnim stvarima, nije mi bitan Beograd ili Tel Aviv Jafo - bitni smo mi.

I ja osuđujem paljenje zastave, ali ovo je bio čin nogometnih huligana pa se ne brinem. Kužiš? Nije ju zapalio izraelski ministar znanosti, nego neki špagetari koji su po milijunti put klekli na kladi.

Kad bi naš precjednik Mesić morao slati isprike za sranja koja naprave, izjave, napišu naši "veleposlanici dobre volje" morao bi se snimati 24h dnevno, 1000 ljudi bi slalo pisma iprika, faksove, brzojave...

Prije nego počnete čitati moje postove, uvažite činjenicu da Hrvatsku volim barem koliko i vi.
Samo, i u ljubavi, i u kocki, i u ratu treba biti pošten. Ili nisi vrijedan igre.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Metalucifer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: NYC
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2007. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma meni je to paljenje zastave baš slatko...i ne treba se ljutiti na to.Ko se ljuti uvale mu kruti.
Kao što nam sveta knjiga kaže - Ko tebe kamenom,ti njega kruhom!
I ne samo to...već mu daj još jednu,ugosti ga ko pravi domaćin i ponudi ga junfom najmlađe kćeri.Ne treba se svađati i nešto zamjerati,pa to je za zaostale naciste/fašiste sa Balkana...

_________________
"...sve čopore i sva jata,sve od blata sve od zlata...progutat će danas ista vatra..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: