Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Paljenje Hrvatske zastave u Tel Avivu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 7:45 
Naslov:  Paljenje Hrvatske zastave u Tel Avivu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Link na članak
Gdje su sada reakcije gospodine Efraim Zuroff i ostali dušebrižnici iz centra Simon Wiesenthal? Gdje je Margelov insitut? Židovska općina Zagreb? Bilo tko?
Naravno, sve će ostati na tome da se radi samo o sačici klinaca i huligana i da tom događaju ne treba davati preveliku važnost. A kada jednoa druga šačica klinaca i huligana navuče na sebe fašističke simbole onda se radi o neoprostivom međunarodnom incidentu. Da navijači nekog HR kluba zapale Izraelsku zastavu, oni gorenavedeni bi odmah tražili žestoku osudu i izbacivanje tog kluba iz UEFA natjecanja.
I vjerojatno bi se to i dogodilo.

Ah, ta dvostruka mjerila...

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 7:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›

Ah, ta dvostruka mjerila...


Uvijek ih je bilo,uvijek će ih i biti ...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Jeff Murdock je napisao/la: ›

Ah, ta dvostruka mjerila...


Uvijek ih je bilo,uvijek će ih i biti ...


e na takve stvari ja popizdim....
nama se to nabija na nos...još od 45...a bila je šačica polu idiota i ostatak poluidealista koji nisu ni kontali što se dešava...
da se odmah razumijemo...apsolutno ne opravdavam zlodjela, ali ljudi...ono govno od Efraima - zar je on samo za Hrvatsku zadužen da serenda??????
I evo obrnuto proporcionalne situacije - zapaliti našu zastavu ej - a govno šuti!!!!!Koliko ja znam, nitko od naših nije palio njihovu zastavu.
I što veli Jeff, sad će biti šačica dječice se napila pa malo popalila zastavu, a kad naše iste takve opijene budaletine navuku na sebe crninu - e tu smo onda mi najgenocidniji narod na svijetu!!!!!!!

I koji su to novinari, koji ga ne pitaju za nejednakost u recipročnim situacijama, nego ko mulci objave. Koja konferencija, kakvi intervjui, kad serendaš, a nitko ti ne postavi obično logično pitanje?????

BTW godinama se po "bivšem području pod okupacijom" dešavaju situacije da maloletna dečica za srpski praznik popali Hrvatsku zastavu, pa vuk pojede magare. Evo sad ide 15.08. pa da vidiš veselja kad negdje oko 05 sati ujutro dečica i nejačad krenu pljuvati po hodočasnicima, bacati smeće, psovati nam majku ustašku....ma divote...
I naravno nigdje u novinama se to ne piše, televizija je gluha i nijema na takve situacije

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ne vidim zašto bi se ijedan izraelac ili židov u hrvatskoj, ako nije izravno upleten u incident, oglašavao povodom toga, osim ako ga se ne pita! nije bio tamo, o razlozima može saznati samo iz medija... s druge strane, logično je da će reagirati na nešto što u njegovoj životnoj okolini ugrožava njegova pravnoutemeljena uvjerenja i stajališta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 8:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › ja ne vidim zašto bi se ijedan izraelac ili židov u hrvatskoj, ako nije izravno upleten u incident, oglašavao povodom toga, osim ako ga se ne pita! nije bio tamo, o razlozima može saznati samo iz medija... s druge strane, logično je da će reagirati na nešto što u njegovoj životnoj okolini ugrožava njegova pravnoutemeljena uvjerenja i stajališta.
Centar Simon Wiesenthal se nalazi u Jeruzalemu.
Tako da se ovaj incident dogodio u njihovoj životnoj okolini, a Thompsonov koncert nije. No na njega su ipak reagirali, a o ovome šute.

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.06.2007. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da. Židovi su zaštićena vrsta. Da, da. Njih nesmije nitko dirati. Da, da. Pogotova spomenuti holokaust.
GADE MI SE!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Da, da. Židovi su zaštićena vrsta. Da, da. Njih nesmije nitko dirati. Da, da. Pogotova spomenuti holokaust.
GADE MI SE!


ne mogu reći baš tako, ali da ljudi pretjeruju...
odnosno, uvijek ima par pojedinaca ortodoksnih koji su svoju mržnju prema njemačkoj rasi i talijanima prenijeli sada na nas...
mi smo sada idealni za širenje bilo kakve mržnje, pa čak i prema židovima..
nemam razloga mrziti bilo koga - samo ne volim ljudsku glupost...pogotovu onu sa nesagledivim posljedicama

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jeff Murdock je napisao/la: ›
Centar Simon Wiesenthal se nalazi u Jeruzalemu.
Tako da se ovaj incident dogodio u njihovoj životnoj okolini, a Thompsonov koncert nije. No na njega su ipak reagirali, a o ovome šute.

ok, moj propust...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.06.2007. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam ništa protiv njih, ali su debelo pretjerali.
Čim neki pojedinac njih spomene odmah se žale, tužakaju i takve kerefeke.
Postaje iritirajuće, nitko nije zlatan pa ni oni. Greške su oko nas, a neki baš namjerno podebljavaju.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
faktor-x
Offline
Ukupno postova: 447
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna se da su židovi zaštičena vrsta u svijetu! Govore o nekom holkaustu, a ubijaju i teroriziraju palestince i još ih svijet u tome podržava (SAD pogotovo). U SAD-u je većina najutjecajnih ljudi iz redova židova pa to ne čudi...
To je sistem: Svi su krivi - osim nas Židova!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

holokaust je nešto najstrašnije što se moglo desiti jednom narodu....
svjesna sam da su židovi narod koji je od Isusa nadalje stalno prolazio neku kalvariju....
radikali bi crnohumorno rekli - sami su si krivi, razapeše ga...nisam taj igrač
mislim da nije u redu stalno nas prozivati radi ustaštva - pa ta ideja nije uspijela zaživjeti ni prije 60 god, što moj dida jednom rekao - da je bilo toliko ustaša koliko se danas svi busaje u prsa, pavelić bi bio do rusije.....

no da ja ne odem off topic - centar Simon Wiesenthal,Margelov insitut i sve ine organizacije, čast izuzetku (našoj židovskoj zajednici) služe za dizanje paranoje, cijepljenje naroda da su zbog teške povijesti nadnarod - a tada tanka je granica između ein mensch i eine juden.....

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 11:25 
Naslov:  Re: Paljenje Hrvatske zastave u Tel Avivu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da nemaju protekciju mogli bi napunit avion za Haag zbog "akcija" u palestinskim naseljima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.06.2007. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo treba pospremiti smeće kod sebe, a onda gledati kod drugih.
Izraelci imaju nuklearno naoružanje, i lagano prcaju palestince, iračane i ostale zemlje.

Holokaust je prošao prije 60 godina, i ponovit će se još par puta. možda na gori ili blaži način, sve dok se ne stvori novi svjetonazor i ravnopravnost.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

faktor-x je napisao/la: ›
Zna se da su židovi zaštičena vrsta u svijetu! Govore o nekom holkaustu, a ubijaju i teroriziraju palestince i još ih svijet u tome podržava (SAD pogotovo). U SAD-u je većina najutjecajnih ljudi iz redova židova pa to ne čudi...
To je sistem: Svi su krivi - osim nas Židova!
lufus je napisao/la: ›
Da nemaju protekciju mogli bi napunit avion za Haag zbog "akcija" u palestinskim naseljima.
davorccc je napisao/la: ›
Prvo treba pospremiti smeće kod sebe, a onda gledati kod drugih.
Izraelci imaju nuklearno naoružanje, i lagano prcaju palestince, iračane i ostale zemlje.

Holokaust je prošao prije 60 godina, i ponovit će se još par puta. možda na gori ili blaži način, sve dok se ne stvori novi svjetonazor i ravnopravnost.


Vrlo zanimljiva razmišljanja, no čini se skopčana sa nekim manjim rupama u poznavanju bliskoistočne situacije i njenih korijena.

Stoga savjetujem da se prije iznošenja crno bijelih ocjena o izraelsko-palestinskom sukobu prouči literatura o Transjordaniji, stvaranju cionističkog pokreta, Theodoru Herzlu, kupovanju zemlje od Arapa, mandatu A, planu podjele UN-a iz 1947. rezolucija 181., Sueskoj krizi, Šestodnevnom i Yom-Kippur ratu, i još dosta toga.

O holokastu će poslužiti bilo kakvo izdanje koje tematizira II. svjetski rat, mada je strašno da se uopće u današnje vrijeme pojavljuju napisi tipa "nekakvom holokaustu", i slično.

Možda će dublje poznavanje materije pomoći da se problem ne sagledava crno-bijelo, jer da je tako bio već davno riješen. A možda sam i preoptimističan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo zanimljiva razmišljanja, no čini se skopčana sa nekim manjim rupama u poznavanju bliskoistočne situacije i njenih korijena.

Stoga savjetujem da se prije iznošenja crno bijelih ocjena o izraelsko-palestinskom sukobu prouči literatura o Transjordaniji, stvaranju cionističkog pokreta, Theodoru Herzlu, kupovanju zemlje od Arapa, mandatu A, planu podjele UN-a iz 1947. rezolucija 181., Sueskoj krizi, Šestodnevnom i Yom-Kippur ratu, i još dosta toga.

O holokastu će poslužiti bilo kakvo izdanje koje tematizira II. svjetski rat, mada je strašno da se uopće u današnje vrijeme pojavljuju napisi tipa "nekakvom holokaustu", i slično.

Možda će dublje poznavanje materije pomoći da se problem ne sagledava crno-bijelo, jer da je tako bio već davno riješen. A možda sam i preoptimističan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: