Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Austrijska carska obitelj ne može u Herceg-Bosnu (opet)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2007. 16:05 
Naslov:  Austrijska carska obitelj ne može u Herceg-Bosnu (opet)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, baš sam bio na licu mjesta, pa da s vama podijelim:

Incident na granici:
Habsburgovci jedva ušli u BiH

Po riječima Francesce von Habsburg, svjetski priznate humanitarke i glavne nasljednice loze von Habsburg, graničari su zaustavili cijeli autobus, te im nisu dopustili prolaz u BiH.

ČAPLJINA - Posjet potomaka slavne obitelji von Habsburg BiH i Čapljini imao je pomalo incidentan uvod na međunarodnome graničnom prijelazu Doljani. Po riječima Francesce von Habsburg, svjetski priznate humanitarke i glavne nasljednice loze von Habsburg, graničari su zaustavili cijeli autobus, te im nisu dopustili prolaz u BiH. Razlog je bila njezina majka Fiona.

- Šokirani smo činjenicom da graničari mojoj majci, koja ima 75 godina, nisu dopustili prelazak granice iako ima švicarsku ID kartu s kojom obilazi cijeli svijet, a eto, izgleda, ne može u BiH. Uzaludna su bila naša uvjeravanja i objašnjenja vozača o tomu tko je zapravo ona, a graničari su bili toliko nervozni i grubi kao da je ona neki terorist. Graničar je govorio kako ga boli briga tko je ustvari ona. Čekali smo više od sat vremena.

Na kraju su joj bili na 24 sata i zabranili ulazak u BiH i napisali izvješće protiv nje. Iako je njezina putovnica bila na putu, morala se vratiti natrag u Hrvatsku, a tek nakon mukotrpnih telefonskih poziva na kraju je ipak prešla granicu. Slika sa granice je ujedno i slika države u koju ulazite – kazala je novinaru Vewčernjeg lista ogorčena Francesca von Habsburg.

Najavila je i žalbu mjerodavnima. Problem je nastao jer gospođa Fiona sa svojom ID kartom može obilaziti cijelu EU. No, na prijelazu Doljani joj je rečeno kako se ta karta ne odnosi na BiH, koja nije članica EU-a.

Unatoč lošem prvome dojmu nakon ulaska u BiH, von Habsburgovci su se, prema pisanju Večernjeg lista, ipak dobro proveli na jugu Hercegovine.

- Raduje nas dolazak u Struge i Čapljinu gdje je dosta toga u povijesti vezano za našu obitelj. Uvijek ćemo se vraćati Hercegovini - rekla je Francesca.

Posjet pedesetak potomaka glasovite i povijesne obitelji Von Habsburg za općinu Čapljina velik je događaj, a svi su oni loza Otta von Habsburga i cara Franje Ferdinanda. U organizaciji tvrtke Canoe M (Marinko Previšić) i Huck FINN (Željko Kelemen, Zagreb), a u uz pomoć Turističke organizacije Općine Čapljina, za obitelj Von Habsburg i prijatelje priređen je atraktivni kanu safari niz rijeku Trebižat.

Nakon uzbudljive vožnje, domaćini iz Canoe M-a, na čelu s Marinkom Previšićem, priredili su bogat ručak i osvježenje uz lubenicu. Mnogi od njih prvi su put sjeli u kanue, a baš je Francesca pokazala pravo umijeće upravljanja.

Za posjeta Čapljini svoj deseti rođendan na poseban je način proslavio Francescin sin Ferdinand, koji i nosi ime svoga pradjeda cara Franje Ferdinanda, ubijenog u sarajevskom atentatu. Francesci i drugim potomcima te obitelji prigodan promotivni materijal svečano je uručio predsjednik TO Čapljine Marinko Dalmatin.


http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=48627

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mont
Offline
Avatar

Ukupno postova: 180
Lokacija: pariz
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2007. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ti isti svicarci nisu pustili u svicarsku mog kolegu s posla jer nije imao putovnicu a boravisna karta za njih ne znaci nista ,kazu takvi su propisi i zakon ,i on je morao se vratiti za pariz i donijeti putovnicu,cijelu noc je vozio,,,,,,eto kako je u evropi ,i bosanski carinici i policija su postupili ispravno ,ne moramo mi nitkome na granici uvijek biti na koljenima ,pa makar to bili bivsi kolonijalisti hazburgovci,zakon je isti za sve i svakoga,,,,,,a mozda ta gospoda misli ponovo uvoditi neke nove zakone u bosni.

_________________
ne zamjeram ljudima sto nemaju moje,vec svoje misljenje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2007. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Švicarska konfederacija je jedno i zakoni jasni, a Državna granična služba BIH je karikatura, kao i pola državnih institucija dolje.

Ta zemlja vapi za nekim kolonizatorima, jer je sloboda njezino najgore stanje.

Ali eto, politiku na stranu, na Doljanima domaći ljudi prelaze granicu ne zaustavljajući se (a do prije 5 godina ni pored hrvatskog policajca), jure u neregistriranim Opel Asconama, voze cvijeće, meso, domaće životinje...

Ne znam ima li smisla paralela sa Švicarskom.

Btw. zar s osobnom izdanom u zemlji članici EU ne možeš ući u Švicarsku?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako cemo se uvijek ponašat kao balkanci...onda ovaj tzv incindent na granici se nije trebao dogoditi...al ako polako uvodimo red i zakon i pocinjemo se ponašati u skladu sa evropskim normama...onda ovo ima smisla....to što još uvijek tamo se radi kak i što god hoce....to nij mjerilo da se tako i treba nastaviti....Cool

...za usporedbu.....prije 10 godina....upravo na tom granicnom prijelazu... ja sam sa kamionom skoro pregazio policajca jer je lik sjedio na plasticnoj stolici na sred ceste.....i glumio granicni prijelaz......eto ipak se sad vec nešto pomaknilo u pozitivnom smislu......poceli su tražiti i putovnice....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.06.2007. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošle godine ja ulazim u RH, prilazim mjestu gdje bi trebao biti BH policajac, a hrvatski mi maše rukom da samo prođem do njega.
Čudesa.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel imala putovnicu? nije! ništa od prelaska granice... što je tu čudno


"Graničar je govorio kako ga boli briga tko je ustvari ona"

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Putovnica je putna isprava - pa kako su gđu.mamu naši pustili samo sa ID iliti osobnicom???
Mi nismo članica EU i kod nas su trebali isto tražiti putovnicu?
Ili smo postali dio ejurope a ja ne znam?

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 9:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš me zanima bi li mene pustili samo s osobnom negdje u europu dalje od mađarske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 11:32 
Naslov:  Re: Austrijska carska obitelj ne može u Herceg-Bosnu (opet)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemaš plavu krv Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
baš me zanima bi li mene pustili samo s osobnom negdje u europu dalje od mađarske.


u sloveniju i italiju - preko sezone

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
baš me zanima bi li mene pustili samo s osobnom negdje u europu dalje od mađarske.


u sloveniju i italiju - preko sezone

da, ali zato što s njima imamo potpisane bilateralne sporazume. mislio sam na onu drugu europu, s kojima to nemamo. i, mislim da s italijom imamo stalni sporazum, ne sezonski.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
neja je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la: ›
baš me zanima bi li mene pustili samo s osobnom negdje u europu dalje od mađarske.


u sloveniju i italiju - preko sezone

da, ali zato što s njima imamo potpisane bilateralne sporazume. mislio sam na onu drugu europu, s kojima to nemamo. i, mislim da s italijom imamo stalni sporazum, ne sezonski.


i sa slovenijom, a mislim i sa BIH - al to neki bolje znajeju od mene

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
i sa slovenijom, a mislim i sa BIH - al to neki bolje znajeju od mene

za sloveniju ne znam sigurno, a s bih imamo, ali nju nisam navodio jer nije u eu.

uglavnom s osobnom se trajno može u bih, mađarsku i italiju, u sloveniju sezonski (čini mi se), a tako je bilo i za scg, samo što više nema scg, a ne znam je li što riješeno za neku od te dvije nove zemlje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 14:34 
Naslov:  Re: Austrijska carska obitelj ne može u Herceg-Bosnu (opet)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u sloveniju se moglo, ali su ukinuli zbog provedbe schengenskog sporazuma iako je to bedast izgovor jer se schengen ne odnosi na prijašnje bilateralne sporazume pa eto u italiju možeš s osobnom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: