Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



EU

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Za ulazak u EU!

Da!
36%
 36%  [ 11 ]
Ne!
63%
 63%  [ 19 ]
Nikad čuo, to nešto za jesti?
0%
 0%  [ 0 ]
Ukupno glasova : 30


Autor Poruka
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.06.2007. 8:47 
Naslov:  EU
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mada smo u Europi od pamtivijeka, neki se silom žele ugurati u tu Europsku uniju kao da nas čeka nešto lijepo, slasno, masno, neznam šta već.
Po meni bilo bi dobro preuzeti neke zakone, dobre ideje, tehnologiju ( misli u poljoprivredi ), iskoristiti predpristupne fondove, i onako hladno samo reći na referendumu NE! Nisam siguran koja je zemlja učinila isto, ali je učinila. Mislim da je to bila Norveška, nisam siguran.

Nešto sam raspravljao sa kolegama, pa me zanima Vaše mišljenje, vizije, iskustva ( ako ih imate), praksa i tako dalje i tako bliže.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.06.2007. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za naš dragi EU ima jedna narodna:

kad te vabi, šećerom te mami
kad te dobije, kruva ti odbije....

osijek031.com smile
nisam luda za ulaskom u EU, pogotovo ne u ex-yu paketu, ali mislim da ćemo uploviti u skoro vrijeme, samo da se riješi situacija sa kosovom i srbijancima

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2007. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 14.07.2010. 18:03; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.06.2007. 21:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom da u Hrvatskoj nema demokratskog i strucnog kapaciteta za upravljanje jednom usranom mjesnom zajednicom, a ne drzavom koja bi to istinski bila (dakle da druge drzave pozele biti kao ona) onda sam ja za.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2007. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
S obzirom da u Hrvatskoj nema demokratskog i strucnog kapaciteta za upravljanje jednom usranom mjesnom zajednicom, a ne drzavom koja bi to istinski bila (dakle da druge drzave pozele biti kao ona) onda sam ja za.

DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2007. 19:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da još nešto:
PA OVAKO SMO SLABI I SERONJE, DA UĐEMO OSTALI BI NAS POJELI ZA DORUČAK!!!
I da na kraju ona stara:
MALO NAS JE AL' SMO GOVNA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2007. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!


Evo, pošteno reci, jel ti misliš da mi kado društvo učimo?

Dakle, da se razvijamo? Da se obogaćujemo materijalno, duhovno, civilizacijski?

Ja mislim da plutamo u istim okvirima već jedno 70 godina.
Ulaskom u EU bit ćemo prisiljeni raskristiti s partizanima, četnicima, ustašama, "Srbima", komunjarama - i ostalim što nas do sada zaokuplja.

Ulaskom u EU, bit će više protoka ljudi, informacija i čudesa, a malo manje s balkanoidnom žabokrečinom i polako ćemo se i mi naučiti razmišljati u europskom kontekstu i europejskom duhu.

Neće više moći neki Kunta Kinte manipulirati medijima, javnom upravom i nakrkačiti neki spomenik bez javne diskusije - a javnu potporu kupiti za 2000 majica što mali Kinez sam sašije za šaku riže.
Kužiš, lega?

Evo pogledaj, danas se bunimo protiv spomenika za koji nas nisu pitali - a već sutra, kad se podijele majice matorcima, penzićima, gradskim drkafuzerima - već sutra, kad se svi najedu i napoje, na STVu bit će prikazano da je odluka o spomeniku bila plebiscitrana, a seljaci će i dalje žmirkati očima zbog šarenog vatrometa.

Kužiš, lega... Osijek nam je o'šao ukurac.

Kreativni potencijal, napredna snaga društva ima samo dva cilja - ili se subotom naroljati na narodnjacima ili otići u pičku materinu odavde.
Vrhunac kulture je otići na Tomsonov koncert slušati kako neki dečko s 8 razreda kenja u ritmu svojih sweet-metal balada.
Znanstveni krugovi kod nas bruje o valorizaciji ili devalorizaciji svojih ideoloških predaka; povijest i građansku kulturu predaju nam navijačke skupine i njihovi grafiti...
Tu i tamo, netko posjeti koncert ili kazalište - tim bolje ako je besplatno ili ako se nešto dijeli.

Ako misliš da nam je sjajno - nije. I oni koji govore suprotno lažu nas.
A tko nas laže - ne želi nam dobro.
Pogledaj onog Drmića iz HDSSBA. Pa taj čobanin ne zna televizor gledati.
Vozi obilaznicom 189 km/h i još se time u novinama pohvali seljački, u smislu: "Ja sam kaznu platio, pa mi to daje legitimitet..."

Šuplje zvuči fraza da je Osijek selo, ali čisto da se velika "slavonska" ega ne uvrijede: postoje puno veći gradovi u Hrvatskoj koji od Osijeka imaju manje stanovnika. I jednako stradali u ratu, ako ne i gore.

P.S. U nas postoje ljudi koji bi znali uspješno voditi državu/selo/grad i pri tome biti pošteni - ali se ne mogu nametnuti zbog terora koji su nametnuli oni koji svakodnevno iskaču iz TVa, novina... A i kad se neka pametna glavica pomoli... Nema tko za nju glasati - jer svatko daje glas "za svog čoe'ka". Eto, taj koletkivizam... To je ti prvi dokaz da kao socijalni organizam nismo izišli iz komunizma.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2007. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
DA, Kad ne glasaš za "one prave" druga stvar je to da nismo ni 17 god nezavisni, a več bi se zaletali u neke grupacije! Tako nikad nećemo naučiti vladati sami sa sobom! ZAR NE?!


Evo, pošteno reci, jel ti misliš da mi kado društvo učimo?

Dakle, da se razvijamo? Da se obogaćujemo materijalno, duhovno, civilizacijski?

Ja mislim da plutamo u istim okvirima već jedno 70 godina.
Ulaskom u EU bit ćemo prisiljeni raskristiti s partizanima, četnicima, ustašama, "Srbima", komunjarama - i ostalim što nas do sada zaokuplja.

Ulaskom u EU, bit će više protoka ljudi, informacija i čudesa, a malo manje s balkanoidnom žabokrečinom i polako ćemo se i mi naučiti razmišljati u europskom kontekstu i europejskom duhu.

Neće više moći neki Kunta Kinte manipulirati medijima, javnom upravom i nakrkačiti neki spomenik bez javne diskusije - a javnu potporu kupiti za 2000 majica što mali Kinez sam sašije za šaku riže.
Kužiš, lega?

Evo pogledaj, danas se bunimo protiv spomenika za koji nas nisu pitali - a već sutra, kad se podijele majice matorcima, penzićima, gradskim drkafuzerima - već sutra, kad se svi najedu i napoje, na STVu bit će prikazano da je odluka o spomeniku bila plebiscitrana, a seljaci će i dalje žmirkati očima zbog šarenog vatrometa.

Kužiš, lega... Osijek nam je o'šao ukurac.

Kreativni potencijal, napredna snaga društva ima samo dva cilja - ili se subotom naroljati na narodnjacima ili otići u pičku materinu odavde.
Vrhunac kulture je otići na Tomsonov koncert slušati kako neki dečko s 8 razreda kenja u ritmu svojih sweet-metal balada.
Znanstveni krugovi kod nas bruje o valorizaciji ili devalorizaciji svojih ideoloških predaka; povijest i građansku kulturu predaju nam navijačke skupine i njihovi grafiti...
Tu i tamo, netko posjeti koncert ili kazalište - tim bolje ako je besplatno ili ako se nešto dijeli.

Ako misliš da nam je sjajno - nije. I oni koji govore suprotno lažu nas.
A tko nas laže - ne želi nam dobro.
Pogledaj onog Drmića iz HDSSBA. Pa taj čobanin ne zna televizor gledati.
Vozi obilaznicom 189 km/h i još se time u novinama pohvali seljački, u smislu: "Ja sam kaznu platio, pa mi to daje legitimitet..."

Šuplje zvuči fraza da je Osijek selo, ali čisto da se velika "slavonska" ega ne uvrijede: postoje puno veći gradovi u Hrvatskoj koji od Osijeka imaju manje stanovnika. I jednako stradali u ratu, ako ne i gore.

P.S. U nas postoje ljudi koji bi znali uspješno voditi državu/selo/grad i pri tome biti pošteni - ali se ne mogu nametnuti zbog terora koji su nametnuli oni koji svakodnevno iskaču iz TVa, novina... A i kad se neka pametna glavica pomoli... Nema tko za nju glasati - jer svatko daje glas "za svog čoe'ka". Eto, taj koletkivizam... To je ti prvi dokaz da kao socijalni organizam nismo izišli iz komunizma.


Problem je u ovome:
prvo da krenem o onih 70god. kojih spominješ!
prvo smo bili austro ugarska, zatim KSHS pa DSHS, pa Kjugoslavija pa SFRJ i to sve u zadnjih 100godina (JEBOTE PA TO JE 5 DRŽAVA U 100 GODINA) znači svakih 20 god po jedna država! Sad dolazimo do ovog djela priznati smo od nekih zemalja 1991 od europe 1992. znači recimo ako uđemo u EU u idučih 5 god dolazi do "ISPUNJENJA PROROČANSTVA" , a to je svakih 20 god jedna država ! U Jugi je trebalo 40 - 50 god da se pomalo počne pravosuđe stabilizirati!

Glede izbora:
Kod nas vlada ovako mišljenje, neću glasati za ove zato što neć preći izborni prag, glasat ću za ove zato što su manje zlo, svi lažu neću izači na izbore.... i tako u nedogled.
UMJESTO odeš brate na biralište i glasaš za MIKŠIĆA i evo skoro da je ušao u drugi krug sa Mesićem, bio je i bolji od J.Ko (čitaj: ĐEJ KOO ) sve dok se nisu brojali glasovi od "DIJASPORE" , ali treba tako otići zaokružiti ono što stvarno misliš da je pravo i ima nekog smisla, ako ništa drugo miran si prema samome sebi kad gledaš prijenos sjednice!

A OVE ZAJEDNICE NAM STVARNO NE TREBAJU PA DAJTE BAR JEDNOM PRIČEKAJTE 50 GOD JEBEMU MATER!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2007. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
prvo smo bili austro ugarska, zatim KSHS pa DSHS, pa Kjugoslavija pa SFRJ


Vidim načitan si, ali prvo ti je bila Država Slovenaca, Hrvata i Srba, a ondak Kraljevina Srba, Hrvata i Slovenaca.
Bila su takva vremena, jugoslavensku ideju smislili su hrvatski učenjaci, koji su eto mislili da je pametnije skupa. Ilirski preporod.

Onda, ispustio si jednu državu, a to je FNRJ.
Plus toga, u Jugi je pravosuđe funkcioniralo 9. svibnja 1945. Što će reći - odmah.
Čak možemo reći i da je u izdajničkoj NDH pravosuđe funkcioniralo bolje nego u Republiki Hrvatskoj. Ona nije imala ustava, bila je diktatura s nacističkim, segregacijskim i rasnim zakonima - i provodili su se revno, na žalost.

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › A OVE ZAJEDNICE NAM STVARNO NE TREBAJU PA DAJTE BAR JEDNOM PRIČEKAJTE 50 GOD JEBEMU MATER!


Ivice, jesi kad otišao do granice? Iza granice ne žive ale i bauci, nego ljudi. Mađari, Bugari, Austrijanci... Svi oni žive u državama koje u svijetu koji se globalizira nemaju šanse ostati ako ne počnu surađivati.
Kužiš? EU nije superdržava.

http://www.mvpei.hr/ei/files/Europa_u_12_lekcija.pdf

Ako ti se ne da čitati, raspitaj se o Europi:
Zdrave svinje i kolinje, elastične granice i tužne oranice, uvoz iz Kine i skupe nekretnine, domaće vino i još štošta fino... neka su od pitanja o Europskoj uniji koja vas proganjaju noćima i stalno trepere pred očima? Kad vam pred očima proleti kampanja za novi Vladin info telefon nećete više skitati - znat ćete kog’ sve treba pitati. Nazovite 0800 622 622 i besplatno saznajte sve što vas zanima o Europskoj uniji i hrvatskom pristupanju. Točno. Jasno. Brzoglasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2007. 0:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glede redoslijeda država, pisao sam na brzinu i nisam toliko obračao pozornost!

Glede zajednica i dalje mislim da nam to nije potrebno POGOTOVO NATO
(Amerika će nas braniti od Rusije?) Allooooo
A skeptičan sam glede i europe sad su počeli i slovence jebat Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2007. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Glede zajednica i dalje mislim da nam to nije potrebno POGOTOVO NATO
(Amerika će nas braniti od Rusije?) Allooooo


Nisam ti ja Slobo, dobro čujem.
Vidi ne radi se o Rusiji.

Nitko neće injektirati kapital, a pogotovu transferirati tehnologiju nama ako nije vojnim sporazumom osigurao sigurnost toga.

Misliš da će, recimo kao što je Toyota-Peugeot stvorila grad-tvornicu u Slovačkoj, misliš da će netko samo tako doći dati milijardu € da bi onda neki Glavaši, Đapići i Kramarići tude namirivali svoje kese?

NATO je važan. Osim toga, imanje vlastite vojske i opremanje vlastite vojske trajalo bi 30 godina i koštalo bi nas 4,5 puta više. I k tome, morali bismo imati 80.000 vojnika za obraniti ovakve granice, a ne 25.000.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2007. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa svjestan sam da neće davati, ali onda ih bar možemo sa nečim cimat kad uđemo više ne možemo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2007. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto toga za svaki kurac oni nas cimaju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.06.2007. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče vojske, smatram da se svaki pravi hrvat odazvati odbrani Hrvatske, bolje Imati zalihe oružja, obrazovanih časnika koji bi mogli obučiti u 2 tjedna vojsku. Princip Njemačke u drugom svjetskom ratu.

Pravosuđe: preuzeti neke zakone, ne sve, uglavnom one koje nam odgovaraju.

Poljoprivreda: preuzeti njihovu tehnologiju i zakone, naravno ne sve.


Mada sam pričao sa jednim agronomom, imali su neki sastanak agronoma iz susjedne Mađarske pa su malo izmjenili iskustva i itd itd. Uglavnom ustanovili su da ta EU nije baš puno pomogla u agronomiji, nikakve privilegije, ništa spertakularno, i sa par ograničenja tako da nije baš tako bajno.

Smatram da ćemo na neki načim biti robovi, te da će nam šupci iz EU diktirati po njihovoj volji.
A to niko pametan ne želi.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2007. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja zapravo mislim da iza granice žive ale i bauci i da 500 milijuna gladnih Europljana čekaju ukopani oko Šikloša da umarširaju u Hrvatsku i odnesu naša bogatstva, žene, sir i vhnje, more i otoke...

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: