Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukop slabu dobit opravdava manjkom umrlih!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Roko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 260
Lokacija: O31
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 0:44 
Naslov:  Ukop slabu dobit opravdava manjkom umrlih!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trgovačko društvo Ukop d.o.o., u vlasništvu Grada Osijeka prošlu je godinu završilo s dobiti od 16.015,44 kune. Prihodovalo je gotovo 17 milijuna kuna, u toj svoti nalazi se i 600.000 kuna kapitalne pomoći iz Gradskoga proračuna za izgradnju te 75.000 za održavanje groblja. Tvrtka koja zarađuje na smrti i pokopima planirala je povećanje prihoda, međutim dogodilo se znatno smanjenje. Izgubili su čak pola milijuna kuna jer je u gradu pokopano 87 pokojnika manje nego godinu dana ranije.

''Budući da Ukop d.o.o. mjesečno na grobljima pokopa 100 i 110 pokojnika, ovaj podatak o smanjenom broju pokopa u 2004. godini dovoljno govori koliko je broj pokopanih direktno vezan uz ostvarenje prihoda'', stoji u izviješću o poslovanju Ukopa d.o.o. za 2004. godinu.

Smanjen prihod od 87 nerealiziranih pokopa, stoji dalje u izviješću, odrazilo se na ukupno poslovanje društva. Naime, društvo je u prošloj godini potrošilo 16.918.534,98 kuna. Što na plaće 70-ak zaposlenika, što na održavanje 20 groblja na području grada.

Poseban problem imali su s travom koja izaziva dodatno angažiranje strojeva i ljudi, a povećanje troškova pravda se i povećanjem smeća na grobljima. Rezultati proučavanja porasta smeća i posjetitelja groblja lijepo su opisani u izviješću, citiramo:

''Prateći jedno dulje razdoblje ponašanja korisnika grobova i posjetitelje grobljima, uočeno je da je u zadnjih desetak godina došlo do znatnih promjena u navikama. Posjete grobljima su postale masovnije i vrlo česte posebice u prigodi blagdana, vikendom i nedjeljom. Groblja u ranim jutarnjim satima i kasnim popodnevnim satima ljetnih mjeseci izrazito su posjećena. Ta posjećenost je najvidljivija po količinama prikupljenoga smeća a koje je uklonjeno s grobova.''

Zaključak je vrlo jasan. Malo ljudi umire, nedostatno da bi se pokrili troškovi i ostvarila veća dobit, a 100 pokopanih mjesečno, prečesto i previše ljudi posjećuje, ustanovljeno je po količini smeća.

Ana Kiefer
photo: Roko031


Zadnja promjena: Roko; 14.04.2005. 15:38; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 14.04.2005. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sta, slab im prihod, mater im njihovu... Pa jel oni znaju da su usluge ukopa medju naskupljima?! Da zive od ljudske slabosti. Kad ti je najteze oni te oderu do koze!
Kao i u svim gradskim poduzecima (npr. Unikom ciji radnici za vrijeme radnog vremena idu po baranji gradit vikendice direktorima a iste su izgradjene novcem iz gradskog proracuna) i kroz Ukop se provuklo puno love koja je zavrsila u necijem private dzepu!Nek vrate sto su uzeli pa nece bit manjka!
Z.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, ideja je odlična, ali sve je to ista banda, jedni drugima čuvaju leđa godinama i ne možeš im ništa dokazati. kad ih pljuneš obrišu se i piče dalje kao da se ništa nije ni dogodilo, a pare samo kaplju u džepove...smiju nam se u facu i boli ih k....

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2005. 14:25 
Naslov:  Re: Ukop slabu dobit opravdava manjkom umrlih!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, dok jednom ne smrkne, drugima ne svane.

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2005. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

znam, ali zašto uvijek sviće istima!?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2005. 15:28 
Naslov:  Re: Ukop slabu dobit opravdava manjkom umrlih!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jer rade u Ukopu ;-)

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Roko je napisao/la: ›
Izgubili su čak pola milijuna kuna jer je u gradu pokopano 87 pokojnika manje nego godinu dana ranije.


Tražila sam stranicu Ukopa (nedavno smo skontali da svaki dan objavljuju osmrtnice pa ne moraš gledati novine) i pronašla ovaj stari topic.

Izjava je super. Kao da je iz Maratonaca.

U onoj staroj seriji "Život na sjeveru" su uoči zime "predviđali" tko bi mogao umrijeti da iskopaju dovoljno grobova jer će kasnije biti zamrznuto.
Sada bi nama trebalo odrediti koliko ljudi treba napraviti gecrk pa da bolje posluju.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grozno i morbidno zvuči. Al ako ima manje umrlih i manje rođenih, jer imamo konstantan pad nataliteta na državnoj razini (odnosno, vrlo slab rast...), gdje su ljudi? Emigrirali?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2006. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: › Grozno i morbidno zvuči. Al ako ima manje umrlih i manje rođenih, jer imamo konstantan pad nataliteta na državnoj razini (odnosno, vrlo slab rast...), gdje su ljudi? Emigrirali?


Emigrirali su u Coitus Interruptus... a hrabriji i u Analiiju...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tema jest grozna i morbidna, ali neki dan smo konstatirali da je spaljivanje super. ne moraju te ni zakopati, nema plaćanja godišnje "ležarine"..... ljudi za sahrane i spomenike dižu kredite. ne možeš ni umrijeti k'o čovjek.
možda se neki, koji nisu rođeni Osječani, sahranjuju na selu, tamo se valjda ne plaća "članarina" a grob održavaš sam.
ni meni ta računica nije bistra.
baš sam našla temu za petak, odvratna sam Twisted Evil

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2006. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Alana Bates je napisao/la: › Grozno i morbidno zvuči. Al ako ima manje umrlih i manje rođenih, jer imamo konstantan pad nataliteta na državnoj razini (odnosno, vrlo slab rast...), gdje su ljudi? Emigrirali?


Emigrirali su u Coitus Interruptus... a hrabriji i u Analiiju...


Jel to u Africi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.07.2006. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjači mi je bio onaj slogan za neko pogrebno poduzeće:
"VI SAMO UMRITE! OSTALO JE NAŠA BRIGA!" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marielle
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma dajte ti grobovi su preskupi...bokte mogu vec sad pocet stedit ako hocu da me pristojno sahrane.Ionako cu trunuti u grobu,to da li mi se grob skup i lijep mi bas nece pomoci...jedino ce izgledati lijepo s vana! Pljackaju nas di stignu...najradije ne bi ni umrla Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi da me spale i prospu po celi svet osijek031.com smile

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@danicaV samo sto je kremiranje skupo, uz to sto te trebaju dovest do zagreba jos 8000kn je minimum trosak samog kremiranja i jos to sto moras platit lezarinu tj neku vrstu grobnice.
po RH zakonu tvoja obitelj il ko vec ne moze uzeti tvoju urnu i ic razbacivat je okolo ili usmrkivat...

odlcna mi je ona recenica iz citata: 'Prateći jedno dulje razdoblje ponašanja korisnika grobova i posjetitelje grobljima - kontam da moj stari, po njihovom korisnik grobnice, ne baca smece i ne pravi nere tak sto lezi u grobnici......likovi su "bas super"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: