Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



osijek - sranje od grada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: U Osijeku:

Ne valja!
35%
 35%  [ 5 ]
Inati se Slavonijo!
64%
 64%  [ 9 ]
Ukupno glasova : 14


Autor Poruka
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.10.2005. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RKL je napisao/la: › Ma no. Sam ti piši. Siguran sam da to dira odgovorne ravno u srce. Tvoje ljuto pero je poput šiljka umo?enog u limunsku kiselinu i zabodeno im ravno u oko.


slabi?.


Zadnja promjena: 8; 10.10.2005. 18:26; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.10.2005. 18:15 
Naslov:  Re: osijek - sranje od grada
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je osijek postigao 'predratnu' razinu,a ja bi to ocijenila nulom. a sada je na ljudima koji žive ovdje da ulažu u grad, svojom intelektualnim ili drugim sposobnostima, da se krene prema pozitivi. a govna iz grada će kad-tad otplivati, kao i jedan dobar dio pred rat,, samo treba ulagati u čišćenje kanala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.10.2005. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vako! S većinom se stvari slažem ali me strašno bode u oči ovaj naslov "Osijek - sranje od grada"! nemojte tako o svom gradu!
Što se europe tiče još smo mi zeleni! Zgazit će nas totalno! Krenite od kruha! zar nije dovoljno skup?! A nabit će nam pdv i na njega!
Revolucija da ali intelektualna i tiha! Ali pitanje je kako to ostvariti kada svi mladi potencijalni intelektualci odlaze ne samo iz Osijeka nego i iz Hrvatske (odljev mozgova)! nije to više samo egzistencijalno pitanje nego su mladi ljudi uvjereni kako ih bolja budućnost čeka negdje u bijelom svijetu...u Europi! A gdje su nestali patriotizam i lokalpatriotizam? Tko će našoj djeci osigurati bolju budućnost?!

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.10.2005. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="nevia"]
Vako! S većinom se stvari slažem ali me strašno bode u oči ovaj naslov "Osijek - sranje od grada"! nemojte tako o svom gradu!
Što se europe tiče još smo mi zeleni! Zgazit će nas totalno! Krenite od kruha! zar nije dovoljno skup?! A nabit će nam pdv i na njega!
Revolucija da ali intelektualna i tiha! Ali pitanje je kako to ostvariti kada svi mladi potencijalni intelektualci odlaze ne samo iz Osijeka nego i iz Hrvatske (odljev mozgova)! nije to više samo egzistencijalno pitanje nego su mladi ljudi uvjereni kako ih bolja budućnost čeka negdje u bijelom svijetu...u Europi! A gdje su nestali patriotizam i lokalpatriotizam? Tko će našoj djeci osigurati bolju budućnost?!
[/quote]

Idu ti Europljani, dolaze s ručnim kolicima i odnose.
Odnose brže i učinkovitije nego pobunjenici iz Sao Krajine i istaknuti privatizacijski junaci zajedno.
Pojma ljudi nemaju što EU donosi pa onda naklapaju.
Ne donosi ništa. Osim jamstva da razvoj i napredak neće ići sporije.
Mislim, gdje je sad Nenad Ivanković, godinu i pol nakon ulaska 80 milijuna musavaca u EU što nisu znali što je pašteta? Svi još imaju i sir i kajmak, svi su još živi, nitko nije napustio tu opskurnu Europu.
U Poljskoj su poljoprivrednici dizali bunu dok nisu znali što EU donosi za poljoprivredu, sad kad imaju red na tržištu i zajamčen otkup postali su nenormalno privrženi.
A ovo mi smo mali, mi smo zeleni... mislim, dokle ćemo biti? Dokle ćemo robovati predrasudama o sebi? Kakvi smo mi to ljudi ako o sebi mislimo kao o manje vrijednima? Zaslužujemo li onda i priliku?

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nevia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Lokacija: legograd
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2005. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="8"]
[quote="nevia"]
Vako! S većinom se stvari slažem ali me strašno bode u oči ovaj naslov "Osijek - sranje od grada"! nemojte tako o svom gradu!
Što se europe tiče još smo mi zeleni! Zgazit će nas totalno! Krenite od kruha! zar nije dovoljno skup?! A nabit će nam pdv i na njega!
Revolucija da ali intelektualna i tiha! Ali pitanje je kako to ostvariti kada svi mladi potencijalni intelektualci odlaze ne samo iz Osijeka nego i iz Hrvatske (odljev mozgova)! nije to više samo egzistencijalno pitanje nego su mladi ljudi uvjereni kako ih bolja budućnost čeka negdje u bijelom svijetu...u Europi! A gdje su nestali patriotizam i lokalpatriotizam? Tko će našoj djeci osigurati bolju budućnost?!
[/quote]

Idu ti Europljani, dolaze s ručnim kolicima i odnose.
Odnose brže i učinkovitije nego pobunjenici iz Sao Krajine i istaknuti privatizacijski junaci zajedno.
Pojma ljudi nemaju što EU donosi pa onda naklapaju.
Ne donosi ništa. Osim jamstva da razvoj i napredak neće ići sporije.
Mislim, gdje je sad Nenad Ivanković, godinu i pol nakon ulaska 80 milijuna musavaca u EU što nisu znali što je pašteta? Svi još imaju i sir i kajmak, svi su još živi, nitko nije napustio tu opskurnu Europu.
U Poljskoj su poljoprivrednici dizali bunu dok nisu znali što EU donosi za poljoprivredu, sad kad imaju red na tržištu i zajamčen otkup postali su nenormalno privrženi.
A ovo mi smo mali, mi smo zeleni... mislim, dokle ćemo biti? Dokle ćemo robovati predrasudama o sebi? Kakvi smo mi to ljudi ako o sebi mislimo kao o manje vrijednima? Zaslužujemo li onda i priliku?
[/quote]

A znaš šta će prvo odnijeti?! More, naše lipo more! Šmrc! A donijet će nam industriju i to znaš kako?! Sve će tvorničetine postavljat po lijepoj našoj jer kog briga za neku Hrvatsku i njezine prirodne ljepote! Zagušit će nas smogom i olovom, a sve je to ko radi naše dobrobiti! haha, moš mislit!
Nemoj me krivo shvatit nisam pod onim da smo još zeleni mislila omalovažit bilo koga od nas...samo hoću reći da većina nas nije ni svjesna što nam donosi (odnosi) ulazak u EU! kao država smo još relativno mladi i neiskusni i upravo sam to htjela ukazati

_________________
Beautiful memories hold many treasured days and those days turn into yaers, years into centuries till the eternity
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komarac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.10.2005. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek nije nikad bio niti je sada sranje od grada. sranje zanju biti ljudi u njemu ili ljudi koje mi izaberemo da u njemu nešto promijene. ili ljudi koji, linijom manjeg otpora,uhvate prvu priliku da odu u "veću sredinu". meni se čini da smo mi toliko navikli kritizirati sve i svašta, da se nikad ništa ne mijenja. nikad nitko ne kaže da mu je ovo i ono dobro, lijepo ili pohvalno. dobro, i ja sad naglabam u općim frazama,al kontate na što mislim. nigdje se ne izlazi, imamo krive ljude na vlasti(!), nitko ne radi...bla, bla...kad god se vartim iz zagreba, pa čak i iz minijaturne makarske, shvatim kolko mi zapravo spavamo i koliko nam to godi, a ako ne godi, još uvijek ne smeta u tolikoj mjeri da bi se pokrenuli i napravili mali pomak, barem svatko za sebe.

_________________
Nije Aristotel, Komarac je!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.10.2005. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nažalost, moram se složiti s osmicom- najveća opasnost nama jesmo mi sami (ne Europa, ne Zagreb!) i za ono kako nam je, možemo kriviti samo sebe: što smo tako inertni, tromi i lijeni (hem, ne vrijeđam pojedince, nego masu oliti gomilu, zato stvaaaarno ne želim da mi sad 50 idućih postova bude- "Ja nisam intertan, trom i/ ili lijen!"), te skloni krivicu prebacivati na sve moguće ostalo, osim na sebe (a kad više nigdje uokolo ne bude bilo nikoga, moći ćemo se samo osvrnuti i s mukom priznati da smo se sami doveli do toga). E sad- da budem vulgarna: svi bi jebali, a da im ne uđe. Nitko ne bi zasukao rukave i zaradio blagostanje koje ima, nego bi svi stvarno voljeli da im dođe dobra vila i mahne čarobnim štapićem... Dragi moji, u jednoj Europi, jednom Zagrebu ili Varaždinu (koji je po meni jedan od uspješnijih hrvatskih gradova!) to tako NE IDE!

A sad basta. Ajmo svi sad lijepo nešto napravit oko sebe, pa makar to bilo i pranje suđa ili iznošenje smeća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2005. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alana Bates je napisao/la: ›
A sad basta. Ajmo svi sad lijepo nešto napravit oko sebe, pa makar to bilo i pranje suđa ili iznošenje smeća.


Sjećam se bio je srpanj, prije četiri godine. Vozio sam se kroz Sloveniju i u jednom pitoresknom seocetu, uzduž ograde velikog ladanjskog imanja visio je transparent:
"Tezno ne gre v NATO."
Jednom selu kod Osijeka, volimo ga zvati predgrađem, transparenti ne trebaju.
Naime već Nekoliko dana, na opću indifirenciju mještana, na ulazu u nj nalazi se beskrajna hrpetina glomaznog otpada.
Otpad je ostavljen onako kako su ga mještani odlagali. Čudno mi je to kod Hrvata, ne znaju što je kontajner. Kad tako trpaju krš sigurno misle ma kako pun bio, nikada ne može biti toliko a da još nešto ne bi nagurali.
Pripremio sam i slike te stenogram razgovora s josipovačkim seoskim ocem.
Ne mijenjajte program, brzo se vraćamo.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: