Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



pucanje dsl veze

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.05.2007. 20:35 
Naslov:  pucanje dsl veze
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zadnjih par dana puca mi često dsl veza....na netu sam 12 sati dnevno(mislim,nisam stalno ,al ne gasim komp) i u tih 12 sati najmanje 50 puta mi se ugasi ...ne znam zašto...u početku me to živciralo al sad mi to već normalno postaje ...toliko da kad mi se net ugasi tijekom partije bele na internetu da sam se ispraksirala na brzinu ponovo spojiti i još baciti kartu Very Happy...htjela sam nazvat t-comovce al znam da oni pojma nemaju osijek031.com smile ..
ako netko zna?!!!informatičari....help Embarassed

eh da zaboravih...kad mi pukne veza msn i icq mi se ugase,naravno...međutim kad se ponovno spojim oni mi se automatski vraćaju na staro stanje,odnosno ak sam bila busy ili away odmah tak bude a uopće ne moram ni adresu ni šifru upisivati....a nije mi podešeno automatsko logiranje

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2007. 21:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imao sam prije par mjeseci isti problem kao i ti. Veza mi je tu i tamo pucala i morao sam se ponovno connectati i onda bi bilo ok. Tako se znalo dogoditi i nekoliko puta unutar dva, tri sata. Onda sam krivio možda neku grešku u žicama, telefoniji od centrale do mene, od razvodne kutije kod mene do moga kompa (ta veza je posebna priča).
U međuvremenu sam nabavio wireless ruter. I ista se stvar dešava; no sada, kad pukne veza tj. stane promet, onda mi ne pomaže ponovno konektanje na wlan mrežu nego moram restartati komp. Tako da mi je jedini moguću zaključak - neka hardverska greška....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.05.2007. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh da i nekad mi izbaci neki tamo error kad se hoću ponovo konektirati,hm...da se sjetim....ne ide mi engleski ali nešto u stilu..netočno kor.ime i lozinka i DOMAIN ..i ja upišem ponovo kor.ime i lozinku i ništa...i restartiram komp ali ne pomaže....i onda mi dođe da ga bacim kroz prozor i sjednem i plačem jer popizdim na takve stvari....ili pametna obišem konekciju i ponovo napravim tu istu...ma glupača Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.05.2007. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam imao isti problem, kad su mi donjeli novi modem radi zadnje promjene brzine sa 500 na 1000 ... i jedno mjesec dva nisam mogao zivjeti, no onda se stvar rijesila sama od sebe... ZANILJIVO

naravno kod svakog pucanja veze mi je trebalo proci 2 min da bi se ponovo spojio...


neznam kako da pomognem, al posto ovih dana mjenjam operatera nadam se da mi kod njih nece biti takvih problema Very Happy

_________________
http://slavonija-baranja.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2007. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam imala problema samo prije tjedan dana. a čula sam i da je legici također pucala veza sama od sebe. i ona i ja smo na iskonu..... poslije i prije toga ništa

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2007. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao sto svaka batina ima dva kraja, tako i vasa konekcija na Net ima sto krajeva. ;-) Svaki taj kraj je potencijalni point of failure.

Iz ovih vasih zalopojki mi se vise cini da je problem u centralama (DSLAM), nego u samim uredjajima s klijentske strane.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2007. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Iz ovih vasih zalopojki mi se vise cini da je problem u centralama (DSLAM), nego u samim uredjajima s klijentske strane.


Potpisujem, i dodajem kako je vrlo vjerojatno da će se problem riješiti 'sam od sebe'. Naizgled, naravno, otklonit će ga drugi ljudi na drugome mjestu, ne kod vas doma.

@allein - općenito su žice u vrijeme 'Zvonko telefonko' akcije tako povučene da su se neki tehničari tadašnjeg HT-a kleli kako 'tu ISDN ne more proć' (za DSL se tada nije znalo, jelte). A instalacije od prije 90-tih još su bolje...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.05.2007. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sta se toliko brinete pa nije to do vas sto vam veza puca....unazad zadnjih par mjeseci t-com je postao preopterecen korisnicima i zato se javljaju pucanja u vezi i masovno usporavanje brzine.

@legica-os kada ti veza pukne tako moze se dogodit da ostaneš "visit" na centrali (znaci virtualno si ostala spojena)...onda sacekas par minuta i probaš spojit...nista strasno

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2007. 8:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › @allein - općenito su žice u vrijeme 'Zvonko telefonko' akcije tako povučene da su se neki tehničari tadašnjeg HT-a kleli kako 'tu ISDN ne more proć' (za DSL se tada nije znalo, jelte). A instalacije od prije 90-tih još su bolje...


Jasno mi je to, i to je jedino još što mi pada na pamet da mož biti uzrok problema. Ipak mi to ne pomaže da ispalim na živce kad ne mogu pola sata odsurfati i obaviti što trebam, u komadu.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2007. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

danas mi stigao račun od iskona i oni meni napaltili skuplčju tarifu iako u ugovoru piše da sam uzela jeftiniju. baš me zanima što će sad biti sa žalbama....

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.05.2007. 23:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni recdimo nisu jasni kak mogu jebeno muljati na računima...imam start paket onaj od 100kn jer ništa skoro ne skidam,ali legica koja često putuje,ima firmu i ima flat ali je rijetko na netu pa mi je dala svoje podatke tako da kad trebam neš skinut skidam preko nje...i uglavnom primjera radi,nisam doma za vikend,tj.od subote ujutro do nedjelje navečer,znači nitko nije na netu,ja pogledam ispis spajanja i oni meni uzimaju neke mb za to vrijeme,al ajde da uzmu 1,2 mb ne..oni uzmu po 200mb u pola 5 ujutro kad ja uopće nisam na netu ...gamad!!!ili recimo dva dana prije početka narednog mjeseca vidim da sam dogurala do nekih 950mb i onda se više ne spajam i dođe račun 5.kažu prešišala sam iznos od 1gb za nekih 100mb i to opet bude vrijeme kada se uopće nisam spajala na net...i onda moram doplatiti 20kn..jebeš tih 20 kn...ali otkad sam na adslu svaki jebeni mjesec moram doplatiti..a niti jednom nisam prešišala..nisam škrta ali zašto to rade???????????mrzim ih Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2007. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene su danas zvali i ispričalis ejer su krivo obračunali brzinu. i sanjili mi račun za čitavih 30kn..

a kad sam se žalila zašto fiksni dio tj 150kn plaća za cijelije 4 mjesec kad sam koristila samo nekih 15 dana. objašnjenje je bilo slijedeće: fiskni dio se plaća za mjesec unaprijed.

onda sam ja njima rekla kako mi dođu impulsi tj. ono što potrošim za prošli mjesec

pa kao tako se to radi...

dakle po toj logici kad budem raskinula ugovor s iskonom imat ću još jedan mjesec besplatnog surfanja jer sam ima platila mjesec unaprijed

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: › kažu prešišala sam iznos od 1gb za nekih 100mb i to opet bude vrijeme kada se uopće nisam spajala na net...i onda moram doplatiti 20kn..jebeš tih 20 kn...ali otkad sam na adslu svaki jebeni mjesec moram doplatiti..a niti jednom nisam prešišala..nisam škrta ali zašto to rade???????????mrzim ih Very Happy


Da ti nije ostao wireless ukljucen na routeru?

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2007. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš sam to htjela napisati.... vjerojatno ti s enetko prikopčao

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.05.2007. 2:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison girl je napisao/la: ›
baš sam to htjela napisati.... vjerojatno ti s enetko prikopčao


nitko ne zna moje podatke,nisam jedina koja se žali na to.................ma lopovi...al baš me briga......

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: