Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ceylon - Životne Lekcije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Katty
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Mumbai
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.05.2007. 12:57 
Naslov:  Ceylon - Životne Lekcije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Tocno 1 godina, 1 mjesec i 10 dana. Sada se cini ko da sam oduvijek ovdje. Pomisao da tamo negdje postoji zemlja u kojoj svi pricaju istim jezikom kao i ja, razumiju iste fore i istu glazbu nazivaju domacom se cini potpuno nadrealna. Poslije svega, nevjerojatno je koliko smo odredjeni okolinom u kojoj zivimo.

 Nakon vise od godinu dana zivota u drugoj kulturi, koliko se stvari promijenilo?
Svako malo me iznenade vijesti iz mailova ili sa web stranica. Tko je umro, tko se udao, tko gdje radi i sto se izgradilo. Promjene koje su neprimjetne kada si tamo, a nevjerojatne ako si odsutan odredjeni period vremena.

 A ja osobno, nije da sam se nesto osobito prosvijetlila u ovoj juznoistocnoj azijskoj zemlji ili poprimila om, sam i ram filozofiju zivota. Jos uvijek uspijem zaspati na meditaciji, ne vidim smisao yoge (osim u boli), jos uvijek mi ide na zivce ‘svi smo mi jedna velika obitelj’ pristup poslu i koncept smisla zivota koji tezi nistavilu.

 Osim kaosa u glavi i deterioracije hrvatskog jezika, ne bih znala reci sto je drugo osobito drugacije na meni. Jedino sve sto se cinilo logicno i kao savrsen plan prije godinu dana sada vise ne pije vodu. Da, naravno, vratit cu se kuci ipak nesto pametnija nego sto sam otisla. Naposlijetku, svako iskustvo te necemu pouci.


Naucih da:

• moguce je jesti rizu svaki dan (cak i nekoliko puta dnevno)

• moguce je prihvatiti rat, teroriste, bombase samoubojice i check pointove kao normalnu stvar i nakon nekog vremena vise uopce ne obracati paznju

• ne mozes ti toliko dobro plivati koliko valovi u oceanu mogu biti veliki

• bilo koji definitivno postavljen cilj u zivotu je podlozan promjenama. Sto je isti sigurniji i specificniji, veca je vjerojatnost da ga ubrzo nece biti.

• bijela koza je IN

• pojam ljepote je relativan (a kompleksi s kojima na zapadu zivimo su doista nevjerojatni)

• za komunikaciju s ljudima nije nuzno govoriti istim jezikom

• uvijek te iznova moze iznenaditi koliko su bogati bogati, a koliko siromasni mogu biti siromasni

• i kad taman pomislis da teoretski nema sanse da bilo tko vise udje u autobus, jos 20 ljudi ce uspjeti pronaci svoje mjesto u istom (ovo mi je jos uvijek nedokucivo kako)

• nije bitno sto si ucio, bitno je sto znas

• kad moras, mozes biti beskrajno strpljiv

• mudrije je propustiti udarac kraj sebe i pretvoriti protivnikovu energiju napada u energiju pada

• ako ubijes zohara, neizbjezno ce se pojaviti mravi. Sto veci zohar to vise mravi.


 Eto, jos malo pa kuci.
Bas kad su stvari ovdje postale tako udobne, a slike od kuce se cine sve cudnijima.

 Croatia, here I come. Kao da ne znam bih li se radovala ili strahovala.


Katarina Karalić je diplomirani psiholog sa Sveučilišta u Zagrebu. U studentskim danima proputovala je veći dio Europe kroz AIESEC radionice i treninge. Nakon diplome, godinu i pol dana radila je u Colombu, Šri Lanka, u firmi dizajnerskog nakita kao osoba odgovorna za ljudske resurse. Zadnje tri godine živi sa suprugom Abhishekom u Mumbaiju i radi kao trening menadžer za Procter&Gamble India. Katarinine kolumne o Šri Lanci s portala Osijek031.com su objavljene u izdanju šrilankanskog konzulata u Zagrebu, 2009.


Zadnja promjena: Katty; 05.05.2007. 13:08; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2007. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hvala ti na ovom tekstu, prekrasan je Smile
sto godina se nisam mrdnula iz lijepe naše i sad mi već jaaako fali bijeli svijet..
nedostaje mi neizvjesnost, nova mjesta, nova lica, drugačije navike, pa čak i ona neizbježna ogorčenost i nostalgija kad se jednom u toj situaciji i nađeš..
kroz maglu se sjećam kako takve putešestvije oplemene čovjeka... zavidim ti na valovima i suprotnoj strani kugle Wink
keep smiling osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.05.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao bi samo jedno:
Pazi što želiš!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2007. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nedostajali su mi tvoji postovi

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2007. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
nedostajali su mi tvoji postovi


I meni...svaka ti cast,uzivanje je citati ovakvo nesto...naucila si prave stvari za vrlo kratko vrijeme i sad ulazis u opasnu zonu (vjeruj mi, znam)...da li se vratiti kuci,ili istraziti jos vise kultura, razlika, obicaja, jezika, nauciti jos ponesto...ne bih da glumim advokata, ali ja se nisam pokajao u svom izboru i evo, 16.-ta tece...ako smijem dati savjet, ne slusaj ni glavu, niti srce, vec stomak...

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Katty
Offline
Ukupno postova: 85
Lokacija: Mumbai
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.05.2007. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
nedostajali su mi tvoji postovi

I meni...svaka ti cast,uzivanje je citati ovakvo nesto...naucila si prave stvari za vrlo kratko vrijeme i sad ulazis u opasnu zonu (vjeruj mi, znam)...da li se vratiti kuci,ili istraziti jos vise kultura, razlika, obicaja, jezika, nauciti jos ponesto...ne bih da glumim advokata, ali ja se nisam pokajao u svom izboru i evo, 16.-ta tece...ako smijem dati savjet, ne slusaj ni glavu, niti srce, vec stomak...



Nekako mi je trebalo vremena da pronadjem nesto za reci. Wink

Allende, koliko se radujem doci kuci, toliko znam da ce biti jako tesko ostati na jednom mjestu dulje vrijeme.

Neki virus skitanja me dohvatio, nikako se smiriti....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Allende
Offline
Avatar

Ukupno postova: 536
Lokacija: London
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.05.2007. 19:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Katty je napisao/la: ›

Allende, koliko se radujem doci kuci, toliko znam da ce biti jako tesko ostati na jednom mjestu dulje vrijeme.

Neki virus skitanja me dohvatio, nikako se smiriti....


Znam, mene drzi vec godinama i nisam bas siguran da li bi me ucinilo sretnim kad bi me proslo

_________________
Najljepse su price na jastuku ispricane i za kafanskim stolom zaboravljene
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
andolina
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.05.2007. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uspjela sam se naježiti Katarina jedna!

... voljela bih pogledati svijet iz tvojih očiju na trenutak ... ali bih htjela da ti znaš kako je čitati ovu gore zadnju rečenicu "neki virus..." Smile

Izlječit ćemo te virusa, samo reci Smile)

Samo ti želim reći da te zadržavam u Zagrebu, čim sletiš - kod mene imaš krevet na jedno dobrih MJESEC dana!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: