Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KRISTFEST - Tvrđa - 17-20.05.2007

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
filur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.05.2007. 18:47 
Naslov:  KRISTFEST - Tvrđa - 17-20.05.2007
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glazbeno će ovo biti velik događaj za Grad Osijek. Gostuju vrhunski kršćanski glazbenici: London Gospel Zbor, Kutless, DJ Andy Hunter, Fireflight, Sarah Brendel, Verra Cruz, Sarah Kelly, Moya Brennan, Suzanna Fields, Not By Accident. Od domaćih biti će ono najbolje na našoj sceni: October Light, Fides, Emanuel, Kristina, Čedo Antolić i Željka Marinović...

KRISTFEST je kršćanski festival kulture mladih međunarodnog karaktera koji organiziramo treći puta u Osijeku. Njime je Osijek dobio jedinstven kulturni događaj vjerskog sadržaja za mlade u Hrvatskoj i smjestio se na popis sličnih događanja u Europi. Nakon dvije godine festival je priznat od relevantnih vjerskih djelatnika u Hrvatskoj kao najbolji festival kršćanske glazbe i izniman vjerski kulturni događaj. Program ove godine želi donijeti mnoštvo kvalitetnih novina kao i u prethodne dvije godine. Prije svega želimo na aktualniji, moderniji i suvremeni način komunicirati kršćanske vrijednosti sadržajima preko kojih se nastojimo približiti prvenstveno mladima. Htjeli bismo različitim umjetničkim i duhovnim izričajima potaknuti progresivno i angažirano življenje vjere među mladima u Crkvi zbog zauzimanja za opće dobro društva. Cilj nam je izražajno osuvremeniti poruku Evanđelja i sliku Isusa Krista. Lokacija na kojoj planiramo sva događanja smjestiti je jedan zaokruženi širi prostor u okviru osječkog franjevačkog samostana u kojem će mladi moći pronaći raznolike zanimljive umjetničke i duhovne programe. Nadamo se da će se tako posjetitelji osjećati ugodno i bliže našoj zajednici, a da će na osobnoj razni lakše ostvariti iskrene susrete s drugima.

Koncerti su ono što najviše ističemo od mnoštva planiranih događaja u okviru programa. Na festivalskom prostoru ćemo postavili veliki koncertni šator s profesionalnim ozvučenjem i osvjetljenjem na Trgu V. Lisinskog ispred zgrade samostana. Po prvi puta u Osijeku u tim dimenzijama i kvaliteti. Na tim prostorima odvijali bi se mnogi koncerti suvremene kršćanske glazbe s glazbenicima iz Hrvatske i drugih zemalja. Glazbu držimo kao izvanredno medijsko sredstvo komunikacije i utjecaja na mlade, te se stoga želimo tim načinom obratiti mladima evanđeoskom porukom za danas.Svrha ovog festivala je omogućit prvenstveno mladima da se susretnu u zajedništvu i tako iskuse iskonsku radost i slobodu življenja koju kršćanstvo donosi, a koju je Isus navijestio. Boljim upoznavanjem svoje vjere bili bi u stanju prevladati predrasude poradi aktivnog služenja u vlastitoj zajednici, ali i preuzeti odgovornost i inicijativu za kulturni, socijalni i društveni angažman – obavezu stvaranja civilizacije ljubavi. Tako se nadamo da će i voditelji crkvenih zajednica stvoriti atmosferu koja bi dopustila mladima da daju svoj doprinos.

Cilj nam je svim aktivnostima ostvariti festival koji će mladima pružati mogućnosti da bolje razumiju Bibliju u zajedničkom druženju i zabavi preko koncerata suvremene kršćanske glazbe. Time im želimo pružit snagu da svjedoče svakodnevno svoju vjeru. Nadamo se tako postati središte u ovom dijelu Europe za vrhunske i poznate kršćanske glazbenike iz cijelog svijeta, a istodobno doprinijeti razvoju suvremene kršćanske glazbe u Hrvatskoj. U konačnici bismo željeli da se promoviraju i afirmiraju kršćanske vrijednosti u društvu kroz različite umjetničke izričaje u kulturi i da se obogati društvena ponuda grada Osijeka za mlade. Svevremenska Božja Riječ najbolje je izreciva upravo u univerzalnom jeziku umjetnosti; u bojama, slikama, zvucima, plesu…

www.kristfest.com

PROGRAM

Petak, 18.5.

Sarah Kelly
Moya Brennan
DJ Andy Hunter
Emanuel
Fides

Subota, 19.5.

Čedo Antolić & Željka Marinović
Kristina
Susanna Fields
London Gospel Zbor
Not By Accident

Nedjelja, 20.5.

Sarah Brendel
Verra Cruz
Octoberlight
Fireflight
Kutless

Kutless
Fireflight
DJ Andy Hunter


Zadnja promjena: filur; 02.05.2007. 19:48; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2007. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima negdje ovdje već otvorena ova tema o KRIST FESTU ali nema veze. Napisati ću još jednom, OBAVEZNO DOLAZIM... Bila sam i prošle godine i bilo mi je super... DELIRIOUS su bili odlični...
Mislim da će ove godine biti još bolje jer su koncerti sva 3 dana, a ne samo jedan kao prošle... Jedva čekam...

_________________
"Odlika glupih ljudi je da kritiziraju ono što ne shvaćaju."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.05.2007. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajme sramota me reći ali nikad nisam čula za to. .tko su ti ljudi ? osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.05.2007. 22:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › ajme sramota me reći ali nikad nisam čula za to. .tko su ti ljudi ? osijek031.com smile

Ma nema te šta biti sramota. Jednostavno ne slušaš takvu glazbu i nisi upućena u izvođače i to. Možda mi ne ćete vjerovati, ali ja znam možda samo 2 pjevačice narodnjaka, a pjesmu, skoro nijednu. I to je zato što ne slušam i ne želim slušati takvu glazbu. Tako je i s tobom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Manda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Šank / www.pivopije.com/osjecko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 18:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima šta metala?

_________________
[]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.05.2007. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Manda je napisao/la: ›
Ima šta metala?


joj grozan si....

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.05.2007. 12:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Manda je napisao/la (Pogledaj post): › Ima šta metala?

pa zapravo i ima. kutless sviraju neki metal... i zašto svi misle da se na kristfestu sviraju samo one klasične pjesme koje se pjevaju u crkvi????? ima dosta bendova koji sviraju rock i metal ali se nazivaju kršćanskim bendovima zato jer pjevaju o Bogu i zato nastupaju na festivalima kršćanske glazbe...
čemu predrasude tipa da je kristfest za babe? jer je baš suprotno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2007. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la: ›
Ima negdje ovdje već otvorena ova tema o KRIST FESTU ali nema veze.

http://www.osijek031.com/osijek.php?najava_id=7576

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Manda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 42
Lokacija: Šank / www.pivopije.com/osjecko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.05.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ana18os je napisao/la (Pogledaj post): ›
Manda je napisao/la (Pogledaj post): › Ima šta metala?

pa zapravo i ima. kutless sviraju neki metal... i zašto svi misle da se na kristfestu sviraju samo one klasične pjesme koje se pjevaju u crkvi????? ima dosta bendova koji sviraju rock i metal ali se nazivaju kršćanskim bendovima zato jer pjevaju o Bogu i zato nastupaju na festivalima kršćanske glazbe...
čemu predrasude tipa da je kristfest za babe? jer je baš suprotno...


Yep, znam za jednu takvu grupu, predobro!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2007. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj zadnji dan ce biti predobar...

Kutless su trenutno u Americi uz Breaking Benjamin jedan od popularnijih rock bendova...Tamo sam sigurno, a za prva dva dana jos cu vidjeti...

a na myspaceu Fireflight zvuce predobro...Bit ce pregenijalan koncert...

October Light su dečki iz bivšeg Seekersplaneta, odlican skapunkrock...

Upravo na myspaceu slusam VeraCruz isto ludilo bend...Ima da bude ludilo...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.05.2007. 1:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zasto se neki izvodjaci zele segregirati kao krscanski bendovi? meni je to malkoc blesavo, al ok.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.05.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan je napisao/la (Pogledaj post): › zasto se neki izvodjaci zele segregirati kao krscanski bendovi? meni je to malkoc blesavo, al ok.


Mozda nije bas prikladno, jer Kristfest je dobra stvar, ali jednostavno moram ovdje spomenuti South Park epizodu u kojoj Cartman pokrece Christian rock band. Smile

Citat: › Cartman: Christians have a built-in audience of over one hundred and eighty million Americans! If each one of them buys just one of our albums at twelve dollars and ninety-five cents that would be-...
---

Cartman: This weekend is Christfest. The single largest gathering of Christians in the Midwest. Each one of them a walkng, praying wallet full of cash. And I'll be there selling my album.
...
Stan: Yeah, you don't even know anything about Christianity.
Cartman: I know enough to exploit it.


Preporučujem. Epizoda:
ed2k://|file|South.Park.S07E09.Christian_Rock_Hard.DVDRip.XviD-WAT.avi|182245376|19B60543C4FE037AE26CED0CF9459BCE|/

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: