Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko zeli 100 000 eura?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Nevjerujem da hrana iz PET CENTRA ima čačkalice!
Bitan je stav ne hrana!


sam ja rekla da hrana iz pet centra ima cackalice? samo sam ti navela jedan primjer zbog kojeg su azil napali a postojalo je najjednostavnije objasnjenje...

ja sam zvala azil prije par mjeseci jer smo nasli macice pa su rekli da nemogu doci po njih, jer nemaju s cim i da ako ih mozemo dovesti da ce im pomoci. kad smo ih doveli jedna gospoda ih je hranila na kapaljku... azil nema auto... jel to tebi moguce objasniti? voljni su pomoci ali po nekim pitanjima jednostavno ne mogu...

to ti je koda zelis graditi kucu ali nemas auto da si dovezes materijal... glupa analogija, al nek ti bude...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la (Pogledaj post): › anta svega što sam do sad pisao jeste da se u Osijeku mjesec dana nije moglo naći tko će maknuti pse s ulice. I to je problem. Ili nije u nadležnosti ili nema opreme. Ako će uvođenje prave šinterajske službe biti riješen taj problem, onda sam skroz za to.


pa azil se odaziva na sve pozive koje moze. poanta je da za takvu sluzbu koja bi reagirala odma nakon poziva treba uloziti dosta para... a grad je skrt, barem po tom pitanju... 80 milijuna kuna da se ljudi mogu kupati, a to sto ih do bazena moze napasti neki bijesan pas to je manje bitno... ipak se trebaju dobiti izbori!


Mješaš deve i kamilicu. Bazeni sad ovdje nemaju nikakve veze s ovom temom. Ionako će izgleda Žito biti glavni sponzor i financijer eventualnih bazena. No to je stvar o kojoj nema smisla govoriti ovdje na forumu - to je između grada i Žita.

Evidentno je da grad želi riješiti problem na način kako sam ti ja ilustrirao. Također, Azil ne želi tako raditi. Jednostavno su im ciljevi i načini djelovanja drugačiji. Iz toga se vidi da te dvije službe neće raditi 'isti posao' kako si ti rekla. Samo zbog toga bi trebalo zabraniti gradu da pokuša na svoj način riješiti problem koji muči građane? I think not.
Jel nisi rekla da azil nema opreme i ljudi? Na koje se onda pozive može odazvati?

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: › I? Puno je lakše pse držati previše pasa u malom prostoru, bez mogućnosti da ih hraniš ili se ozbiljno brineš o njima? Udomiti svakog petog kojeg primiš?


pa naravno da ih je puno laske eutanizirati... tj ubiti, jer je autanazija preskupa za pojmove sinteraja. pitaj bilo kojeg veterimara/veterinarskog tehnicara kak se ubijaju lutalice.


Onda problema uopće nema - bilo tko s kalkulatorom će uvidjeti da mu se uopće ne isplati baviti šinterajem. Natječaj će propasti, šinteraj Osijek neće dobiti, azil će ostati jedini da se brine o napuštenim i mučenim životinjama. A Osijekom će se svako malo dešavati da nastane čopor lutalica kojima nitko ništa ne može...

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › al evo prijedloga... kad si vec za takav nacin rjesavanja problema, predlazem da svaki gradanin koji prijavi sinteraju lutalicu ima obavezu gledati kako ubijaju tog istog psa...


Ljudi redovito gledaju pogubljenja vješanjem, električnom stolicom, injekcijom tako da ne vjerujem da bi im i ovo bio poseban problem.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: › Jel nisi rekla da azil nema opreme i ljudi? Na koje se onda pozive može odazvati?


ne znam, morao bi nazvati azil i pitati ih... znam samo da se odazivaju na koliko fizicki mogu...

allein je napisao/la: › Onda problema uopće nema - bilo tko s kalkulatorom će uvidjeti da mu se uopće ne isplati baviti šinterajem. Natječaj će propasti, šinteraj Osijek neće dobiti, azil će ostati jedini da se brine o napuštenim i mučenim životinjama. A Osijekom će se svako malo dešavati da nastane čopor lutalica kojima nitko ništa ne može...


pa ko je reko da je 100 000 eura malo novaca? stvar je u tome da se sinteraj moze voditi po zakonu a moze se zakon i zaobici pa se psi ubijaju cim stizu u sinterja, pa se stedi na hrani. moze se ustediti recimo i na samoj eutanizaciji pa se psi truju i slicno... upotrijebi malo maste! postoji puno nacina na koje se moze voditi sinteraj a da ne potrosis skoro pa nist novaca... i eto ostane ti skoro 100 00 eura...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="ixia";p="67491"]
allein je napisao/la: › Jel nisi rekla da azil nema opreme i ljudi? Na koje se onda pozive može odazvati?


ne znam, morao bi nazvati azil i pitati ih... znam samo da se odazivaju na koliko fizicki mogu...

allein je napisao/la: › Onda problema uopće nema - bilo tko s kalkulatorom će uvidjeti da mu se uopće ne isplati baviti šinterajem. Natječaj će propasti, šinteraj Osijek neće dobiti, azil će ostati jedini da se brine o napuštenim i mučenim životinjama. A Osijekom će se svako malo dešavati da nastane čopor lutalica kojima nitko ništa ne može...


pa ko je reko da je 100 000 eura malo novaca? stvar je u tome da se sinteraj moze voditi po zakonu a moze se zakon i zaobici pa se psi ubijaju cim stizu u sinterja, pa se stedi na hrani. moze se ustediti recimo i na samoj eutanizaciji pa se psi truju i slicno... upotrijebi malo maste! postoji puno nacina na koje se moze voditi sinteraj a da ne potrosis skoro pa nist novaca... i eto ostane ti skoro 100 00 eura...

evo ti slika kako funkcioniraju sinteraji
http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=256

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › pa ko je reko da je 100 000 eura malo novaca? stvar je u tome da se sinteraj moze voditi po zakonu a moze se zakon i zaobici pa se psi ubijaju cim stizu u sinterja, pa se stedi na hrani. moze se ustediti recimo i na samoj eutanizaciji pa se psi truju i slicno... upotrijebi malo maste! postoji puno nacina na koje se moze voditi sinteraj a da ne potrosis skoro pa nist novaca... i eto ostane ti skoro 100 00 eura...


Pa de, ako ćemo biti maštoviti, onda ja isto tako mogu zamisliti gosp. Fajgla kako prima tu donaciju iz STUCA, obaliči ribarske čizme, stavlja rukavice i gaca po kostima, pireu, salati, kolačima i pincetom vadi čačkalice iz te mase, e kako bi se mogla poslužiti ćukama kao jelo. Ali ne, puno je jednostavnije telefonom iz ureda odbiti donaciju, a onda napisati dopis medijima kako psi gladuju. Maštovito, zar ne?

Zašto automatski pretpostavljaš najgore i onakav tretman pasa?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.05.2007. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: ›
I zasto se taj novac ne ponudi azilu koji vec obavlja taj posao?!

možda zato jer je natječaj fitkivan kao i velika većina njih i što se unaprijed dobro zna tko je taj koji će te pare staviti u džep...

..sve ostalo u vezi s ubijanjem pasa rađe neću komentirati. oni koji ih izbace na ulicu su ti koje bi prije trebalo pobiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: