Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tko zeli 100 000 eura?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 9:23 
Naslov:  Tko zeli 100 000 eura?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad ce financirati sa 100 000 eura privatnika na godinu dana za otvaranje sinteraja gdje ce nakon 60 dana ubijati pronadene zivotinje. Bez obzira na stav ljudi dali je opravdano ili neopravdano ubijanje zivotinja koje se nadju u sinteraju, postavlja se pitanje zasto grad placa azilu godinsnje 100 000 KUNA a nekom privatniku ce za isti posao platiti 7 puta vise?! I zasto se taj novac ne ponudi azilu koji vec obavlja taj posao?!

Bilo kako bilo... netkom ce djep biti deblji za 100 000 eura poreznih obveznika, a svi znamo kako sadanji sinteraj (ne)funkcionira...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NE NE NE!!!

Zasto?! NEEEEEEE!!!!

Kako da to spriječimo?!!!

Jel treba šta potisat?!!!!

neeeee..... Sad

Debili jedni smrdljivi, stoka!!!!

Ne želim šinteraj!!!! Sad((((((

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Azil ne obavlja ulogu šinteraja nego pokušava obavljat ulogu udomitelja napuštenih životinja. Zar ne?
Ovo što grad planira otvoriti bi bio šinteraj u pravom smislu riječi, ako sam ja to dobro razumio.

Prije jedno godinu dana se tu po centru šetao čopor pasa. Skoro mjesec dana su 'nadležne' službe prebacivale odgovornost s jedne na drugu. Za to vrijeme su oni veselo trčkarali, lajali, jebali se, skakali na svakog s nekim sendvičem, burekom ili nečim za jelo...Ako će otvaranje šinteraja pridonijeti tome da se tako šta ne ponovi, onda sam skroz za to.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koje nadlezne sluzbe? mislim kad ih vec u mnozini spominjes da ih i nabrojis... jer osim azila nitko ne brine o lutalicama.

osijek nema sinteraj, azil je jedino mjesto koje se brine o napustenim i mucenim zivotinjama i onda nakon 8 godina brige o tim zivotinjama na budjetu od 8 tisuca kuna mjesecno raspisuje se takav natjecaj.


slazem se da je problem lutalica velik no uzmi u obzir da azil radi na budjetu od 8 tisuca kuna MJESECNO a zagrebacki azil (koji btw ima duplo manje pasa) ima mjesecni budjet od 100 000 kuna i financira ih grad.

problem pasa lutalica bi se trebao rjesavati sterilizacijom, kastracijom. na kraju ispada sa se smrcu kaznjavaju napustene zivotinje koje su bile neciji ljubimci do su bili mali i slatki, a vlasnici koji ih ostave na ulici i time ugrozavaju javnost (jer psi nisu cjepljeni) ne snose apsolutno NIKAKVU odgovornost...

godisnje azil udomi vise od 170 pasa... a svi bi ti psi bili ubijeni da nisu zavrsili u azilu. da se azilu odobre sredstva da zaposle ljude problem lutalica bi se rjesio. koliko se osoba moze zaposliti sa 8 tisuca kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › azil radi na budjetu od 8 tisuca kuna MJESECNO a zagrebacki azil (koji btw ima duplo manje pasa) ima mjesecni budjet od 100 000 kuna i financira ih grad.


Zato što je to u Zagrebu prepoznato kao javno pitanje... Inače, šinteraj je užas. Umjesto da je se djeluje na prevenciju, da se ljudi prisile na obilježavanje i čuvanje životinja - oni ih lijepo puste kad im (neodgojeno) štene odraste... Takve treba, skupaj z Đapićom, na 8 dana zatvoriti u štenaru.

Ako bude peticija, imate moj glas.

Na kraju krajeva, na izborima svakako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): › koje nadlezne sluzbe? mislim kad ih vec u mnozini spominjes da ih i nabrojis... jer osim azila nitko ne brine o lutalicama.


Bio je članak u Glasu u to doba u kojem je točno navedeno kako su pritužbu građana redom odbijali komunalci, ured za javno zdravstvo, veterinarska služba, policija...koga god su se mogli sjetiti da bi mogao imati veze s time, telefonski su odbijali i prebacivali na neku drugu službu.

Citat: › osijek nema sinteraj, azil je jedino mjesto koje se brine o napustenim i mucenim zivotinjama i onda nakon 8 godina brige o tim zivotinjama na budjetu od 8 tisuca kuna mjesecno raspisuje se takav natjecaj.


Hoće li se i azil javiti na ovaj natječaj?

Citat: › slazem se da je problem lutalica velik no uzmi u obzir da azil radi na budjetu od 8 tisuca kuna MJESECNO a zagrebacki azil (koji btw ima duplo manje pasa) ima mjesecni budjet od 100 000 kuna i financira ih grad.


Da li Zagreb, uz azil, ima i šinteraj? Ili azil služi i kao šinteraj?

Citat: › problem pasa lutalica bi se trebao rjesavati sterilizacijom, kastracijom. na kraju ispada sa se smrcu kaznjavaju napustene zivotinje koje su bile neciji ljubimci do su bili mali i slatki, a vlasnici koji ih ostave na ulici i time ugrozavaju javnost (jer psi nisu cjepljeni) ne snose apsolutno NIKAKVU odgovornost...


Istina, tužna istina. Poznata je činjenica kad je 'sezona' lutalica - kada treba ići cjepiti psa, a što košta 100-200 kn. Onda većina vlasnika odluči svoga psa baciti na ulicu. Uvođenjem markica i evidencijom vlasnika bi se onda oni mogli masno kazniti, što i trebaju.

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la: ›
Grad ce financirati sa 100 000 eura privatnika na godinu dana za otvaranje sinteraja gdje ce nakon 60 dana ubijati pronadene zivotinje. Bez obzira na stav ljudi dali je opravdano ili neopravdano ubijanje zivotinja koje se nadju u sinteraju, postavlja se pitanje zasto grad placa azilu godinsnje 100 000 KUNA a nekom privatniku ce za isti posao platiti 7 puta vise?! I zasto se taj novac ne ponudi azilu koji vec obavlja taj posao?!

Bilo kako bilo... netkom ce djep biti deblji za 100 000 eura poreznih obveznika, a svi znamo kako sadanji sinteraj (ne)funkcionira...

Vjerojatno zato što konji koji rade u azilu, rade radi nekih inih financijskih interesa, od lege sam čuo jedan primjer ponašanja gospode, nakon kojeg bi i njih stavio u sinteraj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: › pritužbu građana redom odbijali komunalci, ured za javno zdravstvo, veterinarska služba, policija...koga god su se mogli sjetiti da bi mogao imati veze s time, telefonski su odbijali i prebacivali na neku drugu službu.


kakve veze komunalci imaju s psima? eventualno ako se radi o lesinama.

zavod za javno zdravstvo?
nikakve, oni procjenjuju opasnost za zdravstvo gradana ali se na bave hvatanjem lutalica. zzjz se bavi zaraznim bolesti, socijalnom medicinu, promicanjem zdravlja...

veterinarska sluzba?
pretpostavljam da mislis na veterinarsku stanicu... oni su privatnici... a ovo je problem grada. premda svaka cast izuzecima recimo vetamu koji pruzaju veterinarsku pomoc azilu kada su u pitanju ranjene i bolesne zivotinje.

da bi netko mogao pohvatati copor lutalica treba imati opremu i treba biti obucen za to...
znaci treba ti min 2 osobe, oprema, vozilo... zbroji troskove.


allein je napisao/la: › Hoće li se i azil javiti na ovaj natječaj?


ne, jer je u natjecaju zahtjevano da se psi ubijaju nakon 60 dana.

allein je napisao/la: ›
Da li Zagreb, uz azil, ima i šinteraj? Ili azil služi i kao šinteraj?


dumovac iliti skloniste za pse u zgu je izgradio grad zagreb
http://www.zagreb.hr/Skloniste.nsf

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: › Vjerojatno zato što konji koji rade u azilu, rade radi nekih inih financijskih interesa, od lege sam čuo jedan primjer ponašanja gospode, nakon kojeg bi i njih stavio u sinteraj!


rekla-kazala...

lijepo ti nama sve ispricaj a ne "ja znam... ovo ono..." pa da mi sami prosudimo. samo cinjenice trazim...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se pametno mišljenje traži, onda je kriva i policija i pravosuđe jer ne otkrivaju počinitelje prekrašaja i kaznenih djela koja su regulirana zakonima o javnom redu, životinjama i slično.

U ovom pitanju dijelimo se samo na dvije skupine:

1. Oni koji mogu ne podnijeti organizirano i sustavno ubijanje životnja zbog čovjekove bahatosti i komocije

2. Oni kojima je jedan mrtvi ker ne predstavlja razliku

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: › pritužbu građana redom odbijali komunalci, ured za javno zdravstvo, veterinarska služba, policija...koga god su se mogli sjetiti da bi mogao imati veze s time, telefonski su odbijali i prebacivali na neku drugu službu.


kakve veze komunalci imaju s psima? eventualno ako se radi o lesinama.
zavod za javno zdravstvo?
nikakve, oni procjenjuju opasnost za zdravstvo gradana ali se na bave hvatanjem lutalica. zzjz se bavi zaraznim bolesti, socijalnom medicinu, promicanjem zdravlja...
veterinarska sluzba?
pretpostavljam da mislis na veterinarsku stanicu... oni su privatnici... a ovo je problem grada. premda svaka cast izuzecima recimo vetamu koji pruzaju veterinarsku pomoc azilu kada su u pitanju ranjene i bolesne zivotinje.
da bi netko mogao pohvatati copor lutalica treba imati opremu i treba biti obucen za to...
znaci treba ti min 2 osobe, oprema, vozilo... zbroji troskove.


Očito nisi pročitala ono što sam ti napisao ranije. A ako se opet dam u quotanje ranijeg posta, admin će mi sjesti za vrat.

Poanta svega što sam do sad pisao jeste da se u Osijeku mjesec dana nije moglo naći tko će maknuti pse s ulice. I to je problem. Ili nije u nadležnosti ili nema opreme. Ako će uvođenje prave šinterajske službe biti riješen taj problem, onda sam skroz za to.

Situacije tipa:
<biranje telefonskog broja>
- Dobar dan, šinterajska služba 'Doberman', izvolite.
- Dobar dan, zovem iz Ulice teite, broj 889, evo tu ispred moje kuće su dva psa bez ogrlice i markice, navlače se i laju, u blzini je i dječje igralište...jel možete doći?
- Dobro gospođo, dolazim odmah.
<spuštena slušalica>

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
allein je napisao/la: › Hoće li se i azil javiti na ovaj natječaj?


ne, jer je u natjecaju zahtjevano da se psi ubijaju nakon 60 dana.


I? Puno je lakše pse držati previše pasa u malom prostoru, bez mogućnosti da ih hraniš ili se ozbiljno brineš o njima? Udomiti svakog petog kojeg primiš?

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: › Vjerojatno zato što konji koji rade u azilu, rade radi nekih inih financijskih interesa, od lege sam čuo jedan primjer ponašanja gospode, nakon kojeg bi i njih stavio u sinteraj!


rekla-kazala...

lijepo ti nama sve ispricaj a ne "ja znam... ovo ono..." pa da mi sami prosudimo. samo cinjenice trazim...

Kolega je radio u trgovini koja se bavila prodajom stvari za kučne ljubimce i tako to!
javio se tom fajlu ako je to taj o kome pričamo, imao je viška hrane i htio je to tamo donirati rekao je čovjeku da može slobodno doći po hranu ...
ovaj mu je rekao neka mu donesu hranu u azil i sl. a još mi je ispričao par drugih
zgoda kada su ocjenjivali stanje životinja u cirkusu (moira orfei) ili kako se već zvao!
Sve u svemu kaže da je frajer teški idiot!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la (Pogledaj post): › anta svega što sam do sad pisao jeste da se u Osijeku mjesec dana nije moglo naći tko će maknuti pse s ulice. I to je problem. Ili nije u nadležnosti ili nema opreme. Ako će uvođenje prave šinterajske službe biti riješen taj problem, onda sam skroz za to.


pa azil se odaziva na sve pozive koje moze. poanta je da za takvu sluzbu koja bi reagirala odma nakon poziva treba uloziti dosta para... a grad je skrt, barem po tom pitanju... 80 milijuna kuna da se ljudi mogu kupati, a to sto ih do bazena moze napasti neki bijesan pas to je manje bitno... ipak se trebaju dobiti izbori!


allein je napisao/la: › I? Puno je lakše pse držati previše pasa u malom prostoru, bez mogućnosti da ih hraniš ili se ozbiljno brineš o njima? Udomiti svakog petog kojeg primiš?


pa naravno da ih je puno laske eutanizirati... tj ubiti, jer je autanazija preskupa za pojmove sinteraja. pitaj bilo kojeg veterimara/veterinarskog tehnicara kak se ubijaju lutalice.

broj udomljenih pasa u azilu eksponecijalno raste, tako da se ocigledno mjenja svijest gradana po tom pitanju.

al evo prijedloga... kad si vec za takav nacin rjesavanja problema, predlazem da svaki gradanin koji prijavi sinteraju lutalicu ima obavezu gledati kako ubijaju tog istog psa...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.05.2007. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Kolega je radio u trgovini koja se bavila prodajom stvari za kučne ljubimce i tako to!
javio se tom fajlu ako je to taj o kome pričamo, imao je viška hrane i htio je to tamo donirati rekao je čovjeku da može slobodno doći po hranu ...
ovaj mu je rekao neka mu donesu hranu u azil


i to je tako strasno? si pomislio da azil ima samo jedan auto, da nemaju vremena doci... ili tako sta...?

jedno vrijeme su azil napadali jer nisu htjeli uzeti hranu iz stuca pa sam pitala zas su odbili donaciju. stvar je u tome sto hrana iz stuca ima cackalica u sebi sto je opasno za pse pa zbog toga nisu mogli primiti donaciju.

i najcudnije izjave imaju logicno objasnjenje stoga ti predlazem da nazoves azil te da ih pitas zasto nisu mogli doci po hranu, nego da blatis ljude...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.05.2007. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ixia je napisao/la (Pogledaj post): ›
mali_ivica je napisao/la: ›
Kolega je radio u trgovini koja se bavila prodajom stvari za kučne ljubimce i tako to!
javio se tom fajlu ako je to taj o kome pričamo, imao je viška hrane i htio je to tamo donirati rekao je čovjeku da može slobodno doći po hranu ...
ovaj mu je rekao neka mu donesu hranu u azil


i to je tako strasno? si pomislio da azil ima samo jedan auto, da nemaju vremena doci... ili tako sta...?

jedno vrijeme su azil napadali jer nisu htjeli uzeti hranu iz stuca pa sam pitala zas su odbili donaciju. stvar je u tome sto hrana iz stuca ima cackalica u sebi sto je opasno za pse pa zbog toga nisu mogli primiti donaciju.

i najcudnije izjave imaju logicno objasnjenje stoga ti predlazem da nazoves azil te da ih pitas zasto nisu mogli doci po hranu, nego da blatis ljude...

Nevjerujem da hrana iz PET CENTRA ima čačkalice!
Bitan je stav ne hrana!
Zamisli da pozoveš prijatelje da ti pomognu zidati kuću, ti sjedneš piješ pivo i govoriš im što da rade?! TO JE OTPRILIKE TO!
A bilo je i takvih slučajeva!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: