Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



njezino veličanstvo veš-mašina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.05.2007. 15:10 
Naslov:  njezino veličanstvo veš-mašina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pričaju moji starci danas za ručkom o nekim davnim vremenima i spomenu "dan pranja veša" kada je u kuću (jednom tjedno) dolazila žena plaćena za to.. pa o onoj "rumpljači" na kojoj se prao veš, pa o prvom modelu veš mašine koji je izgledao kao bure i lužini iz pepela koja je služila kao deterdžent.. osijek031.com smile
i ja sva u čudu problijedim, s obzirom na to da nisam nikada ranije razmišljala kako NEKADA NIJE BILO VEŠ MAŠINE!!! džizus, kako težak udarac... gore nego da mi kažu kako djed mraz ne postoji... osijek031.com smile
bez svega bi nekako mogla... bez mobitela, televizora, kompjutora, bez auta, bez mikrovalne, pegle (bez nje živim i ovako)... ali bez veš mašine!!!! NIKADAAAAAAAAA!!!
onda si vjerojatno morao paziti i da se ne presvlačiš prečesto....aaaaaaaaaaa..

bez čega ne biste mogli živjeti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.05.2007. 15:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez mamine i tatine plaće Very Happy

a jbga bez puno stvari ne bih mogla...ne mogu točno reći samo jednu...

ja se smijem često mojim starcima kad mi počnu pričati kako je nekada bilo...bez kompjutera,mobitela,veš se prao na potoku osijek031.com smile...itd itd

jedino žalim što moram kupovati kruh iz pekare...zašto mi baba više nije živa pa da peče onaj fini domaći svaki dan Sad

a što se tiče veš mašine Wink dosta stvari moram na ruke prati jer puštaju boju....Sad najčešće crvene majice,čarape i donji veš Wink i onda popizdim kad mi ruke ispucaju i lak mi se s noktiju skine i onda razmislim malo bolje i dođem do zaključka da se ljudi nisu živcirali zbog toga u ono vrijeme jer onda nisu postojali lakovi za nokte i kojekakve kremice...ma strašššno

živjela veš mašina

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.05.2007. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Veš mašina je majka svih bitaka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bez vode.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.05.2007. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...zar nije bilo slicno pitanje vec na jednom topicu.....

vjerovali ili ne....još uvijek postoje ljudi kojima je tv-u boji 8. svjetsko cudo....a o ostalim cudima tehnike da i ne pricam.....svaka nova inovacija pomaže covjeku i olakšava mu puno toga.....ali sa druge strane mu opet oduzima nešto što se na prvi pogled i ne cini važnim.....
npr život prije interneta i sadašnje vrijeme.....
koliko ste prije imali slobodnog vremena za izlaske.....šetnje....druženja.....a sad kad visite na netu....nemate vremena za ništa......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2007. 9:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne bih mogla bez: struje, vode, bojlera, veš mašine..
nedavno nam riknio bojler pa nismo 2 dana imali tople vode. znači - podivljala sam! išla sam se kupati u fitness centar, gdje se nikad ne tuširam i mislila kako ću vjerojatno navući mlijun bakterija i gljivica i tko zna šta sve ne...ta dva dana su za mene bila horor.

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2007. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ...zar nije bilo slicno pitanje vec na jednom topicu.....

vjerovali ili ne....još uvijek postoje ljudi kojima je tv-u boji 8. svjetsko cudo....a o ostalim cudima tehnike da i ne pricam.....svaka nova inovacija pomaže covjeku i olakšava mu puno toga.....ali sa druge strane mu opet oduzima nešto što se na prvi pogled i ne cini važnim.....
npr život prije interneta i sadašnje vrijeme.....
koliko ste prije imali slobodnog vremena za izlaske.....šetnje....druženja.....a sad kad visite na netu....nemate vremena za ništa......Cool


što se tiče tv-a u boji...vjerovatno bih imala još uvjek crno-bijeli koliko ga gledam..a razlog tome je naravno predivan tv-program...a s mog stajališta gledano svako je krojač svoje sreće -ako se ne potrudiš nećeš ni imati...a ona kreveljenja kako je teško vrijeme ,takvih...ne priznajem..što nama ostalima nisu teška vremena samo manje kukamo i radimo...
većina inovacija je dobrodošla svako si ih priušti prema vlastitim željama...

život prije interneta?samo sam više čitala...što se tiče drženja ..šetnje..itd.to je uvjek istog inteziteta..dapače zbog interneta možda i više...

zato ubacim veš u VEŠ MAŠINU ,suđe u PERILICU..i odem s ljudima na kavu ili vožnju biciklom Wink

bez te dvije stvari to teško...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I onda kukate kako morate ukljucivati sve te silne uredjahje po kuci Razz

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 9:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
... ali bez veš mašine!!!! NIKADAAAAAAAAA!!!
onda si vjerojatno morao paziti i da se ne presvlačiš prečesto....aaaaaaaaaaa..

bez čega ne biste mogli živjeti?
Ima li to ikakve veze sa pranjem vesa ili je to ona fora gdje sjedite na masini kada udje u spin-cycle? Ajde ozbiljno...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.05.2007. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la (Pogledaj post): › I onda kukate kako morate ukljucivati sve te silne uredjahje po kuci Razz


je da mi samo kukamo...čudno..

to ti je baš raznolik i uman posao a i vrlo kreativan...

a i ljepote ponavlja se iz dana u dan..uf što to volim

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

95% (ako ne i vise) poslova nije umno....

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
koliko ste prije imali slobodnog vremena za izlaske.....šetnje....druženja.....a sad kad visite na netu....nemate vremena za ništa......Cool


Istina... Doma i na poslu - samo net. Sranje. Mislim da je cilj svih geekova srušiti sva računala istovremeno, kako bismo podsjetili svijet da su ona 'nepotrebna' radna mjesta itekako potrebna... Pas mater i ubrzanju poslovanja, sad šuftarimo ko' crnci, posao obavljamo 100x brže nego u vrijeme teleprintera, a pare nam vrijede manje; uzmi još i mobitel, kojeg (iz nekog čudnog razloga) MORAŠ imati (očekuje poslodavac), fakin vozačku dozvolu bez koje nećeš dobiti posao, nekakve certifikate (skupe) firmi bez kojih ne smiješ (bukvalno) primiti u ruke uređaj, a da ne sjebeš jamstvo, pa novi komp (da konačno pokreneš Vistu)... I to je samo stotina onoga što nam je 'napredak' donio...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
95% (ako ne i vise) poslova nije umno....

95% ljudi također osijek031.com smile

fatcat je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
... ali bez veš mašine!!!! NIKADAAAAAAAAA!!!
onda si vjerojatno morao paziti i da se ne presvlačiš prečesto....aaaaaaaaaaa..

bez čega ne biste mogli živjeti?
Ima li to ikakve veze sa pranjem vesa ili je to ona fora gdje sjedite na masini kada udje u spin-cycle? Ajde ozbiljno...

ma ne to, ja ju samo volim gledati kako se okreće osijek031.com smile

tamna strana je napisao/la: ›
npr život prije interneta i sadašnje vrijeme.....
koliko ste prije imali slobodnog vremena za izlaske.....šetnje....druženja.....a sad kad visite na netu....nemate vremena za ništa......Cool

imaš pravo... internet je jebeno zarazna droga, ali i ja mislim da su ljudi prije njega bili puno topliji, zabavljali se na ljepše načine, više se družili... još kad smo mi bili klinci, sve je bilo totalno drugačije..
a i što se "zlog i mračnog" socijalizma tiče... nije bilo ni približno ovoliko izbora i drloga za kupiti, vozili su se lošiji automobili i nosila ružnija odjeća... ali definitivno mislim da su ljudi onda bili plemenitiji, ispunjeniji, sretniji... imali su više duha nego sada, bili prilagodljiviji, sposobniji i jednostavno.. drugačiji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je, ajmo napraviti nostalgiju party i obuci pop64 hlace, na kronos patike i yassa majicu te pricati kako je videorekorder totalna luda stvar jer od dva programa koja hvatas, jedan mozes snimati dok drugi gledas osijek031.com smile

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2007. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rajnus je napisao/la: ›
Tako je, ajmo napraviti nostalgiju party i obuci pop64 hlace, na kronos patike i yassa majicu te pricati kako je videorekorder totalna luda stvar jer od dva programa koja hvatas, jedan mozes snimati dok drugi gledas osijek031.com smile

hoćeš ti doći u štramplicama? Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: