Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



cime hranite svoje pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.10.2005. 11:53 
Naslov:  cime hranite svoje pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i dakle kako i sami naslov kaze cime hranite svoje pse...jel im kupujete psecu hranu i trosite mjesecno vise na hranu za njih nego za sebe ili im dajete nesto drugo??

npr. kruva i vode

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2005. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrijedi li ovo i za vlasnike mačaka?

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.10.2005. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma vrijedi zaboravio sam to napomeniti

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.10.2005. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moj mačak papa suhe gricke, voli ponekad i koju konzervicu, ali gubi glavu za piletinom i paštetom. zaleti mu se koji puta da mu se svidi i nešto od naše ljudske klope npr. sir
nakupi se 100-tinjak kuna mjesečno za njegovu prehranu, ali mislim da to nije pretjerano.
najviše me ljuti kad i dalje vreba vrapce - no to su instinkti i nema vjerojatno toliko veze s klopom

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iawgoM
Offline
Avatar

Ukupno postova: 222
Lokacija: The Restaurant at the End of the Universe
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.10.2005. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D je napisao/la (Pogledaj post): ›
najviše me ljuti kad i dalje vreba vrapce - no to su instinkti i nema vjerojatno toliko veze s klopom


ma 'besh ti vashe gradske macke...macka koja ne donese misha tu tamo nije macka nego prilagodjavanje prirode i zivotinja potrosackom drustvu...jos malo pa ce sve macke bit k'o Garfield! samo mu daj lazanje i daljinski...

_________________
osijek031.com smile ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ {: : : n0 tHiNk3r b3hiNd tH@ tH0uGht : : :} ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Vjestica
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.10.2005. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma slušao sam neki dan tu jednog tipa koji mi je došao u firmu kako on svom đukeli kupuje ovo kupuje ono..pa više potroši na hranu da tu đukeletine nego na sebe...ja se ispričavam ali po meni je to super bolesno...al očito da nekad ljudi imaju i previše para pa izvode takve gluposti...

za mog kera samo najbolje hehe tužno

_________________
We shall never surrender !!!! W.C.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.10.2005. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › ma slušao sam neki dan tu jednog tipa koji mi je došao u firmu kako on svom đukeli kupuje ovo kupuje ono..pa više potroši na hranu da tu đukeletine nego na sebe...ja se ispričavam ali po meni je to super bolesno...al očito da nekad ljudi imaju i previše para pa izvode takve gluposti...

za mog kera samo najbolje hehe tužno

a nije ti palo na pamet da je mozda zdravije za samog psa da jede hranu koja je napravljena za njega, nego da jede ostatke sa stola????
istina, ima bolestina tipa: hrana s okusom rostilja, sto je pretjerivanje, al sto ima lose u tome sto netko zeli hraniti psa onime sto je najbolje za njega???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2005. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): ›
fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › ma slušao sam neki dan tu jednog tipa koji mi je došao u firmu kako on svom đukeli kupuje ovo kupuje ono..pa više potroši na hranu da tu đukeletine nego na sebe...ja se ispričavam ali po meni je to super bolesno...al očito da nekad ljudi imaju i previše para pa izvode takve gluposti...

za mog kera samo najbolje hehe tužno

a nije ti palo na pamet da je mozda zdravije za samog psa da jede hranu koja je napravljena za njega, nego da jede ostatke sa stola????
istina, ima bolestina tipa: hrana s okusom rostilja, sto je pretjerivanje, al sto ima lose u tome sto netko zeli hraniti psa onime sto je najbolje za njega???


ma de molim te sredi se...a tko to meni jamči da je ta hrana zdravija za njega...smiješno malo...to je životinja...može jest ono što joj se da a i može si sama ulovit nešto (ako uopče i može)...
neki ljudi nikako da shvate da životinje nisu LJUDI i da se prema njima ne odnosi kao i prema ljudima...

i sad ti meni mačor reci što je to za moga psa zdravije...ebena komercijalna hrana za koju je neki čikica rekao da je zdrava za pse a pol svijeta ko guske u maglu zasrljalo za tim i pokupovalo ta sranja...

dakle što bi to moglo biti zdravije za moga psa ????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sasha
Post Postano: 05.10.2005. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moram se složiti s time- zašto pseća hrana tako smrdi? Sigurno ne zato jer su u nju stavljali samo najbolje i najsvježije komade mesa (već papke, kožu, uši, iznutrice, otpatke... Meso, naime, ide u LJUDSKU hranu!)

A životinje su oduvijek same nalazile hranu i ništa im se loše nije događalo, naime- uspjele su preživjeti!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2005. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasha je napisao/la (Pogledaj post): ›
A životinje su oduvijek same nalazile hranu i ništa im se loše nije događalo, naime- uspjele su preživjeti!

ne bi bilo baš zgodno da svi ti silni kućni ljubimci počnu sami po ulicama našeg (ili bilo kojeg drugog) grada tražiti hranu - bojim se da bi u početku dosta njih uginulo, a onda bi ostali postali ljudožderi osijek031.com smile

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fallen-angel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 225
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.10.2005. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

D je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sasha je napisao/la (Pogledaj post): ›
A životinje su oduvijek same nalazile hranu i ništa im se loše nije događalo, naime- uspjele su preživjeti!

ne bi bilo baš zgodno da svi ti silni kućni ljubimci počnu sami po ulicama našeg (ili bilo kojeg drugog) grada tražiti hranu - bojim se da bi u početku dosta njih uginulo, a onda bi ostali postali ljudožderi osijek031.com smile


tvoji postovi me uvijek tako rastuže

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2005. 12:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen@, don't - evo ti jedan smajl da te razveseli osijek031.com smile
vjerovao ili ne, ja sam općenito optimist osijek031.com smile

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2005. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi nisu psi, a ni psi nisu ljudi.

Bas citam na newsima kako je riba koja je veganka napravila vegana od svog psa. To mi je nekako u rangu s debilanijom hrane za pse s okusom rostilja.

Evo copy_paste s newsa... u pitanju je rasprava izmedju dvije osobe, nadam se da cete skontati po onim snakovima za "vece".

Svakako treba obratiti paznju i na potpis u kojem govori o pokusima na zivotinjama. Svakom racionalnom bicu je to antipropaganda zastite zivotinja. Riba ocito nema pojma kakvu logicku glupost je izjavila.

Citat: ›
>>> Moji psi su na vegetarijanskoj prehrani, ali ih ne hranim sojinim
>>> ljuspicama


>> PMFJI, ali probaj im staviti dvije zdjelice. U jednu soju ili sto im vec
>> inace dajes, a u drugu lijep komad npr. teletine ili svinjetine, pa vidi
>> sta ce odabrati.
>> Ne mislis li da je glupo zivotinjama nametati svoje stavove (bili oni
>> ispravni ili ne)?
>> Kao da ja zatvorim prijatelja u podrum i svaki dan mu dajem koru kruha i
>> vode i jos tvrdim da mu cinim dobro, jer eto pazim da se ne udeblja.


> Za mene zivotinje nisu samo psi i macke. I tele i svinja su isto zivotinje
> i
> ja im zelim dobro. Ne zelim da budu uzgajane, mucene i ubijane kako bi ih
> jeli moji psi. Psi ionako ne bi jeli telad i svinje da zive u divljini -
> takva vrsta prehrane je, uostalom, losa za njihovo zdravlje. Nisam
> neodgovorna kada hranim pse vegetarijanski, jer sam se prethodno educirala
> sto je sve psima potrebno kako bi zivjeli dugo i zdravo - vegetarijanska
> prehrana moze samo pridonijeti tome. Meni je tvoj stav razumljiv, jer je u
> Hrvatskoj jos uvijek cudno biti vegetarijanac ako si covjek, a posebno je
> rijetko i neuobicajeno pse hraniti vegetarijanski. No, sve je stvar
> edukacije i samoinformiranja. Ni ja prije 10 godina nisam mislila da cu
> ikada biti veganka pa sada jesam i to je jedna od najboljih odluka koje
> sam
> donijela u zivotu. Inace, pse ne hranim sojom niti samo kuhanom hranom,
> vec
> gotovom dehidriranom psecom hranom, u koju umijesam rizu, palentu,
> tjesteninu, povrce i sl. Kako sama jedem integralnu tjesteninu i rizu,
> jedu
> je i oni. Probava im je savrsena i nikada nisu bili bolesni, vodim ih
> jedino
> k veterinaru na cijepljenje. Imaju sjajnu dlaku, izuzetno su aktivni i
> razigrani. Pazim da nikada ne jedu zacinjenu hranu, slatko i sl. Odgovorno
> brinem o njima i prva bih intervenirala kada bi ono cime se hrane bilo
> lose
> za njihovo zdravlje.


> ----
> Pokusi na zivotinjama neuspjesni su:
> 63% kod otkrivanja uzrocnika raka kod ljudi
> 75-95% kod otkrivanja djelovanja lijekova
> 70% kod otkrivanja lijekova koji uzrokuju urodjene defekte


> Omjer uspjeha nizi je od onoga koji se postize pukim nagadjanjem.


> To nije znanost!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Offline
Avatar

Ukupno postova: 226
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.10.2005. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj majstor se hrani daljinskim upravljačem, patikama, trenerkama... šta god mu padne pod zub.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Malamaca
Offline
Avatar

Ukupno postova: 244
Lokacija: Zagreb
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.10.2005. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): ›
Malamaca je napisao/la (Pogledaj post): ›
fallen-angel je napisao/la (Pogledaj post): › ma slušao sam neki dan tu jednog tipa koji mi je došao u firmu kako on svom đukeli kupuje ovo kupuje ono..pa više potroši na hranu da tu đukeletine nego na sebe...ja se ispričavam ali po meni je to super bolesno...al očito da nekad ljudi imaju i previše para pa izvode takve gluposti...

za mog kera samo najbolje hehe tužno

a nije ti palo na pamet da je mozda zdravije za samog psa da jede hranu koja je napravljena za njega, nego da jede ostatke sa stola????
istina, ima bolestina tipa: hrana s okusom rostilja, sto je pretjerivanje, al sto ima lose u tome sto netko zeli hraniti psa onime sto je najbolje za njega???


ma de molim te sredi se...a tko to meni jamči da je ta hrana zdravija za njega...smiješno malo...to je životinja...može jest ono što joj se da a i može si sama ulovit nešto (ako uopče i može)...
neki ljudi nikako da shvate da životinje nisu LJUDI i da se prema njima ne odnosi kao i prema ljudima...

i sad ti meni mačor reci što je to za moga psa zdravije...ebena komercijalna hrana za koju je neki čikica rekao da je zdrava za pse a pol svijeta ko guske u maglu zasrljalo za tim i pokupovalo ta sranja...

dakle što bi to moglo biti zdravije za moga psa ????


A super, ajmo se vratit u daaaaaaaaleku povijest, i ajmo svi lovit naokolo. pa zasto bi kupovali u trgovinama, ak mozemo po sumi skupljat plodove,a? ajmo, ajmo, ajmo ! Rolling Eyes
a kako se zna da je gotova hrana za pse zdravija od ostataka sa stola? hmmmmm, bas se pitam....fallen, znas one ljude koji se zovi veterinari??? e, vidis, sreco moja, ko bi reko, al oni se kao (ali samo kao, da ne bih slucajno pretjerala) kuze u zivotinje, pa ih pitaj sta ce ti rec
Sasha je napisao/la (Pogledaj post): › Moram se složiti s time- zašto pseća hrana tako smrdi? Sigurno ne zato jer su u nju stavljali samo najbolje i najsvježije komade mesa (već papke, kožu, uši, iznutrice, otpatke... Meso, naime, ide u LJUDSKU hranu!)

A životinje su oduvijek same nalazile hranu i ništa im se loše nije događalo, naime- uspjele su preživjeti!

a koja to pseca hrana smrdi??? onak, daj pomirisi pedigreovu konzervu s govedinom i rizom! e, ak ti to smrdi, sorry, al nest ti ne valja s njuhom.
a sta mislis sreco, sto se tice nase ljudske hrane, sto stavljaju u pastete, kobasice, hrenovke, mljveno meso,a?
valjda cisto fino kvalitetno meso? daj molim te odrasti......i procitaj jednom sto pise od ceg se pravi pasteta, vrlo je poucno....
a to sto su zivotinje odvijek nalazile same hranu, istina, jesu, a neke (one u divljini, cudnog li cuda) jos uvijek to rade
a jel nisi nikad cula za evoluciju? onak, danasnje zivotinje, pogotovo kucne, izgubile su tu karakteristiku, isto kao i vecina ljudi, tak da ono - smanji dozivljaje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: