Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



coca cola zero i aspartam

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 10:39 
Naslov:  coca cola zero i aspartam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobio sam danas neku forwardušu pa sam malo išao sam provjeriti koliko je istine u tome da se gorenavedenom proizvodu nalazi aspartam i što je on u biti. Odmah ću stavljati i adminu omiljene wikipedija linkove (seo, seo) da se ne mora on kasnije truditi Very Happy

Wikipedia: Coca Cola Zero

Wikipedia: Aspartame controversy

Galaksija: Aspartam

Aspartame has been the subject of controversy regarding its safety and the circumstances of its approval by the American FDA and European FSA. Some studies have also recommended further investigation into connections between aspartame and negative effects such as headaches, brain tumors, brain lesions, and lymphoma. These findings, combined with possible conflicts of interest in the approval process, have engendered vocal activism regarding the possible risks of aspartame. The 2004 documentary Sweet Misery: A Poisoned World voices these same concerns.
...
Aspartam je daleko najopasnija supstanca na tržištu koja koja se nalazi u hrani i napitcima (i tzv. “sugar-free” žvakaćim gumama, prim. prev.) On je odgovoran za preko 75% prijava štetnih efekata dodataka za hranu, koje su podnjete američkom Zavodu za Zaštitu Zdravlja (FDA).
...
Prema naučnicima koji su radili na proučavanju sporednih efekata aspartama, sljedeće hronične bolesti mogu da budu prouzrokovane, podstaknute ili pogoršane u slučaju konzumiranja ove supstance:
tumori na mozgu, multipla skleroza, epilepsija, sindrom hroničnog zamora, (chronic fatigue syndrome, prim. prev.) parkinsonova bolest, alchajmerova bolest, mentalna retardacija, limfoma, deformacije kod novorođenčadi, fibromijalgija i dijabetes.


Uglavnom, lijepo je vidjeti kako sukob interesa ne postoji samo kod nas nego da pratimo svjetske trendove. Dakle uvijek treba paziti tko plaća istraživanje i testiranje određenih kemijskih spojeva, izgleda da to poprilično utječe na rezultate testova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2007. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ilija; bas si drag sto se brines za nase zdravlje (kikichi!) Smile

inače, napravili su onu bombastičnu reklamu za tu Coca Colu Zero tvrdeći da se razlika u odnosu na klasičnu kolu uopće ne osjeti... ja naravno nasjednem, probam... ?!!!... ko je tu lud?!! Zero Cola je ista kao i Light Cola!! ste probali?! i eto još su i taj otrov dodali... čemu sve to?!

ma nema do rafiniranog šećera... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›

ma nema do rafiniranog šećera... Smile


nema do rafinirnaog alkohola. 12 godina starog. cuvanog u posebnim bacvama. negdje u škotlandu. bez kole. bilokake. samo ice. Smile xexe

ps. bas mi se sinoc zalili neki ljudi kak je odvratna ta nova kola.. eto.. da ne bude total oftopik Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.04.2007. 13:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

toni je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›

ma nema do rafiniranog šećera... Smile

ps. bas mi se sinoc zalili neki ljudi kak je odvratna ta nova kola.. eto.. da ne bude total oftopik Smile


cola ko cola...samo što su stavili drugačije ime ....nikoji vrag nije drugačiji....ista boja....isti okus...... nova cola osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›

cola ko cola...samo što su stavili drugačije ime ....nikoji vrag nije drugačiji....ista boja....isti okus...... nova cola osijek031.com smile


mar-marketing, mar-maarketing.. marketing... marketing.. MARKETING !!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko vam kriv kad pijete kolu!


ja se držim piva

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.04.2007. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ni ja ne pijem colu otkad sam je sama napravila pokusom iz fizike...prije par godina...ne bude takva boja al okus je isti.... Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Loona
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3713
Lokacija: somewhere on Mars
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja colu ne volim nikako.. pijem ju povremeno u jako malim količinima (1 dcl cole sa 3-4 pelinkovca Wink ) al nam je u firmu dobavljač donio nekoliko kartona te Zero Cole, uglavnom tko god je bocu otvorio i nategnuo iz nje (uključujući i mene) automatski smo ju pljuvali van iz usta.. odvratno nešto... osijek031.com smile
i tako nam još uvijek stoje neotvorena 3 kartona s kojima ne znamo što ćemo pa uvaljujemo gositma koji dođu.. he he..

_________________
Svako rješenje ima problem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

coca colu zero nisam još probao....a što se tice obicne coca cole....nju obožavm al jedino kad je ledena.....znam da je to živo smece od pića al jednostavno je volim popiti.... al definitivno obicna voda (po mogucnosti isto hladna) mi je najbolje piće

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2007. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la: ›
ni ja ne pijem colu otkad sam je sama napravila pokusom iz fizike...prije par godina...ne bude takva boja al okus je isti.... Very Happy


Jel? Koji su sastojci korišteni? Ako si pogodila isti okus kao što ima origigi cola onda možeš odmah u penziju, samo dobro prodaj recept ...

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2007. 16:26 
Naslov:  Re: coca cola zero i aspartam
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aa ja volim coca-colu...i uvijek imaju odlične reklame...osim ove zadnje...ta sa tom novom colom je strašna..barem meni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2007. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ilija je napisao/la: ›
legica_os je napisao/la: ›
ni ja ne pijem colu otkad sam je sama napravila pokusom iz fizike...prije par godina...ne bude takva boja al okus je isti.... Very Happy


Jel? Koji su sastojci korišteni? Ako si pogodila isti okus kao što ima origigi cola onda možeš odmah u penziju, samo dobro prodaj recept ...

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2007. 23:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cola je otrov, ali doslovno otrov. Dobro je jedino to sto je ljudski organizam konstruiran tako da otrove unesene u manjim kolicinama nekako i uspije profiltrirati. Jasno, ne bez posljedica...

Uvijek se sjetim price koju mi je pricala jedna spremacica iz bivse firme, u dokonom razgovoru o sredstvima za ciscenje... Kad joj u kuci ponestane sredstava za ciscenje WC skoljki, ona upotrijebi colu i klonj dzezva sjaji k'o nova...

Uostalom, vecina je vjerojatno gledala one filmice o raspadanju mesa uronjenog u colu, omeksavanja predmeta koji imaju kalcij i tako... kontam da bi te filmove trebalo pustati u skolama djeci koja se loze na colu...

Sto se tice aspartama - od tog treba bjezati, kao i od proizvoda koji ga sadrze... kao fol, sladilo koje zamjenjuje secer, a zapravo dosta opasna tvar (za konzumenta) i superkorisna (za proizvodjace proizvoda "bez secera").

Google: aspartame toxicity
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartame
http://en.wikipedia.org/wiki/Aspartame_controversy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2007. 17:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
kontam da bi te filmove trebalo pustati u skolama djeci koja se loze na colu...


Is, u švabiji smo u 4. osnovne jedan cijeli tjedan eksperimentirali sa kolom, mesom, ljuskama od jajeta, zalijevanjem cvijeća kolom... Strašno. Više volim schweppes ;-).

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2007. 18:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

član portala poznat kao Hadžo pije camo coca colu i još je živ.... Smile

(svatko mora imati neki porok, ali ona tekućina 12 godina stara negdje višlje spomenuta je nekako finija)

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: