Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Doživjeti stotu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2007. 19:47 
Naslov:  Doživjeti stotu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo za uvod pjesmuljak Bijelog dumeta. Molim oni koji slušaju žešće stvari bez osijek031.com smile jer služi samo kao uvod:

DOŽIVJETI STOTU
Prija vam jabuka i Eva i grijeh,
Al' bore, bore vam prave suze i smijeh.
Učite, učite jogu, kamasutru, zen,
Čuvajte nerve, kosu, zube, ten.

Eo, eo, eo, eo, eo, eo,
Al' ja vam nisam baš za to
Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne.

Pazite srce, pluća, holesterol,
No sex, no drugs no rock and roll.
Planine, mora, plaže, čisti zrak,
Da ne bi lues, psorijaza, rak.

Eo, eo, eo, eo, eo, eo,
Al' ja vam nisam baš za to
Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne.

Mora da je strašna gnjavaža u životu,
Mora da je grozna gnjavaža u životu,
Mora da je jeziva gnjavaža u životu
Doživjeti stotu, doživjeti stotu.

Strašna, strašna gnjavaža u životu,
Doživjeti stotu, doživjeti stotu.

Krmelja jutra na Kavkazu, tamo,
Budite vjecni, lijepi, feš.
Moj kofer skidaj, idite samo,
Proteza duši, make up na leš.

Dakle, pa kaže:
To se sjetim kad god odem u ambulantu opće prakse i čekam a ono svi star, starij, najstariji a svi živahni i sa što više recepata izađu, kao da su sretniji.
Da, i ako uđem u tramvaj, a zna se da penzoši nakon 65. godine imaju besplatan prijevoz što itekako i koriste.
Zapitate se nekada o životnom vijeku? Svom, svoje obitelji, prijatelja, poznanika, nepoznatih ljudi, ili onih koje vidite da skupljaju po asfaltu jer je neki bombaš samoubijica mislio da čini pravu stvar?
Svojedobno sam gledala predivan film, Veliko plavetnilo, Luc Bessona. Onda naglo bio popularan glumac iz tog filma Jean-Marc Barr, pa pogledah intervju - ok, možda nisam sasvim normalna, ali ostao mi u sjećanju njegov odgovor na pitanje u životu. Otprilike, čovjek je rekao da mu je važnija kvaliteta života, neka to bude 60 godina, ali lijepih, ispunjenih. I zvučalo mi je ok iz tadašnje perspektive. Danas, kas se osvrnem oko sebe, znam puno ljudi koji su tu negdje pa i više ali kao da još nisu učinili sve, imaju više volje za životom nego mlađarija u srednjoj školi.
A opet, vjerojatno je sve individualno.
Nekada se čini da se život može svesti na nekoliko bitnih trenutaka, a sve ostalo je neko bivstvovanje, čekanje kraja, koje može biti više ili manje ugodno ili podnošljivo.

Dobro, malo sam zamračila. Ali tu ste vi, pa dajte svoj pogled iz vedrijeg kuta...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2007. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morao sam se vratiti do naslova da otkrijem poantu posta! Wink

dug život može biti blagoslov, a može i prokletstvo, ovisno o tome što nosimo na duši.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.04.2007. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a duša je? Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.04.2007. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puno ljudi se zaboravlja i čeka daprođu dani i to, čini mi se, više mlađih nego starijih..
penzići su često puniji života od mlađih ljudi... možda u to doba mnogi dokuče s koliko su se nebitnih stvari opterećivali cijeli život.
i ja mislim da je važnije što radiš i koliko potpuno to doživljavaš, od toga koliko dugo to radiš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.04.2007. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam sretan ako doživim 50 kuka i zato živim punom parom... i nije mi žao spičkati lovu na gušte. Nikad neću kužiti ljude koji spavaju popodne poslije posla ili one koji gledaju svaki večer TV do kasnih sati, a onda kukaju kako im je život jednoličan i prebrzo prolazi.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: