Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



rolanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
cerruti
Offline
Avatar

Ukupno postova: 12
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 21:57 
Naslov:  rolanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stiglo je proljeće pa tako i roleri u naš grad, koja vam je omiljena destinacija za rolanje? koje role imate te smatrate li bitnim njihovu kvalitetu?

ja sam s mojim K2 jako zadovoljan, a vi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.04.2007. 22:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja imam rocesice koje sam kupila još prije 8 godina i koje su hvala bogu još u odličnom stanju,iako sam 2,3 puta mijenjala točkove....
destinacija je naravno cijela promenada...
baš čitam jučer u novinama nekim,sat vremena umjerenog rolanja potroši se 500kalorija mmmmmmmm

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2007. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, k2 su role mog života! sve prije njih su me žuljale i kod svakih nešto nije valjalo... ove su savršene... soft boot Smile
promenada, a gdje drugdje? samo ne vikendom, jer dobijam živčane slomove kad svi izgmižu na dravu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.04.2007. 15:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ja imam Rocesice, kao i legica, ali im moram promijeniti kotačiće Sad

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pitanje: koliko rolanje "sjeda" na koljena i koliko trpe... meni iskocila casica vanka pa da znam uopce se pentrat na njih..hvala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.04.2007. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koljena dosta trpe zbog rolanja a i zglobovi općenito...nisam ti pametna savjetovat ali znam da nije baš najzdravije...btw...vidjeh te danas heh

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la: ›
pitanje: koliko rolanje "sjeda" na koljena i koliko trpe... meni iskocila casica vanka pa da znam uopce se pentrat na njih..hvala

ne znam koliko je to pametno, ako ti je koljeno već bilo ozlijeđeno...
ali kod zdravih koljena, ne vidim zašto bi bilo loše.. nema nikakvih skokova, niti bilo kakvih ekstremnih položaja... vjerojatno je samo nešto veće opterećenje na unutarnji meniskus i ligament..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2007. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam rolanje je baš zdravo...i zanimljivo.........pogotovo kad imaš nekoga pokraj sebe na biciklu da te vuče kad ne možeš više Wink
ali sve u svemu,ako moram birati,između bicikla i rola,to su definitivno role...
ako bude lijepo vrijeme popodne,eto mene opet na promenadi.............tamni,duje?

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2007. 10:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

.....ne vidim razlog zašto bi bilo neko vece opterecenje na zglobove kod rolanja...osim ako se ne izvode neke egzibicije.....ja više volim bicikli za vožnju...iako i bicikli ima svoje neke nedostatke....pogotovo ako imaš neudobno sjedalo na biciklu....Cool

@legice.....ja sam uvijek na promenadi.....Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2007. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo...nađoh ovo na jednoj stranici o zdravlju pa da malo pobijem samu sebe...hehe...iako moram priznati da su ranije govorili da nije baš zdravo za zglobove,al aj...valjda su se ljudi predomislili Smile


Rolanje potiče i tjelesno i psihičko zdravlje. Za vrijeme rolanja cijelo je tijelo u pokretu, pa se redovitim bavljenjem ono razgibava i jača, te se podiže tjelesna izdržljivost i kondicija. Rolanje jača čitavu muskulaturu, a posebno mišiće leđa, trbuha, nogu, stražnjice i bedara, i to bez opterećivanja kralježnice.

Pri izboru rola prednost dajte modelima koji imaju osovinu načinjenu od aluminija i kočnice od gume.
Rolanje potiče pravilno disanje i jača dišni sustav, te pozitivno utječe na rad srca i krvotoka. Pogoduje zglobovima i primjereno je čak i onima koji imaju problema sa zglobovima, posebno u koljenima. Ono podiže psihomotorne sposobnosti i doprinosi boljoj tjelesnoj pokretljivosti i koordinaciji pokreta. Rolanjem se razvija osjećaj za ravnotežu, a pozitivno djeluje i na sposobnost brzog reagiranja.
K tome, rolanjem se mogu ukloniti i manje nepravilnosti u držanju.

Rolanje je sport i za dušu. Jako je zabavno, tehnika se usvaja brzo i lako, svatko može pronaći tempo u kojem će uživati, pa je i motiviranost velika. Uz to, usmjerenost pažnje i koncentriranje na stazu i pokrete doprinosi razgrađivanju stresa, a specifični pokreti rukama utječu na otklanjanje napetosti u području leđa i vrata (vrlo česta posljedica stresa).

Nadalje, rolanje topi masno tkivo, skida kilograme i formira tijelo. Kako se za vrijeme rolanja povećava potrošnja tjelesne energije, čak i za umjerenog tempa vožnje potiče se razgrađivanje masnog tkiva. Stoga je rolanje kao stvoreno za vježbanje kritičnih zona. Njime se, dakle, jačaju mišići i vezivno tkivo, te razgrađuje masnoća i celulit na unutarnjim dijelovima nogu, na bedrima, stražnjici, bokovima i trbuhu, pa ta kritična područja, kao uostalom i cijelo tijelo, postaju čvršća, vitka i zategnuta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2007. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
Pri izboru rola prednost dajte modelima koji imaju osovinu načinjenu od aluminija i kočnice od gume.

ja nemam kočnice Crying or Very sad ...................

zeko je napisao/la: ›
Nadalje, rolanje topi masno tkivo, skida kilograme i formira tijelo. Kako se za vrijeme rolanja povećava potrošnja tjelesne energije, čak i za umjerenog tempa vožnje potiče se razgrađivanje masnog tkiva. Stoga je rolanje kao stvoreno za vježbanje kritičnih zona. Njime se, dakle, jačaju mišići i vezivno tkivo, te razgrađuje masnoća i celulit na unutarnjim dijelovima nogu, na bedrima, stražnjici, bokovima i trbuhu, pa ta kritična područja, kao uostalom i cijelo tijelo, postaju čvršća, vitka i zategnuta.


ovo mi se nešto jako sviđa Very Happy...

btw jučer sam bila na rolama od 16-19h i boli me desna noga,tj.one žile,mišići... što su već... kod one dolje kosti iznad pete,(valjda znate na što mislim,biologija mi nije nikad bila jača strana),sve mi je zategnuto i malo šepam Rolling Eyes ...moguće da sam prejako stegnula role..ili....???

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moguće da si se malo preforsirala pa istegnula mišić...jer takvo zategnuće se često osjeti naš kod istegnuća mišića...hehe
ajde nešto korisno i ja naučila pa sad mogu pametovati...hihih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2007. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zeko je napisao/la: ›
moguće da si se malo preforsirala pa istegnula mišić...jer takvo zategnuće se često osjeti naš kod istegnuća mišića...hehe
ajde nešto korisno i ja naučila pa sad mogu pametovati...hihih


dobrodošla natrag Very Happy

samo da danas bude lijepo vrijeme,da se mogu rolati.....eto ako će se tko voziti ili rolati ....neka kaže ovdje u ovom topicu pa se možda i sretnemo ...Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.04.2007. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje da kupim koačiće pa da se i ja mogu rolati?

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2007. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonya je napisao/la: ›
Gdje da kupim koačiće pa da se i ja mogu rolati?


ja sam kupila zadnji put prije 2 godine u turbo limacu pred uskrs,bilo neko ekstra sniženje ,ali je ostalo samo 4 komada,tak da se vozim na dva kotačića...sirotica Very Happy
pogledaj u turbo limacu,al to više nije turbo limac nego nešto drugo,al ne znam kak se zove,uglavnom,znaš na šta mislim....ili probaj na strossmayerovoj kod gebe( kak se već zove) Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: