Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Feminizam šteti zdravlju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 9:32 
Naslov:  Feminizam šteti zdravlju
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s www.net.hr

Feminizam šteti zdravlju



Jednakost među spolovima ne utječe dobro na zdravstveno stanje nacije. Promjenom tradicionalnih društvenih uloga rastu frustracije kod muškaraca i razina stresa kod žena.


Feministkinje i feministi koji se već desetljećima bore za jednakost, vjerovali su da je to pravi put u bolje društvo, no najnovija istraživanja pokazuju da je jednakost među spolovima loša za zdravlje, piše DailyMail.

Rezultati studije koja je provedena u Švedskoj, zemlji sa najvišim stupnjem spolne jednakost, pokazuju da je u društvima, s većom jednakosti među spolovima, veći i broj raznih oboljenja i poremećaja kod pripadnika oba spola.

Znanstvenici iz Švedskog nacionalnog instituta za javno zdravstvo su proveli istraživanja o općem zdravstvenom stanju nacije. Istraživanje je obuhvatilo svih 290 švedskih općina. U obzir su uzeli zaposlene u javnom i privatnom sektoru te su u sve to uključili devet indikatora spolne jednakosti, među kojim su i omjer muškaraca i žena na najvišim pozicijama, kao i visina prosječenih prihoda.

Dobivene podatke su usporedili sa prosječno očekivanom životnom dobi u određenoj lokalnoj jedinici, kao i s uobičajenom dužinom i učestalošću bolovanja.

Nakon analize podataka, došli su do zaključka da je sve veća jednakost među spolovima kriva za sve češća oboljenja među muškarcima i ženama.

Naime, na slabiji imunitet i veću osjetljivost ''jačeg'' spola mogao je utjecati gubitak tradicionalnih privilegija.

Dok bi žensko zdravlje moglo biti ugroženije jer s emancipacijom i rastom prihoda, žene su sve sklonije ''rizičnom'' ponašanju, te zbog većeg broja radnih sati, raste i stres kojem su izložene.

No, znanstvenici koji su došli do ovih nadasve zanimljivih podataka, napominju da je to vjerojatno zbog toga što još nije postignuta potpuna jednakost među spolovima i ovo je normalna prijelazna faza.

''Švedska je izgleda došla do kritične točke i nastavi li se jednostrana ekspanzija žena na tradicionalne muške pozicije i aktivnosti, a muškarci nastave inzistirati na starim obrascima ponašanja, to će se i dalje odražavati na javno zdravlje'', smatraju u institutu.

''Negativne posljedice, još uvijek, ne do kraja, realizirane jednakosti, odražavaju se i na zdravlje žena i na zdravlje muškaraca. Žene su pod sve većim pritiskom zbog viška obaveza, a muškarci se nikako ne mogu pomiriti sa činjenicom da više nisu privilegirani u društvu''.

''Švedskoj je potrebna potpuna jednakost – tj. ulazak muškaraca u privatnu sferu i širenje žena u javnu sferu'', zaključio je znanstveni tim koji je proveo ovo istraživanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I onda kad ja kažem da želim muža koji zarađuje bar 20 tisuća, a ja doma da pečem kolače ispadam zatucana... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stavovi su mi po pitanju takvih stvari prilično podvojeni... kako prvo, mislim da pojmovi "feminizam" i "jednakost spolova" uopće nisu ista stvar.
a kao drugo, prezirem klasični patrijarhat i muškarce - sirovine koji u njemu zloupotrebljavaju svoj položaj koristeći svoju fizičku nadmoć za postavljanje pravila i u drugim sferama...
s druge strane, definitivno se slažem s mnogim stvarima i poslovima koji se dijele na "muške" i "ženske". ne mogu se zamisliti kako kod kuće kuham, peglam i spremam, ali mislim da bi za rasnog, žestokog mužjaka koji me navečer odnese do kreveta i tamo demonstrira svoju fizičku nadmoć bila spremna naučiti kuhati Wink
i dalje mislim da su pravi muškarci vrsta koja izumire..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›

ne mogu se zamisliti kako kod kuće kuham, peglam i spremam, ali mislim da bi za rasnog, žestokog mužjaka koji me navečer odnese do kreveta i tamo demonstrira svoju fizičku nadmoć bila spremna naučiti kuhati Wink




oliti, tvoju mirisnu livadu prinese oltaru strasti, što bi reko Leteći Mungos! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Feminizam i jednakost spolova nisu ista stvar, absolutno...

Muskih i zenskih poslova nema, ukoliko shvacas da ako ja mogu skuhati i sudje prati, ti mozes kositi travu oko kuce i promjeniti gumu na autu.

Nikad nije bilo prigovora niti za kuhanje niti za...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›

ne mogu se zamisliti kako kod kuće kuham, peglam i spremam, ali mislim da bi za rasnog, žestokog mužjaka koji me navečer odnese do kreveta i tamo demonstrira svoju fizičku nadmoć bila spremna naučiti kuhati Wink





oliti, tvoju mirisnu livadu prinese oltaru strasti, što bi reko Leteći Mungos! osijek031.com smile

osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Every dog has his pussy...

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › stavovi su mi po pitanju takvih stvari prilično podvojeni... kako prvo, mislim da pojmovi "feminizam" i "jednakost spolova" uopće nisu ista stvar.


S ovim se slazem. Mnoge zenturace su, zlorabljujuci procese koji bi trebali ispraviti gresku gdje su zene, samo zbog cinjenice sto su zene, imale manja ljudska prava, pokusale produljiti taj proces kako bi preko picke dosle do "polozaja".

Pri tome ne mislim na standardnu "i suck you - you promote me" filozofiju uspinjanja na drustvenoj ili poslovnoj ljestvici, vec na politizaciju cijelog pickarluka.

Odjednom bi htjele, samo zbog gole cinjenice sto imaju picku, kvotirane polozaje i zanimanja. Naravno, ne bilo koje i ne sve polozaje i zanimanja, vec samo one gdje su primanja veca od prosjecnih. Ne sjecam se da su iz usta tih zenturaca trazene kvote za rudare, zidare, minere, lucke radnike...

Uskliknut cu, kao mnogo puta do sada : "Ukinimo picku kao platezno sredstvo!"

Svijet se sve vise pretvara u vaginokratsko drustvo koje bi moglo, potezima "kvotiranja", dovesti do antievolutivnih pomaka - pomaka unazad...

Uostalom, kvotiranje "polozaja" je paradosk kojim te zenturace uskacu same sebi u usta, buduci da picku kao cinjenicno stanje stavljaju ispred sposobnosti pojedinca.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mungos... jel tebe netko maltretirao? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: › stavovi su mi po pitanju takvih stvari prilično podvojeni... kako prvo, mislim da pojmovi "feminizam" i "jednakost spolova" uopće nisu ista stvar.


S ovim se slazem. Mnoge zenturace su, zlorabljujuci procese koji bi trebali ispraviti gresku gdje su zene, samo zbog cinjenice sto su zene, imale manja ljudska prava, pokusale produljiti taj proces kako bi preko picke dosle do "polozaja".

Pri tome ne mislim na standardnu "i suck you - you promote me" filozofiju uspinjanja na drustvenoj ili poslovnoj ljestvici, vec na politizaciju cijelog pickarluka.

Odjednom bi htjele, samo zbog gole cinjenice sto imaju picku, kvotirane polozaje i zanimanja. Naravno, ne bilo koje i ne sve polozaje i zanimanja, vec samo one gdje su primanja veca od prosjecnih. Ne sjecam se da su iz usta tih zenturaca trazene kvote za rudare, zidare, minere, lucke radnike...

Uskliknut cu, kao mnogo puta do sada : "Ukinimo picku kao platezno sredstvo!"

Svijet se sve vise pretvara u vaginokratsko drustvo koje bi moglo, potezima "kvotiranja", dovesti do antievolutivnih pomaka - pomaka unazad...

Uostalom, kvotiranje "polozaja" je paradosk kojim te zenturace uskacu same sebi u usta, buduci da picku kao cinjenicno stanje stavljaju ispred sposobnosti pojedinca.



Davno sam ja primjetila da se Mungos panično boji žena... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poppy, ovo je bila simultana akcija s istim zaključkom osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S tim da jedna zna quotati, a druga ne ;-)

Od pjene na ocima ste propustile bitnu cinjenicu, a to je da osobe s pickom u tekstu nazivam zenturacama.

Osobu s "mirisnom livadom" (kako mi Poppy pripisuje ;-)) nikada ne bih nazvao zenturacom.

Prve su iracionalne, stoga ih treba (bas kao i sve ostale iracionalne osoeb) izbjegavati... druge treba prinositi na oltar (i to je vec receno ;-)).

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
S tim da jedna zna quotati, a druga ne ;-)


Osobu s "mirisnom livadom" (kako mi Poppy pripisuje ;-)) nikada ne bih nazvao zenturacom.

Prve su iracionalne, stoga ih treba (bas kao i sve ostale iracionalne osoeb) izbjegavati... druge treba prinositi na oltar (i to je vec receno ;-)).



osijek031.com smile


Ponekad je baš lijepo bit žensko! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
S tim da jedna zna quotati, a druga ne ;-)

čemu kvotanje svaki put, kad se zna na koga se odnosi post... nema ni jednog drugog mungosa ako se ne varam... štedim prostor Wink
Leteci mungos je napisao/la: ›
Od pjene na ocima ste propustile bitnu cinjenicu, a to je da osobe s pickom u tekstu nazivam zenturacama.

samo sam komentirala cjelokupnu vibru koja zrači iz posta..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2007. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
poppy, ovo je bila simultana akcija s istim zaključkom osijek031.com smile



Evo sad Mungos može reć da smo mi žene sve iste! Smile

Al pretekla sam teeeee... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: