Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MONSTRUMI iz ZOO vrta!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
mjesto na kojem se bilo koje živo biće drži iza rešetaka ne može biti idilično samo po sebi!!!


odnosi li se to i na kućne ljubimce???



stanje u osječkom zoo vrtu samo je odraz općeg stanja u gradu

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2007. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A i ti mungose razjebes ovu idiličnu sliku. Taman su ljudi počeli prozivat djelatnike ZOO-a , a ti sad s tim objašnjenjem. Pusti nas da sami razmislimo, sad ova neće dobit otkaz, niti će ovog rasčetvoriti na trgu. Sve si nam zahebo, shmrrrtzzz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjela sam jadne laviće na TV........

Što se mene tiče, ZOO je generalno mučenje životinja. Dovoljni su mi dokumentarci na TV.
Kako bismo se osjećali da nas netko zatvori u kaveze i pokazuje drugim životinjama, svemircima ili ne znam već kome.......?

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Kako bismo se osjećali da nas netko zatvori u kaveze i pokazuje drugim životinjama, svemircima ili ne znam već kome.......?

pa, kladim se da ima ljudi koji se ne bi previše bunili, ako bi tamo imali pristojne uvjete za život, a ne moraju raditi baš ništa! ionako većina nas već živi u nekim metafizičkim kavezima, većima ili manjima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cookies
Offline
Avatar

Ukupno postova: 368
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2007. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto im je trebalo dvije godine!!!!!!!!Jadne životinje,mislim da više neću ići u naš ZOO jel su ionako svi kavezi premali za životinje od tolikog prostora!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2007. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
pa, kladim se da ima ljudi koji se ne bi previše bunili, ako bi tamo imali pristojne uvjete za život, a ne moraju raditi baš ništa! ionako većina nas već živi u nekim metafizičkim kavezima, većima ili manjima.


jel bi ti pristao?
to ti dođe kao da se prijaviš za BB kuću, ali bez mogućnosti da osvojiš milion kuna..... eventualno ti netko da bombon ili bananu.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 14:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
jel bi ti pristao?
to ti dođe kao da se prijaviš za BB kuću, ali bez mogućnosti da osvojiš milion kuna..... eventualno ti netko da bombon ili bananu.

ja ne bih, ali kažem da ima dovoljno ljudi u vrlo lošoj materijalnoj situaciji, koji vjerojatno ne bi imali ništa protiv.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2007. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

euchrid je napisao/la: ›
CatCloe je napisao/la: ›
mjesto na kojem se bilo koje živo biće drži iza rešetaka ne može biti idilično samo po sebi!!!


odnosi li se to i na kućne ljubimce???

pa ne znam na što točno misliš (kuniće, kokoši, pse, činčile?), ali ja bih rekla da da..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 22:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim na sve... ni jedan kućni ljubimac nije slobodan...


pretpostavljam da ovdje ima ljudi koji pljuju po zoo vrtovima, a kod kuće imaju jednog kanarinca, tri kornjače i psa... (ne znam o tebi dovoljno da bi mislio da si ti takva, pa i ne mislim)

to mi je onda malo licemjerno

zato ja jasno kažem da podržavam prostore kao što su zoo vrtovi, i mislim da ih treba biti što više...

...a ne podržavam postojanje zooloških s neadekvatnim uvijetima za životinje... (zato naš treba kazniti... ili čak i zatvoriti dok ne ispune uvijete)

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2007. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma dajte ljudi, uozbiljite se! U našoj se dragoj državi nitko ne brine ni za ljude, a što onda očekivati o brizi za životinje! U osječkoj bolnici u dva dana umru dvije bebe i nikom ništa, katastrofa! Ostale užase po bolnicama da i ne spominjemo.
Nemojte me krivo shvatiti, potpuno osuđujem ovu nebrigu u ZOO-u, ali možda kad bi se o ljudima vodilo više brige i kad bi se sankcionirali propusti zbog kojih LJUDI umiru, možda bi se i o životinjama povelo malo više brige!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2007. 8:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slike lavova i tekst s press konferencije na http://www.zivot.hr/index.hr.php?id=321

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2007. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo ja se izjasnila protiv postojanja ZOO vrtova jer mislim da je nehumano držati životinje u svojevrsnom zatvoru koliko god govorili o primjerenosti prostora...
nemam nikakve kućne ljubimce.
hranim vrapce.
i pošaljem konzerve hrane za psa Đuru koji se muva u Tranzitu oko porte.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2007. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisam baš protiv zoo vrtova, jer divno je iskustvo vidjeti neke vrste uživo, ipak uvjeti bi trebali biti strogo propisani. meni se recimo svidjelo u stuttgart-skom zoo vrtu, gdje životinje nisu tako tužne kao u našim vrtovima. evo i link:

www.tiergaerten.de

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wendy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1104
Lokacija: suicide machine
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2007. 10:35 
Naslov:  Re: MONSTRUMI iz ZOO vrta!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad su se ljudi već upetljali u životinjski svijet u mjeri u kojoj jesu, teško je sad mijenjati stvari iz korijena. Smatram da bi ZOO vrtovi bili OK kao, recimo, svojevrsna utočišta za životinje koje su kao male ostale bez roditelja i ne bi se same snašle u divljini, a svako puštanje životinja na slobodu nakon što su ju ljudi "razmazili" je vrlo rizično.

Isto tako, mogu poslužiti kao nekakva zaštita za jako ugrožene vrste jer ih je vani jaaako teško sačuvati.

Što se tiče držanja pasa doma... pa, mi smo ih učinili ovisnima o čovjeku u onom vremenu kad smo pripitomili prvog vuka. Psi, dakle, nisu životinje kojima bi bilo super u divljini. I jako vole ljude. Zato se i raspizdim kad vidim onoliko lutalica. Pitam se bi li ta životinja ikad iznevjerila gazdu? Čisto sumnjam.

Mislim da bi bilo jako opasno da svi dignemo ruke od držanja pasa kao kućnih ljubimaca. Jedne godine se kod nas stvorio jedan veliki čopor lutalica koji su bauljali i po šumi i po gradu i bili su nevjerojatno opasni i potpuno divlji.

Znači, kad pokupiš s ulice izgladnjelu životinju ili ju uzmeš iz azila, nisi licemjeran nego ju spašavaš od smrti. Bar ja tako mislim.

Joj, da bar imam para i ne živim sa starcima. Uzela bih bar jednog od ta dva lavića. I nadala se da me neće pojesti jednom kad naraste

_________________
“Some people never go crazy. What truly horrible lives they must live”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.03.2007. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wendy je napisao/la: › Uzela bih bar jednog od ta dva lavića. I nadala se da me neće pojesti jednom kad naraste


a i vi svast blebetate...

lavici su slijepi, rahiticni, krzno im otpada. uzimajuci u obzir da bi i dobili najbolju mogucu njegu neke stvari su ipak ne popravljive. lavovi su slijepi a i tesko da bi se njihovo fizicko stanje poboljsalo (prvenstveno se to odnosi na kosti) jer nesto sto se sistematski zanemarivalo 2 (kljucne) godine u razvoju zivotinje ne moze se sada popraviti.

drzati te velicanstvene zivotinje u 4 kvadratna metra, nepravilno se brinuti o njima je zlostavljanje i zlocin.

protiv osjeckog zoo-a se treba podnjeti prijava zbog ne strucnosti i oduzeti im sve egzoticne zivotinje jer ocigledno da nisu u stanju educirati svoje djelatnike.

nadam se da ce se lavovima ipak pruziti strucan pregled, no izgleda da ova prica ne moze nikako drugacije zavrsiti nego eutanazijom... sto prije to bolje, jer svaki trenutak koje te zivotinje provedu u onoj "rupi" je trenutak previse...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: