Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapićevi projekti

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.08.2005. 21:45 
Naslov: Roleplay Đapićevi projekti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upozorenje Sanaderu
S naramkom dokumenata krenuo je jučer u trodnevnu ophodnju po ministarstvima lobirajući da se i ona uključe u neki od osječkih projekata. Startao je od vrha, pa je svemu prethodio razgovor sa Sanaderom u kojem je šef pravaša otvoreno rekao šefu HDZ-a da neće biti dobro ako se sukob HDZ-a i njegove frakcije, kako Đapić naziva Glavaševu regionalističku opciju, pretvori u sukob Vlade i grada Osijeka.

Sanader to razumije, a prevladavajući je dojam u osječkoj javnosti da će zbog političkog sukoba HDZ-a i Glavaša biti kažnjen cijeli grad. Vjerujem da premijer to neće dopustiti i da će Osijeku dati šansu kaže Đapić, kojemu u razgovorima što traže financijski angažman države pomaže i činjenica da je u budućnosti upravo njegov HSP potencijalni partner HDZ-u na državnoj razini.

S hrpom papira Đapić je jučer obišao ministre kulture i poljoprivrede Božu Biškupića i Petra Čobankovića, kod kojih lobira da se uključe u provedbu projekta "Osijek grad na Dravi". Potom je s potpredsjednikom Vlade Damirom Polančecom i ministrom gospodarstva Brankom Vukelićem razgovarao o gospodarskoj zoni. U planu je sastanak s ministrom obrazovanja Draganom Primorcem o održavanju školske nastave u jednoj smjeni, a za danas ima ugovoren sastanak s ministrom Božidarom Kalmetom zbog prometnih projekata.

Razvoj Osijeka
Najvećim projektima za koje traži potporu države Đapić drži gradnju sportske dvorane, te prelazak na jednosmjensku nastavu, za što kani povući i novac iz europskih fondova. Uspije li, pak, Kalmetu nagovoriti na gradnju južne obilaznice oko Osijeka, dogradnju i rekonstrukciju državnih cesta i denivelaciju cestovnih prijelaza preko željezničkih pruga, Osijek će biti grad s najboljom prometnom situacijom u državi. Za razliku od Zagreba koji je na Savi formalno, Osijek je stoljećima orijentiran prema Dravi, što Đapić želi maksimalno iskoristiti.

Želim vratiti dug svome gradu jer me je upravo Osijek četiri puta poslao u Hrvatski sabor. Za to ću aktivirati sav kapital koji imam, a to su, među ostalim, i kolegijalne, prijateljske i političke veze kaže Đapić, koji će uskoro unajmiti stan u Osijeku, dok s bratom ne sagradi zajedničku obiteljsku kuću na temeljima roditeljske.
Projekti
1. 'Osijek grad na Dravi': na petnaest kilometara obale planirani su brojni sadržaji

2. Gospodarska zona: pridonijet će razvoju Osijeka i zapošljavanju

3. Školska nastava u jednoj smjeni: za provedbu projekta, uz prosvjetnu vlast, kani angažirati i novac Europske unije

4. Gradnja južne obilaznice: ostvarivanjem prometnih projekata Osijek bi imao najbolju prometnu situaciju u državi

5. Sportska dvorana: za jedan od najvećih projekata potrebna je pomoć ministra Primorca



Prenosimo iz Večernjeg lista

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tinka7
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2005. 7:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zivi bili pa vidjeli

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.09.2005. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A di su tu u planu besple udžbenici ko u Zagrebu?

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.09.2005. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Planovi zvuce malo preopcenito, gotovo populisticki.

Mene zanima jedno konkretno pitanje. Hoce li Grad prekinuti politiku davanje koncesije na parkiraliste privatnim tvrtkama (koje osim ubiranja ogromen kolicine novaca nisu ucinile nista na povecanju kvalitete prometa u gradu), ili ce Grad osnovati poduzece npr. Gradski parking, s cijom nemalom dobiti ce se financirati projekti za razvoj javnog prometa (GPP-a)?!

Ili ce sve ostati po starom, gdje vjerojatno nepoznat netko nepoznatom nekom dodaje torbe pune nepoznatog neceg ispod stola?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2005. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koja juzna obilaznica?!? Pa samo juznu i imamo.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.09.2005. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek grad na dravi -- odlican prijekt, pa sto bi bio osijek da nema Dravu ? dugo se vec prica o setalistu od retfale do zelenog polja... bilo bi super...

juzna obilaznica.. nije li to ona na jugu ? Smile koju vec imamo ? ali sve u svemu... prometna inftastruktura u gradu u cjelosti bi trebala biti rekonstruirana..

jedna smjena ? why ? sto nevalja s dvije smjene ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.09.2005. 10:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dio realizacije projekta šetnice je i sjebavanje kupališta kod Želje, mijenjaju tok drave da to izvedu

jedna smjena...jednostavno,,,europski model

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pero
Post Postano: 06.09.2005. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako je krenulo ne bi me cudilo da se GPP privatizira.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.09.2005. 23:01 
Naslov:  Re: Đapićevi projekti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim ovdje ima ljudi kojima je novinarstvo profesija ili hobi. nešto sam već ofrlje pisao o tome, al nebi bilo loše kad bi se moglo odgovornima postavilo pitanje. naćuo sa da se radi rebalans proračuna prezentacije i općih troškova u upravi naše mahale. bilo bi zgodno ćuti detalje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2005. 9:28 
Naslov:  Re: Đapićevi projekti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odgovornima se pitanja mogu postavljati već godinama pa izvoli http://wca.osijek.hr/ ...biraj odjel, ured ili pojedinca i pitaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
viewer
Post Postano: 07.09.2005. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Mene zanima jedno konkretno pitanje. Hoce li Grad prekinuti politiku davanje koncesije na parkiraliste privatnim tvrtkama (koje osim ubiranja ogromen kolicine novaca nisu ucinile nista na povecanju kvalitete prometa u gradu), ili ce Grad osnovati poduzece npr. Gradski parking, s cijom nemalom dobiti ce se financirati projekti za razvoj javnog prometa (GPP-a)?!


S ovim se apsolutno slazem. Nikad mi nije bilo jasno zasto grad ne moze voditi gradski parking i onda ubirati prihode. Kao da je neka mudrost to organizirati.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.09.2005. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kyoto je napisao/la (Pogledaj post): ›
Odgovornima se pitanja mogu postavljati već godinama pa izvoli http://wca.osijek.hr/ ...biraj odjel, ured ili pojedinca i pitaj.

Kyoto ja odgovor na žalost znam, želio sam druge upoznati s tim da je lova sprašena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kyoto
Offline
Ukupno postova: 80
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.09.2005. 7:31 
Naslov:  Re: Đapićevi projekti
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I mislio sam da znaš odgovor Bonney, želio sam druge upoznati da mogu postavljati pitanja Gradskoj upravi. Pozdrav!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RKL
Post Postano: 08.09.2005. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjedoci smo novog Đapićevog projekta zvanog "odlazak na utakmicu hrvatske reprezentacije na Maltu".
Nadam se da je koja leteća stolica našla svoj put...

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.09.2005. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gost je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svjedoci smo novog Đapićevog projekta zvanog "odlazak na utakmicu hrvatske reprezentacije na Maltu".
Nadam se da je koja leteća stolica našla svoj put...


pliiiiz registriraj seeeee

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: