Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



kartice, minus...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 11:51 
Naslov:  kartice, minus...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se potvrde procjene koje su najavljivale da će Hrvati za blagdane potrošiti više od 11 milijardi kuna, većina će siječanj dočekati u debelom minusu na tekućem računu, a dugove na kreditnim karticama otplaćivati još mjesecima.

Sudeći prema rekordima blagdanske potrošnje koji se ruše iz godine u godinu, minus je za većinu neizbježan. Naime, Hrvati koji u svojim novčanicima imaju čak 7,8 milijuna kartica, čije se peglanje proteklih dana mjerilo u sekundama, u prosincu su potrošili milijardu kuna više nego prethodne godine.

Najgore se, pak, piše onima koji su proteklih dana premašili sve granice svojih financijskih mogućnosti i ušli u nedopušteni minus na koji moraju platiti najveće zakonske kamate od 15 posto te možda ostati i bez redovnog minusa koji odobrava banka, piše Jutarnji list.

Koliko imate kartica? Koristite li dozvoljeni minus?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
toni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2180
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 13:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kartice ? Ne koristim. Samo keš ! Dozvoljeni minus ? izađem, odnosno pokrijem ga... djelomično kad sjedne plaća Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Koliko imate kartica? Koristite li dozvoljeni minus?

nemam niti jednu kreditnu karticu, a ni u minus još nisam morao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nemam niti jednu karticu....niti je planiram imati....dovoljno mi je ono što imam na tekucem racunu i eventualno ako zatreba uletim u minus.....al što je zanimljvo (barem meni).....ja nikad nisam dobio niti jednu pozivnicu/pristupnicu za bilo koju karticu.....iako mi je uredno stanje na racunu....dok neki koji su debelo u minusu...i sa hrpom kredita....dobiju karticu bez problema.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imam li karticu?? imam
jesam li u minusu?? do maximuma
kako cu se izvuci?? nemam pojma, još o tome razmišljam

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
Koliko imate kartica? Koristite li dozvoljeni minus?

Četiri kreditne i dvije debitne Wink A minus... po potrebi jer nema više prijatelja kao što je nekad bilo da posuđuju bez kamata... a ti "vratiš kad imaš" Smile

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ...nemam niti jednu karticu....niti je planiram imati....dovoljno mi je ono što imam na tekucem racunu i eventualno ako zatreba uletim u minus.....al što je zanimljvo (barem meni).....ja nikad nisam dobio niti jednu pozivnicu/pristupnicu za bilo koju karticu.....iako mi je uredno stanje na racunu....dok neki koji su debelo u minusu...i sa hrpom kredita....dobiju karticu bez problema.....

ni ja nemam nijednu karticu, ček vjerojatno ni ne bih znao ispunit, koliko se sjećam ni minus mi nije trebao, ali mene zato bombardiraju ponudama za brze kredite, razne kartice...banke vješto izbjegavaju spominjati "minus", to tako gadno zvuči, puno primamljivije je "dozvoljeni iznos za isplatu".
@zlusch ima još jako dobrih prijatelja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 18:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
@zlusch ima još jako dobrih prijatelja

Istina... takvi obično voze aute i stanuju u stanovima koje mi otplaćujemo svaki mjesec... ili smo ih, na svu sreću, već otplatili Wink

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 18:37 
Naslov:  Re: kartice, minus...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poznati su mi slučajevi ne samo "pucanja" prijateljstava već i rodbinskih veza zbog otplate kredita, ali to ne znači da više nema pravih prijatelja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 20:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
poznati su mi slučajevi ne samo "pucanja" prijateljstava već i rodbinskih veza zbog otplate kredita, ali to ne znači da više nema pravih prijatelja.

Pa hajde sad, kad si potegnuo to... posuđuješ li ti od nekog prijatelja lovu kad si kratak i kad ti treba za nešto ili posudiš od banke za 1,5% mjesečne kamate?

Osobno mi je jednostavnije uzeti od banke i ne daviti prijatelje za tu neku sitnariju od kamate.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 20:39 
Naslov:  Re: kartice, minus...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

srećom nisam se našao u situaciji da moram posuditi, ali moj prijatelj je i posudio sam mu lovu još prošle godine, ja znam da je mogao da bi otišao u banku jer nije lako tražit lovu, ali mi je jasno da je otišao u banku kamate bi ga gurnule u još veća govna. ne pada mi na pamet tražit nekakve kamate od njega. da je bilo obrnuto i on bi meni pomogao, i ne samo on. postoji krug ljudi koji me mogu nazvat u bilo koje doba dana i noći, bilo to vezano za lovu, fajt ili nešto treće, pomoći ću koliko god mogu, vjerujem da bi i oni isto učinili za mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lucky Luke
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2007. 21:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la: ›
srećom nisam se našao u situaciji da moram posuditi, ali moj prijatelj je i posudio sam mu lovu još prošle godine, ja znam da je mogao da bi otišao u banku jer nije lako tražit lovu, ali mi je jasno da je otišao u banku kamate bi ga gurnule u još veća govna. ne pada mi na pamet tražit nekakve kamate od njega. da je bilo obrnuto i on bi meni pomogao, i ne samo on. postoji krug ljudi koji me mogu nazvat u bilo koje doba dana i noći, bilo to vezano za lovu, fajt ili nešto treće, pomoći ću koliko god mogu, vjerujem da bi i oni isto učinili za mene.

I ja sam nekada pričao slične priče ali je to bila sitna lova, sve dok jednom budala (ja) nisam posudio veću sumu dobrom, dobrom, prijatelju i to ono na povjerenje bez pisanja, od tada više nema ni love ni prijateljstva. sa razlikom da ja pušim dok se on "vozi"

_________________
Poslije velikih problema, opet jašem.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lucky Luke je napisao/la: ›
I ja sam nekada pričao slične priče ali je to bila sitna lova, sve dok jednom budala (ja) nisam posudio veću sumu dobrom, dobrom, prijatelju i to ono na povjerenje bez pisanja, od tada više nema ni love ni prijateljstva. sa razlikom da ja pušim dok se on "vozi"


....ako želiš izgubiti prijatelja....posudi mu novce....stara poslovica... Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2007. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
....ako želiš izgubiti prijatelja....posudi mu novce....stara poslovica... Smile


Ili još bolje, posudi od njega novce....Very Happy

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2007. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

otišao u banku sasuo onoj ribi na šalteru sitno isjeckanu karticu na taj šankić, podmirio minus rekao nedo ti bog da mi ga opet automatski dodjelite... ista priča s amricanom, sitno nasjeckano pa u kovertu i poslao nazad... ja s novcima ne znam, pogotovo onima koje trošim a nemam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: