Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Festival Money Tik Talk u Osijeku otvorio raspravu o novcu i budućnosti mladih

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 74170
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.07.2026. 8:43 
Naslov:  Festival Money Tik Talk u Osijeku otvorio raspravu o novcu i budućnosti mladih
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku je održan Finance & Tech festival za mlade Money Tik Talk. Studenti i mladi poduzetnici mogli su bez straha i dociranja razgovarati o novcu, umjetnoj inteligenciji, budućnosti poslova i poduzetništvu. Program je otvorio panel koji već u naslovu pogađa ono što muči veliku većinu mladih - „Koliko danas zapravo košta normalan život“. Na njemu su sudjelovale županica Nataša Tramišak i članica Uprave Fine Vinka Ilak, a razgovor su vodile Edita Misirić i studentica FERIT-a Klara Stanković.

- Konferencija je važna prilika za studente i mlade koji razmišljaju o svojoj profesionalnoj budućnosti. Cilj nam je pokazati im mogućnosti koje imaju u Osječko-baranjskoj županiji te ih potaknuti da ovdje grade svoju karijeru i život. Veseli me što su mladi zainteresirani, aktivni i uključeni u društvena, poslovna i politička događanja. Za razliku od prijašnjih generacija, već sada razmišljaju o stvaranju vrijednosti i poduzetništvu, što pokazuje njihov drukčiji pogled na budućnost. Vjerujem da upravo oni mogu donijeti pozitivne promjene i bolje sutra - naglasila je županica.

Članica Uprave Fine Vinka Ilak složila se kako su današnji izazovi pred mladima drukčiji nego prije. – To im omogućuje velika dostupnost potrošačkih kredita, raznih usluga i webshopova. Nikad nije bilo lakše potrošiti novac, puno je informacija, ne samo na internetu već i drugdje te treba imati određene vještine kritičkoga razmišljanja kako bi se u moru informacija izvukle i prepoznale one prave. Posebno je važno da prepoznaju prijevare kojih je danas jako puno na internetu – istaknula je Ilak.




Foto: OBŽ

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: