Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Visoki kazneni sud ukinuo presudu za ubojstvo studentice, slijedi novo suđenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72568
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2026. 16:11 
Naslov:  Visoki kazneni sud ukinuo presudu za ubojstvo studentice, slijedi novo suđenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Visoki kazneni sud (VKS) ukinuo je prvostupanjsku presudu Županijskog suda u Osijeku kojom je policajac Marko Smažil bio osuđen na 18 godina zatvora zbog ubojstva studentice Mihaele Berak te je predmet vratio na ponovno suđenje, izvijestio je u utorak osječki sud.

Iz rješenja VKS-a, kojim je okrivljeniku produljen istražni zatvor, proizlazi da je ukinuta ranija presuda i naloženo novo suđenje.

Prema optužnici, Smažil je 20. rujna 2023. u svom stanu u Osijeku iz službenog pištolja usmrtio 21-godišnju Mihaelu Berak. Iako je u obrani tvrdio da je do pucnja došlo nenamjerno, sud je u prvostupanjskom postupku njegovu obranu ocijenio nelogičnom i neuvjerljivom.

Suđenje, započeto u srpnju 2024., bilo je zatvoreno za javnost na zahtjev tužiteljstva.


Foto: Osijek031.com/Arhiv



Pročitajte i..
- Visoki kazneni sud odlučuje o žalbama u slučaju ubojstva Mihaele Berak
- Kriv je! Marko Smažil dobio 18 godina zatvora zbog ubojstva Mihaele Berak
- Potvrđena optužnica protiv policajca za ubojstvo Mihaele Berak
- Mladi policajac neoprezno rukovao pištoljem pa usmrtio 21-godišnju djevojku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: