Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Koncert Tamburaškog orkestra HRT-a i dua Hojsek&Novosel u dvorani Franjo Krežma!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70176
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2025. 18:50 
Naslov:  Koncert Tamburaškog orkestra HRT-a i dua Hojsek&Novosel u dvorani Franjo Krežma!
24.05.2025. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek, grad bogate glazbene baštine, i ove će godine postati središte tamburaške umjetnosti. Od 22. do 24. svibnja u koncertnoj dvorani Franjo Krežma održat će se 48. Međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe – najstariji i najugledniji festival posvećen tamburaškoj umjetnosti, koji svoju prvu izvedbu bilježi još davne 1961. godine.

U sklopu Festivala, posebni glazbeni trenutak bit će koncert Tamburaškog orkestra Hrvatske radiotelevizije, pod ravnanjem dirigenta Matije Fortune, zajedno s iznimnim glazbenicima duom Hojsak & Novosel uz Theodosiija Spassova, svjetski priznatog virtuoza na kavalu (narodnoj drvenoj flauti), a koji će se održati u subotu, 24. svibnja s početkom u 19.00 sati u dvorani Franjo Krežma.

Ova glazbena suradnja zaokružit će tamburaško bogatstvo festivala i pokazati kako se tradicija i suvremenost mogu nadopunjavati na najljepši mogući način.

Cijena ulaznice: 10 eura ( 7 eura s popustom za umirovljenike, učenike, studente i osobe s invaliditetom)
Prodaja ulaznica: Porta Kulturnog centra Osijek (pon-pet 8-22 sata) i online na Core-event.co

Međunarodni festival umjetničke tamburaške glazbe jedinstvena je manifestacija koja više od šest desetljeća okuplja glazbenike, skladatelje, dirigente i zaljubljenike u tamburašku glazbu iz cijele Hrvatske, ali i iz inozemstva, slaveći instrument koji je duboko ukorijenjen u hrvatski identitet i kulturnu tradiciju.

Na ovogodišnjem izdanju festivala nastupit će 12 vrhunskih tamburaških orkestara iz raznih krajeva Hrvatske, a međunarodni karakter festivala dodatno će obogatiti gosti iz Srbije.

Ulaz na koncertne programe 22. i 23. svibnja (početak u 20 sati) je slobodan za sve posjetitelje. Za završni koncert Tamburaškog orekstra HRT-a i Dua Hojsek& Novosel uz posebnog gosta Theodosiija Spassova 24. svibnja (u 19 sati) ulaznice su dostupne na blagajni Kulturnog centra Osijek.

Organizator Međunarodnog festivala umjetničke tamburaške glazbe je Hrvatski tamburaški savez.


Foto: Renato Branđolica

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: