Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek volontiraju na punktovima za cijepljenje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65758
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.05.2021. 15:25 
Naslov:  Studenti Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek volontiraju na punktovima za cijepljenje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju te potrebu da se što efikasnije provede cijepljenje, studenti Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek odlučili su u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa Osijek, Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Brodsko-posavske županije te Općom bolnicom Nova Gradiška svoje znanje stečeno na Fakultetu i slobodno vrijeme staviti na raspolaganje na punktovima na cijepljenje u Osijeku, Slavonskom Brodu i Novoj Gradiški.

- Savjetovala bih svima da probaju i iskuse ovo iskustvo. Upoznala sam puno ljudi te gledala tehnike cijepljenja i držanja igle. Uz mnogo dobre volje i ljubaznosti doktora i ostalih zdravstvenih djelatnika, naučila sam dosta o današnjoj pandemiji i dobrobitima trenutnog cjepiva za današnju situaciju - rekla je Valentina Krijan, studentica preddiplomskog studija Sestrinstvo, Osijek

- Uz dugogodišnje volontiranje u Crvenom križu, prilika za spajanjem moje dvije najveće strasti, volontiranje i obrazovanje, iznimno je pridonijelo mom osobnom zadovoljstvu. Za vrijeme pandemije koja trenutno vlada svijetom smatram da je potrebno pomoći svojoj zajednici ne samo u procjepljivanju građana, nego i zdravstvenom prosvjećivanju. Volontiranje na masovnom cijepljenju naučilo me je drugim metodama komunikacija i organizacije rada što je doprinijelo mom osobnom napredovanju. Smatram da za moje buduće zanimanje i mene osobno, učenje novih tehnika na takav način, uvelike pridonosi u mom profesionalnom, ali i osobnom napretku - izvijestila je Matea Paradžik, studentica preddiplomskog studija Sestrinstvo, Osijek.



- Sudjelovanjem na masovnom cijepljenju građana pružena mi je prilika učenja vještina komunikacije i organizacije u “kriznim situacijama”, nešto čime bi svaka medicinska sestra trebala dobro vladati. Suradnjom s djelatnicima Crvenog križa Osijek i Doma zdravlja OBŽ proširio sam svoja znanja o organizaciji rada same struke, delegiranju i raspodjeli poslova te poboljšanju zdravlja odnosno prevencijom bolesti u općoj populaciji. Sam rad u “Centru za cijepljenje” Gradski vrt me ispunio zadovoljstvom jer znam kako svaki cijepljeni građanin pridonosi bržoj I uspješnijoj borbi protiv pandemije te mi je drago kako sam i ja mogao sudjelovati, u sklopu svoje struke, u toj borbi - podijelio je Matej Jurković, student preddiplomskog studija Sestrinstvo, Osijek

- Ovaj oblik rada je jedno veliko i pozitivno iskustvo za mene jer mi omogućuje da pružim podršku budućim kolegama te da steknem novo znanje vezano uz daljnji razvoje pandemije bolesti COVID-19, a koje je primjenjivo za izradu mog završnog rada - izjavila je Marija Vidaković, studentica preddiplomskog studija Sestrinstvo, Nova Gradiška

- Drago mi je što sam odvojila svoje vrijeme za volontiranje, pomažući pri cijepljenju sugrađana. Iako je bilo posla i umora, na kraju dana prevladao je osjećaj sreće, ispunjenosti, osjećaj da sam pomogla i svoje vrijeme poklonila nekom u potrebi. Sretna sam što sam sa svojim kolegama, mogla tomu doprinijeti - rekla je Tea Fridl, studentica preddiplomskog studija Sestrinstvo, Nova Gradiška

- Pri dolasku ljudi, upisivala sam njihove podatke, mjerila temperaturu te ih upućivala dalje. Pazila sam da se drže epidemioloških mjera dok su čekali svoj red. Bilo mi je divno iskustvo te bi rado ponovila - opisala je svoja zaduženja Lucija Biondić, studentica preddiplomskog studija Sestrinstvo, Osijek.

Studenti su svoja iskustva s radošću podijelili sa svojim kolegama i profesorima te su iskazali interes za daljnje sudjelovanje u aktivnostima koje su usmjerene na dobrobit svih sugrađana, a kojima mogu unaprijediti svoje znanje i vještine koje stječu na Fakultetu za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek.



Tekst i foto: Katarina Kereta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: