Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



...ma, nismo mi bogati...

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2007. 19:55 
Naslov:  ...ma, nismo mi bogati...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki politički slatki život

Političari u Osijeku žive kao bubrezi u loju - državni dužnosnici, predvođeni gradonačelnikom, teški su 27 mil. kn. A stopa nezaposlenosti u gradu na Dravi je 23 posto.


Jutarnji list je na temelju imovinskih kartica izračunao kolikom imovinom raspolaže 16 osječkih dužnosnika koji podliježu Zakonu o sprečavanju sukoba interesa.

Ispalo je da imaju nekretnine i pokretnine vrijedne oko 27 milijuna kuna. Najviše, naravno, imaju političari.

Tako je, prema vrijednosti svoje i suprugine imovine, najimućniji gradonačelnik Anto Đapić, koji raspolaže nekretninama vrijednim 4,1 milijun kuna, dok u pokretninama ima 1,3 milijuna kuna stečenih kreditom, nasljedstvom i kupovinom od plaće.

Pri tome je u stavci ostale pokretnine zabilježeno ravno milijun kuna. Đapić je novinarima Jutarnjeg uskratio informaciju o čemu je točno riječ, a nije još ni prijavio novi stan od 60 kvadrata, vrijedan 515 tisuća kuna ili 70 tisuća eura, koji je njegova supruga kupila 2005. godine. Kaže da za to nema vremena i da je to "općepoznata stvar".

Odmah iza Đapića smjestio se njegov koalicijski partner Branimir Glavaš sa 2,8 milijuna kuna u nekretninama te 850 tisuća u pokretninama, od čega je 200 tisuća kuna vrijedan automobil, a ostalo se i vodi pod ostalo. Ne zna se o čemu je riječ, a način stjecanja sličan je, piše Jutarnji, kao u Đapićevom slučaju.

Glavašev suradnik Vladimir Šišljagić naveo je 2,7 milijuna kuna nekretnina stečenih nasljedstvom ili kreditnim zaduženjem te 670 tisuća kuna pokretnina.

Tu je i njihov bivši kolega iz HDZ-a, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Dragan Kovačević, čije su nekretnine vrijedne oko dva milijuna kuna, a pokretnine 230 tisuća.

Od ostalih poznatijih političara svoju su imovinu prijavili i Zlatko Kramarić te Vilim Herman. Nisu naveli vrijednost imovine, pa Jutarnji procjenjuje da je Kramarić težak oko 1,8 milijuna kuna, a Herman oko 2,2 milijuna.

Đapićev stranački kolega, osječko-baranjski dožupan Daniel Srb u kolovozu 2006. kupio je apartman od 35 kvadrata u Selcima vrijedan 500 tisuća kuna, dok je HDZ-ovac Kovačević prodao građevinsko zemljište u Osijeku te kreditom kupio apartman u Primoštenu, čijih je 45 kvadrata platio 510 tisuća kuna.

Mjesečna primanja političara kreću od 12 do čak 24 tisuća kuna, koliko prima Glavaš kao zastupnik i predsjednik Gradskog vijeća, piše Jutarnji list.



Net.hr
16.01.2007.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2007. 20:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pas mater.....

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2007. 21:06 
Naslov:  Re: ...ma, nismo mi bogati...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nažalost ništa novo. damir kajin maloprije je kukao na hrt-u kako se sve struke drže zajedno osim političara, oni su kao stalno razjedinjeni Shocked zaboravio je kako su svi bili složni kad se glasalo za njihova primanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jeff Murdock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1502
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 10:22 
Naslov:  Re: ...ma, nismo mi bogati...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › nažalost ništa novo. damir kajin maloprije je kukao na hrt-u kako se sve struke drže zajedno osim političara, oni su kao stalno razjedinjeni Shocked zaboravio je kako su svi bili složni kad se glasalo za njihova primanja.

O, itekako se oni drže zajedno.
Lajat će i pljuvat na TV-u jedni o drugima, ali kad kamere se ugase... Evil or Very Mad

_________________
Zbirka poezije: Na rubu ljubavi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2007. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Složno rasporede plijen...

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inuit
Offline
Avatar

Ukupno postova: 47
Lokacija: Igloo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 11:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pih, ja imam vise od svih njih zajedno. Jebeš takve politicare... pa ko će ima takim sironašnim vjerovat da mogu voditi državu ?

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čekaj, čekaj, a kako vi mislite da će ljuddi bez para odvjetnike platit kad državno odvjetništvo i haag počnu (nastave) svoj posao radit>??

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2007. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm, vjerujem da i za to postoje crni fondovi mimo ovih miljona što imaju...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 19:30 
Naslov:  Re: ...ma, nismo mi bogati...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da "hažanima" država plaća odvjetnike tako da nema brige.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2007. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prema svemu izloženome, Glavaš i drugari koji su u zatvorima, bolnicama i sl. i dalje primaju svoje mirovine.
nedavno je bila neka emisija na tv u kojoj je slavna gđa Pusić izjavila da umirovljenici koji su svoju mirovinu zaslužili radom u bivšoj JNA imaju pravo na mirovinu ukoliko se nisu ogriješili protiv RH. dakle, neki deda od 70 godina kojem je 1991. mirovina smanjena na cca 700 Kn, treba dokazati da nije protiv države da bi primao punu mirovinu za puni odrađeni staž samo zato što je bio zaposlen kod JNA koja u njegovo radno vrijeme nije uopće ratovala, a netko tko ima hrpu optužnica protiv sebe ima pravo na mirovinu, plaću i sve moguće beneficije..... za koje vjerojatno i ne znamo.
jel' to znači ako neki umirovljenik npr. ubije susjeda ili sl., gubi pravo na mirovinu jer je kriminalac?
tko je ovdje lud?
politika je.......

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
koko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 215
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2007. 23:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavaš ima 24 000 kuna plaču osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.01.2007. 23:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koko je napisao/la (Pogledaj post): › Glavaš ima 24 000 kuna plaču osijek031.com smile


a mi neka plačemo i plaćamo...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: