Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Sve je po "PS-u": zatvoreni dio osječke tržnice počeo s radom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65780
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2020. 9:31 
Naslov:  [VIDEO] Sve je po "PS-u": zatvoreni dio osječke tržnice počeo s radom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što je bilo najavljeno, zatvoreni dio osječke tržnice od danas radi od 8 do 17 sati.

Direktor tvrtke Osječka tržnica d.o.o. Igor Medić izjavio jučer kako se u zatvorenom dijelu tržnice mogu provesti sve propisane mjere sigurnosti. Puštat će se minimalan broj ljudi kako bi se osigurala socijalna distanca. Prolaz na tržnici bit će zatvoren, tako da će ljudi stajati u redu na mjestu gdje se inače zaustavljaju dostavna vozila. Djelatnici tržnice brinut će se o dezinfekciji kupaca te o broju kupaca koji će se puštati unutra.

Medić je naglasio kako je jučer u zatvorenom dijelu tržnice obavljena sveobuhvatna dezinfekcija i dezinsekcija te je pozvao građane da ne žure i ne stvaraju redove već od 8 sati, jer će svih proizvoda biti u dovoljnim količinama.




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2020. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerujem da malo koja ženska osoba , a i mnogi mlađi muški znaju što znači "Sve je po PS-u".
Dakle PS je skraćenica od "Pravila službe", izraza koji se rabio u bivšoj JNA (Jugoslavenska narodna armija), a odatle prešao u svakodnevni govor. Naime u bivšoj JNA postojao je niz knjižica s tim nazivom u kojima je bilo detaljno opisano kako treba postupati u određenim situacijama.
Taj izraz danas znači otprilike "sve je onako kako i treba biti" ili "sve je po propisu".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2020. 17:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sad mi je pala na pamet još jedna zanimljiva vojna skraćenica. Radi se o filmu Woodyja Allena, Annie Hall, u kojem glavnog glumca u nekoj reportaži voditelj pita o njegovom životu, a ovaj odgovara, znate nisu me primili u vojsku ... bio sam 4-P. Što vam je to 4-P, pita ga voditelj, a ovaj veli, u slučaju rata ja bih bio taoc.
(1-A u američkoj vojsci znači potpuno sposoban za vojnu službu, druge kratice znače različita ograničenja sposobnosti, a baš ova spomenuta kratica ne postoji, nju je Woody Allen izmislio)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: