Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



7. siječnja 2020. - Dan žalosti u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65447
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2020. 18:10 
Naslov:  7. siječnja 2020. - Dan žalosti u Osijeku
07.01.2020. 18:10
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[05.01.2020.] Detalji velike tragedije u Osijeku: Vozač nije imao položen vozački ispit?


[04.01.2020.] Crni početak 2020. godine. Kao što smo danas pisali jutros su u teškoj prometnoj nesreći u Osijeku život izgubile tri mlade osobe, a jedna je osoba završila u osječkom KBC-u.

Grad Osijek izražava duboku sućut i suosjećanje obiteljima tragično preminulih mladih ljudi čiji su se životi ugasili danas u teškoj prometnoj nesreći u Osijeku, dok je jedna osoba teško ozlijeđena.

Zbog ovog tragičnog događaja koji je potresao građane Osijeka, gradonačelnik Osijeka Ivan Vrkić proglašava utorak, 7. siječnja 2020. godine – Danom žalosti u Gradu Osijeku.

Dan žalosti obilježit će se spuštanjem zastava na pola koplja na zgradi Gradske uprave Grada Osijeka te javnim ustanovama i trgovačkim društvima kojima je osnivač Grad Osijek. Na Dan žalosti neće se održavati programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera na javnim mjestima. Pozivamo pravne osobe koje obavljaju televizijsku i radijsku djelatnost da svoje programe prilagode obilježavanju Dana žalosti na način da emitiraju programe koji su po svojoj naravi prigodni obilježavanju tog dana.






Tekst: Osijek031.com
Foto: Ilustracija


Zadnja promjena: Redakcija 031; 05.01.2020. 9:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2020. 0:32 
Naslov:  Re: 7. siječnja 2020. - Dan žalosti u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad Osijek je ponovo pokazao da se njime upravlja bez puno zdravog razuma.
Nisu ova djeca stradala u požaru, poplavi ili nekoj drugoj nekontroliranoj tragediji, već su dobrovoljno i svjesno nakon ludovanja i pijančevanja sjela u auto s vozačem bez dozvole.
Kakva je ovo poruka drugima sličnog morala? Divljajte pa ćete se proslaviti, možda i vi nekom sredite Dan žalosti?
Moja sućut roditeljima se podrazumijeva, vjerujem da je tuga velika, ali jasno je da neki od njih nisu odgajali djecu kako treba.

"Vozač" bez vozačke je, kako piše po drugim portalima, bio tempirana bomba i sreća je da nije bilo još žrtava. Kažu da su zakazali roditelji, škola, socijalna i druge službe jer je odgajan da nekažnjeno radi što god želi, bio je školski zlostavljač i to se godinama zataškavalo sa više strana. Ako je to točno, a Grad ste, trebali bi provjeriti za kim određujete da se žali- Danom žalosti pljujete u lice svoj djeci koju je maltretirao kao i njihovim roditeljima i ostalim poštenim ljudima koji su stradali u puno većim tragedijama ali vas za njih nije briga jer, eto, ne povlače se po medijima.

Ovo nije tragedija, ovo je sramota našega grada!
Vjerojatno ne i zadnja, ali prva od koje sam Grad radi veći skandal nego što jest.
I mogla se spriječiti da odgovorne ustanove rade svoj posao.
Sad čete se čuditi što još puno ljudi ove godine seli što dalje od Osijeka?
Eto vam dobar razlog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2020. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Ljudsku faktor je uzrok" je tipičan odgovor u ovakvim situacijama, međutim radi se o životima, pa je normalno upitati se da li je poduzeto sve što se moglo.
Nazalost, dan žalosti je maksimim što grad može učiniti, dokaz tome su brojne opasne točke u prometu koje čekaju žrtve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2020. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inače sam kritičan prema svakoj vlasti, ali u ovom slučaju problem je puno složeniji i ne tiče neposredno vlasti već nas sviju kao društva. Da nije imao automobil, akter ove tragedije bi vjerojatno šetao po rukohvatu na dravskom mostu, kao što sam ljetos vidio jednog momka da to čini.
Mi kao društvo propagiramo kulturu alkohola (birtije i kafići), kulturu kockarnica (kladionice), kulturu nasilja (filmovi), kulturu estradnih zvijezda. Poslije svega se čudimo kad se djeca takve kulture ponašaju kao stradali u ovoj nesreći.
Mladi imaju viška energije i moraju imati neki ventil da se ispušu. Ako im ne omogućimo neki bezopasni način oni će naći opasni.
Eto opet sam počeo pametovati, lupam bez veze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pirko
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.01.2020. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Problem je i sustava, a aljkavost poblicije sae vidi u prometu na svakom koraku: slijepi, gluhi i nemarni, a ovo je rezultat njihovog rada.

Nadalje, kultura alkohola, jesam se sinoć ubio, što sam popio majko mila ili tko može više popiti...

Za kraj, tu je i odgovornost pojedinca...

Ako je drvo bolesno, kakvi će biti plodovi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: