Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradjanski neposluh

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 19:20 
Naslov:  Gradjanski neposluh
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...građanski neposluh je zapravo borba običnih smrtnika protiv smrtnika na vlasti...e, pa sad - probala sam na Netu pronaći neke podatke o tome koliko je zapravo on razvijen u Hrvata, ali nisam baš pronašla neke rezultate...pa me interesira: što zapravo smatrate građanskim neposluhom?
...znate li konkretne primjere...protiv čega bi vi bili građanski neposlušni...da li bi građanski neposluh pomogao u nekoj situaciji i koliko...da li bi se uopće mogle udružiti interesne skupine pa napraviti neku psinu?...
...ali...građanski neposluh je izvan zakona...i također je stvar kulture, znači prebijeni policajac koji piše kazne za krivo parkiranje nije građanski neposluh...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 20:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....mislim da je nadavno bilo nešto slicno spominjano.....kad je gradonacelnik nekog primorskog grada objasnio svojim građanima kako da izbjegnu placanje tv pretplate.....po meni je to jedan primjer poziva na građanski neposluh....odnosno da građani ne naprave nešto što je zakonom propisano.....e sad.....kad bi to bilo tako jednostavno...a s obzirom kakav smo mi narod.....kod nas bi se našlo milion razloga za neki građanski neposluh......i ako idemo nešto na legalan nacin riješiti kao u slucaju HT gdje je sudski ukinuta telefonska pretplata.....oni su opet izmislili nešto drugo...tako da po meni to nema smisla......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 22:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osječani su pičkice kada je građanski neposluh u pitanju, što god da netko pokuša organizirati pojavilo bi se 20 ljudi, ostalima bi ili bilo neugodno, ili se boje ili im se jednostavno neda

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
osječani su pičkice kada je građanski neposluh u pitanju, što god da netko pokuša organizirati pojavilo bi se 20 ljudi, ostalima bi ili bilo neugodno, ili se boje ili im se jednostavno neda


Istina i potpisujem sve rečeno... ali ne vjerujem da je samo Osijek takav, nego cijela Hrvatska, takav smo narod i gotovo

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što god pokušaš u ovom gradu učiniti, ostat ćeš usamljen (gaap-ova definicija je malo slikovitija).

tješim se time da je sloboda u glavi. i da bar mogu misliti što hoću. iako me znaju čudno pogledati ako mislim naglas.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 22:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma nije to samo problem Osječana, čak niti nas kao naroda... nego, kao ljudi općenito! Uvijek se nađe određen broj ljudi koji su skeptični prema bilo kakvim pokušajima udruživanja mase ljudi zbog bilo kakve, da tako kažem, opće koristi.
Uvijek netko misli kako onaj tko je to organizirao ima neki vlastiti interes u svemu tome. Valjda sude prema sebi i ne mogu vjerovati da ima ljudi koji će organizirati nešto za dobrobit svih!
Primjer su mi naši seljaci, koji se stalno žale kako ih vlada zakida za obećane poticaje i masu drugih stvari (što je istina!), a na prosvjed dođe njih nekoliko! Mislim, što reći na to?!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 23:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nekad prijeđem cestu na crveno! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 23:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Janis je napisao/la (Pogledaj post): › Ma nije to samo problem Osječana, čak niti nas kao naroda... nego, kao ljudi općenito! Uvijek se nađe određen broj ljudi koji su skeptični prema bilo kakvim pokušajima udruživanja mase ljudi zbog bilo kakve, da tako kažem, opće koristi.
Uvijek netko misli kako onaj tko je to organizirao ima neki vlastiti interes u svemu tome. Valjda sude prema sebi i ne mogu vjerovati da ima ljudi koji će organizirati nešto za dobrobit svih!
Primjer su mi naši seljaci, koji se stalno žale kako ih vlada zakida za obećane poticaje i masu drugih stvari (što je istina!), a na prosvjed dođe njih nekoliko! Mislim, što reći na to?!

činjenica je da su osječani inertni, kod ostalih je situacija ipak malo drugačija. pogledaj što su mađari napravili kad je premijer priznao da je lagao, koliko je zagrepčana izašlo na ulice kad je bila frka oko stojedinice, splićani su se počeli spontano okupljat kad su im počeli unakažavat rivu, istina ne puno, ali bar nešto. ja ne znam što bi se u ovom gradu moralo dogodit da građani konačno pokažu karakter. što se tiče seljaka oni su u par navrata znali pokazat zube, ali poslije se politika umiješala pa su se i oni "raspali". možda bi tu trebalo spomenuti i štrajk prosvjetnih radnika koji je bio uspješan po odazivu, ali onda pušiona.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Janis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 417
Lokacija: M42
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2007. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, svi misle: "To će netko drugi, ne moram baš ja...." Pa onda ispadne da neće nitko! Pa nas svi j... kako stignu!
Kao i kod nas na faksu... podigli školarine (vjerojatno prilično nepotrebno) za par tisuća kuna, svi mrmljaju, nitko ništa nije poduzeo, a da je odaziv studenata bi garant bio: nula bodova. Pa vi, budale, plaćajte!

_________________
Of all the things I´ve lost, I miss my mind the most...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2007. 23:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
ja nekad prijeđem cestu na crveno! Smile


sigurno ti je bilo teško priznat to pred nama, ali si uspio...Very Happy sad možeš mirno spavat

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2007. 19:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bilo bi gradjanskog neposluha da onog magarca nisu pustili iz pritvora osijek031.com smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2007. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...znači ovako: svi bi mi bili malo građanski neposlušni, ali nitko neće prvi...
...a ako netko i krene prvi, ostali se boje...demit, baš smo dobrice...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2007. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajde navedi jedan dovoljno dobar i konkretan razlog za tak sta?

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.01.2007. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedan:

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › ....mislim da je nadavno bilo nešto slicno spominjano.....kad je gradonacelnik nekog primorskog grada objasnio svojim građanima kako da izbjegnu placanje tv pretplate.....po meni je to jedan primjer poziva na građanski neposluh.......


Ivane, ako sam dobro shvatila tvoje pitanje, zaključujem da je u tvom svijetu sve savršeno i da ne treba reagirati baš ni na šta što je zakonom propisano?...blago tebi... Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2007. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da nije savrseno, ali radije cu to vrijeme i resurse utrositi za nesto korisno, nesto konstruktivno, tako da me take stvari u buducnosti manje diraju, tj. da se zastitim od efekata istih.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: