Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Posao, odmor, posao i odmor?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 3:06 
Naslov:  Posao, odmor, posao i odmor?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potaknut ovim odlaskom na rad u "juznije" (umalo sjevernije) ;-) javlja mi se pitanje kako se ponasate kad vas posao nanese u mjesta koja se smatraju mjestima za odmor?

Naime, preko nekoliko puta sam u slicnoj situaciji gotovo u potpunosti previdio da je ljeto, da se ljudi kupaju, zapravo mi je bilo cudno (sam sam sebi bio cudan) kako pored plaze, osuncanih nauljenih strankinja (i ponesto domaceg mesa ;-)) prolazim nezainteresirano. Kako mi se uopce ne radja ona zivotinjska zelja za igranjem picigina, skakanjem u more na prvi njuh mora, ulja za suncanje na bazi kokosa i vec spomenutih strankinja.

Kad sam, pak, na odmoru (slabo se tih trenutaka i sjecam Sad ), ne mogu zamisliti, a niti zelim da mi itko spominje posao, rad, bilo kakve obaveze i sputanost.

Kontam da ima ljudi koji mogu spojiti jedno i drugo i kojima to nije problem... dakle, slusam vasa iskustva... ;-) Uspijevate li spojiti jedno s drugim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 3:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene je zasad posao nanio na more dva ljeta kad sam radio kao konobar u jednom hotelu u novalji. i prilično sam dobro spajao odmor i posao. u slobodno sam se vrijeme kupao, sunčao, izlazio, čitao novine i knjige, išao na kave... sve što se radi na jednom dobrom odmoru! vidio sam i ja da to neki nisu mogli spojiti, da su cjelokupni boravak shvaćali kao posao i nisu se mogli previše opustiti. drugi su se, opet, previše opuštali. Smile ja mislim da sam uspješno odijelio vrijeme rada od vremena nerada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2007. 3:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo ti sad ovisi o puno toga.prvo je bitno dali radiš posao koji voliš?Ja ne.Ali je protuteža tome da posao koji ne volim,uvjek pokušavam odraditi bolje od onog koji volim.Poslje toga je bar meni bitno s kim radim.ako su ljudi s kojima radim O.K automatski mi je lakše.Da i na kraju novčana nadoknada za obavljen posao igra značajnu ulogu.Ali meni osobno je posao u južnijim krajevima bio daleko lakši ljeti tamo nego ovdje.u principu si neđem u svemu svjetlu točku i slijedim je.

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.01.2007. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja isto radim posao koji ne volim, ali je zato ekipa predobra, pa je uvijek prisutna neka zajebancija, tako da ni ne skontas kako vrijeme leti... poslije posla se ide na veceru, pa malo setnje, a nedjeljom cijeli dan provedes negdje vani... sto se tice odmora za vrijeme radnog vremena, to jednostavno u mom poslu nije moguce, zato sto moras radit, radit, radit i nemas vremena za kavice, cugu i to... ali zato je na poslu zajebancija, poslije posla cuga i zajebancija i tako ....

A sto se tice toga jel mi lakse raditi na terenu ili kod kuce... hmmmm... pa u svakom slucaju kod kuce jer znam da sam u svom gradu, da kada zavrsim s poslom ide svojoj kuci u svoj krevet, ali opet na terenu se vise zaradi, istina da se vise radi, ali kako vrijeme proleti ni ne skontas koliko si napravio...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meduza_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 217
Lokacija: Josipovac
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.01.2007. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja svake godine provedem ljeto radeci na moru i nije mi bas do neke zafrkancije i provoda tamo.Zamislite prvi radni dan je recimo 15.6. a zadnji 1.9. a da izmedju nemam niti jedan jedini slobadan dan i radim 15-18 sati dnevno.Radim u restoranu na samoj plazi i kako pise mungos ne da ne vidim more,sve one ljude preplanule,izgorene,oguljene nego mi je muka od njih!!!! Ipak kada stigne placa vidim da se isplatilo.Nekako uspijem na kraju sezone ostati dva-tri dana probati da li je more slano,pocrveniti kao kuhani rak....i teraj kuci na redovnu sljaku.Sto sve cinimo za novac!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.01.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...imao sam jednom priliku raditi 6 mjeseci na moru...i to baš u razdoblju od 5. do 11. mjeseca.....prvo što sam vidio da se lokalno stanovnoštvo ide kupati samo u razdoblju 5. i 6. mjeseca....te kasnije 9. mjeseca....a ostali period koriste samo za rad po cijele dane....jer to im je sve kad mogu nešto zaraditi za cijelu godinu......tako da se i oni baš ne provode najbolje preko ljeta.....s obzirom dok sam ja tamo radio po 12 sati dnevno....poslije posla i nije mi bilo do nekog ludog provoda......osim nedjeljom....kad sam cijeli dan uživao na plaži u nekom kaficu ispijaci cuge......i promatrajuci "brdovite krajeve" na djevojkama.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.01.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
vidio sam i ja da to neki nisu mogli spojiti, da su cjelokupni boravak shvaćali kao posao i nisu se mogli previše opustiti. drugi su se, opet, previše opuštali. Smile ja mislim da sam uspješno odijelio vrijeme rada od vremena nerada.

ja sam od onih koji se previše opuštaju Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2007. 1:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eh ja nisam od onih koji rade ni na poslu a kamoli na moru Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: