Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Četnici u Borovu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2005. 9:12 
Naslov:  Četnici u Borovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

SAMO dan nakon obilježevanja 10. obljetnice hrvatske oslobodilačke akcije Oluje, odnosno nekoliko dana nakon 14. godišnjice protjerivanja Hrvata i brutalnih ubojstava policajaca u Dalju, dožupan iz srpske zajednice Jovo Ajduković je skupa s pristašama srpske manjine odao je počast poginulima koji su sudjelovali u agresivnom ratu protiv Hrvatske.

Radi se, naime, o Mladenu Jakovljeviću i trojici njegovih suboraca, koji su sudjelovali u napadu na hrvatske policajce. Sam Jakovljević je tijekom napada izgubio život.

Ajdukovićev provokativni nastup dogodio se na otvorenju Memorijala Jakovljevića u Borovu kod Vukovara za vrijeme trajanja manifestacije Borovsko ljeto. Nazočni su predvođeni Ajdukovićem minutom šutnje odali počast poginulom Jakovljeviću i njegovim suborcima.

Hrvati naseljeni u Borovu ostali su šokirani tim činom, no tada je Ajduković javno pozdravio sve prisutne i u ime župana Galića, što je Hrvate šokiralo još i više.

Čelnik vukovarskog HDZ-a i saborski zastupnik Petar Mlinarić potvrdio je da su Ajdukovićeve riječi čista izmišljotina, jer Božo Galić nikada ne bi ovlastio dožupana iz srpske zajednice da boravi na četničkom derneku.

"Sigiran sam da župan Božo Galić koji je trenutno na odmoru u niti jednom slučaju nije poslao Ajdukovića na srpsku proslavu, a kamoli odredio da nazočne pozdravlja u županovo ime." -kazao je Mlinarić novinaru Večernjeg lista.

Mlinarić je zjavio i kako su mu poznate mnoge slične situacije koje se u Borovu događaju pod okriljem raznih turnira i memorijala.

Ajduković novinarima u nedjelju nije bio dostupan, pa se postavlja pitanje dokle ide granice tolerancije prema provokatorima, odnosno koliko dugo će vlasti zatvarati oči na blaćenje Domovinskog rata od strane "modernih" pristalica pokojne ideje o velikoj Srbiji.

prenešeno sa http://index.hr/clanak.aspx?id=277846

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nakaradni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73
Lokacija: Abu-al Urhum
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2005. 14:23 
Naslov:  Re: Četnici u Borovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne po kratkom, nego po dugotrajnom i bolnom postupku....

_________________
oprostite.... nije bilo namjerno Crying or Very sad Embarassed Shocked
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.08.2005. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opet su se uskomešali, a kad opet bude frcalo perje "ugrožena" će braća srbi opet cvilit ispred raznih centra za mir nenasilje, helsinških odbora i sorosevih zaklada...šta kurac svi ne odsele u kanadu, želim im svu sreću svijeta tamo!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.08.2005. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@gaap takav narod... i ti nikada nece doci k'sebi... reci jednom "srbinu" koji zivi u HR stoljecima da je on hrvat pravoslavne vjere... mislim da ce ti oci iskopati.... i kad gledas glup narod do bola, slave kosovksu bitku koju su izgubili, pa to nema nigdje na svijetu.... samo kod brace srba..... fuj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2005. 0:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ne jedan narod ne moze biti glup, bez obzira koliko jedinki tog naroda pokazivalo znakove iznimne gluposti. Isto vrijedi i za pamet Hrvata. ;-)

Doduse, ti koji su bili tamo i koji jos uvijek zive u tim iluzijama Velike Srbije i da je sada samo karj prvog poluvremena, jebiga, njima treba jedan reality check. I to onaj koji ce im uputiti netko "s njihoe strane", jerbo bi bilo koji glas razuma sa suprotne strane mogli shvatiti kao nasilje i ugrozu. Zato treba traziti mozgove i nadati se da ce se pojaviti netko pametan s "njihove strane", netko tko ce im reci da prestanu zivjeti u iluzijama.

A mi s "nase strane" trebamo nasim bukacima i djiklosima slicnim ovima iz teksta (samo sa suprotnim predznakom) objasniti neke stvari.

Ako si govno pocistio ispred svoje kuce, i komsija se ispred svoje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
D
Offline
Avatar

Ukupno postova: 328
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2005. 8:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

brane se oni sad u novinama da je taj čiko bio umjetnik a ne četnik

_________________
"...sav sam k'o ona staklena stvar u kojoj veje kada je pomeriš..."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2005. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da ne jedan narod ne moze biti glup, bez obzira koliko jedinki tog naroda pokazivalo znakove iznimne gluposti. Isto vrijedi i za pamet Hrvata. ;-).


da, u pravu si, ali se narod jako lako da povesti za nekim glupostima, a kad se tice nacionalizma, da ne govorim.... i to je to, sto ja nazivam glupo....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2005. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chiara je napisao/la (Pogledaj post): › @gaap takav narod... i ti nikada nece doci k'sebi... reci jednom "srbinu" koji zivi u HR stoljecima da je on hrvat pravoslavne vjere... mislim da ce ti oci iskopati.... i kad gledas glup narod do bola, slave kosovksu bitku koju su izgubili, pa to nema nigdje na svijetu.... samo kod brace srba..... fuj


na žalost i ti sad zvučiš nacionalistički...

_________________
Gemi031
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2005. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@gemi, jebiga.... znas da imam tehnickih problema sa rvackim.... ma no.... vidi ono gore, kak' ja interpretiram glupost u ovakvom kontextu... ljudi se povedu za nekakvim glupim ciljevima (jebat ga.... jel kuzis?)...

mislim da zivim u takvoj svestranoj i visenacionalnoj sredini da nisam tako nastrojena.... za mene su ljudi vazni, a ne odakle su.... znas ono, svoje voli, tudje postuj (ili tak nest)....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
desperadosx
Offline
Avatar

Ukupno postova: 278
Lokacija: Burkinafaso
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2005. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MATEMATIKA- ekstremizam=ustaštvo i četništvo
= nešto loše
Tko pumpa ekstremizam=mediji za jadnu i neuku raju kojima uvijek možeš prodati muda pod bubrege

TKO JE NAJUGROŽENIJI?= onaj koji je glup i kome se prodaje
Zašto sam dao da se stavi ovaj članak sa indeksa?
Zato da bi se upitali da li se isto toleriraju ustaški samiti u Srbiji ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.08.2005. 0:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@desperadox, a sto je s ustaskim summitima u Hrvatskoj? To je prihvatljivo?! I don't think so.

Zapravo, nas je posao cisiti ispred svoje kuce, odnosno utjecati da kod nas nema "nasih". Pod navodnicima jer ti ljudi sigurno ne govore u moje ime, ali trece strane to ne zanima, vec identificiraju sacicu eksremista s kompletnom nacijom, bas kao sto kod nas ljudi gledaju na cetnike i Srbe.

Zato, dolje domaci ekstremisti i nacional-provokatori!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
William H. Bonney
Offline
Avatar

Ukupno postova: 382
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2005. 7:33 
Naslov:  Re: Četnici u Borovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maknuti kukolj iz žita? Vrlo teško. Oko toga bi se trebale mobilizirati sve zdrave snage svih segmenata i ta sranja. Zato sam i postavio tezu o biglovima gdje je bilo lako senzibilizirati javnost, izazvati građane na akciju. Prijatelji su bili uplakanih krupnih očiju i njemi. Neprijatelj je bio anakroni doktor znanosti (najmlađi doktorant u povjesti fakulteta), koji nema lobi ili političku podršku, čak suprotno, mnogi su skupili političke poene na upropaštavanju znanstvenika.
chiara je napisao/la (Pogledaj post): ›
@gaap takav narod... i ti nikada nece doci k'sebi... reci jednom "srbinu" koji zivi u HR stoljecima da je on hrvat pravoslavne vjere... mislim da ce ti oci iskopati.... i kad gledas glup narod do bola, slave kosovksu bitku koju su izgubili, pa to nema nigdje na svijetu.... samo kod brace srba..... fuj

@chiara Goebels bi ti pozavidio na mentalnom sklopu. Jedino sam malo iznenađen brzim preokretom stava i čupanjem na lapsus linguae, ipak se tu radi o lapsus cerebri.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nakaradni
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73
Lokacija: Abu-al Urhum
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.08.2005. 11:17 
Naslov:  Re: Četnici u Borovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slažem se da se prvo trebamo "pozabaviti" domaćim ekstremistima, ali ovo što se događa u Borovu je na našem tlu, u Hrvatskoj! Uvijek bilo i bit će.

Je.. se meni za njihovu ravnu goru, ali u Hrvatskoj svoje četničke skupove održavat je čista provokacija. a te provokatore dati privesti i na ispitivanje o ratnom zločinu počinjenom nad stanovnicima Vukovara... Osijeka... itd itd..

_________________
oprostite.... nije bilo namjerno Crying or Very sad Embarassed Shocked
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chiara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 97
Lokacija: CH
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.08.2005. 12:35 
Naslov:  Re: Četnici u Borovu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

William H. Bonney je napisao/la (Pogledaj post): ›
@chiara Goebels bi ti pozavidio na mentalnom sklopu. Jedino sam malo iznenađen brzim preokretom stava i čupanjem na lapsus linguae, ipak se tu radi o lapsus cerebri.


aj' molim te procitaj jos jednom, pa mi onda nesto reci... i nisam lupila nesto bezveze, to su cinjenice... a da, ja zaboravila da po tvome oni koji zive vani tak' i tak' nemaju prava glasa... pogotovo ne o takvim temama, a nije ti mozda palo na pamet da ima srba i tu gdje ja zivim, pa mogu reci kako se ponasaju u stranim drzavama , e vidis upravo onako kako sam napisala....
super smo pametni sto koristimo elaborirani jezik.... bas si lik....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 11.08.2005. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chiara je napisao/la (Pogledaj post): ›
William H. Bonney je napisao/la (Pogledaj post): ›
@chiara Goebels bi ti pozavidio na mentalnom sklopu. Jedino sam malo iznenađen brzim preokretom stava i čupanjem na lapsus linguae, ipak se tu radi o lapsus cerebri.


aj' molim te procitaj jos jednom, pa mi onda nesto reci... i nisam lupila nesto bezveze, to su cinjenice... a da, ja zaboravila da po tvome oni koji zive vani tak' i tak' nemaju prava glasa... pogotovo ne o takvim temama, a nije ti mozda palo na pamet da ima srba i tu gdje ja zivim, pa mogu reci kako se ponasaju u stranim drzavama , e vidis upravo onako kako sam napisala....
super smo pametni sto koristimo elaborirani jezik.... bas si lik....

Fašisti svih zemalja ujedinite se!

Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: