Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ude i Seligman u finalu Europskog prvenstva!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65705
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2018. 9:29 
Naslov:  Ude i Seligman u finalu Europskog prvenstva!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski gimnastičari Filip Ude i Robert Seligman plasirali su se u finale konja s hvataljkama na Europskom prvenstvu u Glasgowu.

U kvalifikacijama konja s hvataljkama oba hrvatska gimnastičara koja su se plasirala u finale ostvarila su jednaku ocjenu - 14.766 te su podijelili četvrto mjesto.

- Ovo je osmo finale za mene na Europskim prvenstvima. Eto, zadnja tri puta sam bio četvrti. Dat' ću sve od sebe u finalu jer sam stvarno sjajno spreman i želim popraviti ocjenu barem za tri-četiri-pet desetinki u izvedbi. Danas je bio veliki pritisak za mene jer znam koliko sam spreman, znam da već mjesecima radim dvije vježbe dnevno i onda kad dođe ovakav trenutak i kad trebate dići ruku i koncentrirati se, nije baš lako vježbati. Ali opet, bio sam pun samopouzdanja pošto sam znao da sam potpuno spreman. Stvarno imamo maksimalnu podršku, maksimalne uvjete. I evo, i Filip i ja smo to opravdali ovim ulaskom u finale. A nadam se, ako uspijemo, kao prije deset godina, ponoviti 2008. i obojica se popeti na postolje, to će biti kruna našeg uspjeha ovdje na Europskom prvenstvu. - na odlične kvalifikacije ali i na nadolazeće finale osvrnuo se Robert Seligman

Nakon srebra iz 2008. godine koje je osvojio u švicarskoj Lausanni, Filip Ude u lovu je na svoju drugu europsku medalju.

- Nakon dugo, dugo godina sam uspio napraviti vježbu, sretan sam. Kao što sam i najavio, radio sam jednu trening vježbu, a tako sam ju i odradio. Skoro ista vježba kao i sa zadnjeg kontrolnog treninga. Znači, kao da sam ju preslikao. Jako sam zadovoljan. - zadovoljno je svoju vježbu u kvalifikacijama komentirao Filip Ude

Osim Udea i Seligmana, od hrvatskih su gimnastičkih reprezentativaca nastupili još i Anton Kovačević te Jakov Vlahek. Svih četvero hrvatskih gimnastičara nastupilo je u višeboju, no naglasak je ipak bio na njihovim primarnim spravama. Anton Kovačević tako je u kvalifikacijama preče zauzeo 13. mjesto s ocjenom 13.400. Jakov Vlahek solidnom je vježbom na ručama zaradio ocjenu 11.700 te se plasirao na 82. mjesto.

Finale Europskog prvenstva za seniore na rasporedu je u nedjelju, dok su sutra na rasporedu kvalifikacije juniora.





Tekst i foto: Gimnastičko društvo Osijek - Žito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: