Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Postavio šator na Trgu slobode u znak prosvjeda protiv stanja u državi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2018. 12:02 
Naslov:  Postavio šator na Trgu slobode u znak prosvjeda protiv stanja u državi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neobičan prizor zatekli su prolaznici na Trgu slobode u središtu Osijeka: šator postavljen nasred trga u kojemu kampira jedan čovjek.

U razgovoru s njim doznali smo da je riječ o 34-godišnjem Goranu Horvatoviću iz Bilja, a razlog zašto je odlučio postaviti šator na Trgu slobode je taj da „pokušam utjecati na svijest građana da jedino mi možemo zajedništvom promijeniti situaciju u državi i nikako drugačije nitko drugi neće rješavati naše probleme osim nas samih“. Goran je dodao i kako ovo radi za dobrobit svih nas da i mi odlučimo nešto poduzeti za bolju budućnost naše države.



Na pitanje do kada planira biti tu, Goran je odgovorio: „Planiram tu biti koliko je god to potrebno, dok se nešto ne počne mijenjati, jer znam da neću ništa postići kroz neko kratko vrijeme, treba biti uporan, treba biti vjeran u onome što radiš“.

Goran je inače pribavio sve potrebne dozvole od Grada za svoj boravak na trgu, a mi mu čestitamo na građanskoj hrabrosti i želimo mu da njegov prosvjed protiv stanja u hrvatskom društvu donese neke, makar i simbolične rezultate.





Tekst i foto: Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2018. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gorane, što bi to trebalo promijeniti da se stanje u državi popravi?
Ovako načelno, samo prosvjed, još će ti i predsjednica i premijer doći dati podršku.
No priznajem, prokazati nekoga konkretno je opasno, osobito u svom dvorištu.
Na pamet mi pada jedna legendarna scena iz predratne serije "Naše malo misto", kad "šjor načelnik" maloga mista govori "barbijeru" koji ga je javno prozvao da je pijančina: "Mo'š govorit protiv države, protiv kralja, protiv miništara lopova, ma di si se mene uvatija, to ti nikad neću oprostit."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: