Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Boris Piližota: Najteže u ovom poslu je osjećati pritisak očekivanja ljudi koji su vas izabrali

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2018. 11:29 
Naslov:  Boris Piližota: Najteže u ovom poslu je osjećati pritisak očekivanja ljudi koji su vas izabrali
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nastavku možete pročitati intervju s zamjenikom gradonačelnika Osijeka - Boris Piližota.

Kako nakon godinu dana vlasti ocjenjujete suradnju s gradonačelnikom Ivanom Vrkićem, je li bilo kakvih iznenađenja?
- Tijekom svog čitavog radnog vijeka imao sam prilike raditi s velikim brojem ljudi, uvijek sam radio s ljudima. No ono što danas mogu reći je da najviše pamtite one osobe od kojih ste nešto mogli naučiti ili čija vas je energija i volja zapravo motivirala. Ivica Vrkić je takva osoba. Energiju koju on ulaže u sve što radi i volja s kojom to radi je nešto što, ako ste i sami voljni i spremni raditi, vas jednostavno vuče. Iskreno vam mogu reći da povjerenje koje postoji između gradonačelnika i mene, suradnja koju imamo, obostrano ne samo uvažavanje i poštivanje, nego i povjerenje je nešto što osobu potiče da daje svoj maksimum u zajedničkom radu.

Je li bilo kakvih iznenađenja u suradnji s gradonačelnikom?
- Ne mogu reći da je bilo nekih velikih iznenađenja, nismo u ovu priču ušli preko noći. Od početka je postojao zajednički dogovor što gradonačelnik očekuje od mene, što je to što ja trebam raditi i voditi na temelju svog iskustva i znanja iz gospodarstva i realnog sektora gdje sam većinu radnog vijeka proveo, što je to za što se ja zalažem i što ja, kao i SDP, očekujemo da se u gradu napravi u naredne četiri godine. Kada tako u samom početku jasno i iskreno krenete zajednički raditi, kada stvorite uzajamno povjerenje, onda na tom putu nema iznenađenja.

Je li osječka vlast i dalje stabilna?
- Vrlo jasno – da. Kada nešto radite, kada nešto dogovorite, ali ne na razini osobnih želja ili ambicija, nego na razini onoga što je potrebno i nužno, kada usuglasite što želite postići i gdje želite biti za četiri godine i kada onda na tome zajednički korektno radite onda nema problema. Uvijek ima neslaganja. Ali kad su ta neslaganja na razini neslaganja oko načina kako nešto postići, a ne na razini neslaganja oko toga što želite postići onda je priča daleko jednostavnija.

Jesu li se u zadnjih godinu dana promijenila očekivanja ljudi koji Vas okružuju? Kako se općenito nosite s očekivanjima građana?
- To je možda i najteži aspekt ovog posla. Očekivanja ljudi. Ne zbog toga što ljudi imaju nerealna očekivanja od vas, nego zato što si sami stvarate pritisak da što prije, što bolje, što većem broju ljudi omogućite normalan i bolji život. Velika je to odgovornost s kojom svaki dan živite. Problemi drugih ulaze u vaš život i postaju dio vaše svakodnevice. I bez obzira koliko toga riješite i koliko brzo riješite, uvijek izviru novi problemi i uvijek se preispitujete jeste li mogli više, jeste li mogli bolje. To je ono na što pristajete ako ćete odgovorno i savjesno raditi svoj posao. To vam je posao, to je vaša dužnost, zato ste tu. Ovo nije posao od 8 do 15 sati. S tim idete spavati i s tim se budite. To je vječni motiv da budete bolji, da radite više.

Kad govorimo o upravljanju Gradom, postoji li nešto što biste željeli promijeniti, a ne možete to učiniti?
- Ima mnogo toga što bih volio promijeniti, ali na to ne mogu utjecati. Ono na što mogu utjecati, a smatram da treba mijenjati to i radim. Zaduženi smo za vođenje grada, zadali smo si ciljeve. Radimo na tome. S druge strane smo ograničeni zakonima i propisima, odnosno stavljene su nam ograde i uvelike ovisimo o odlukama i postupanju državne vlasti. Velik broj onoga što želimo učiniti ili ne možemo ili ne možemo u rokovima u kojim to želimo, a ne možemo ne zbog sebe nego zbog načina na koji je sustav postavljen.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: