Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Katolibanistan – u dvorištu KBC-a osvanuo kip sveca!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65665
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2018. 9:01 
Naslov:  Katolibanistan – u dvorištu KBC-a osvanuo kip sveca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[28.03.2018. 11:15] Nakon što smo jutros objavili članak, oglasili su se i iz osječkog KBC-a, priopćenje prenosimo u cijelosti:

"Dana 28. ožujka 2018. godine objavljen je tekst pod naslovom "Katolibanistan" – u dvorištu KBC-a osvanuo kip sveca!". Ovim putem tražimo demanti u dijelu teksta u kojem ste naveli kako je osječki KBC ovih dana osvanuo "ukrašen" kipom katoličkog sveca koji je odmah podigao veliku prašinu na društvenim mrežama.

Izvještavamo Vas da je u Kliničkom bolničkom centru Osijek dana 5. listopada 2016. godine otvoren novouređeni središnji park, te je tada postavljeno pet darovanih skulptura kiparske kolonije iz Ernestinova. Kipari Mate Tijardović, Ivica Tolić, Milan Kovač i Vedran Jaković kao svoj doprinos bolnici poklonili su prelijepe drvene skulpture.

Napominjemo da izbor likova koji su kipari svojim umjetničkim radom ugradili u središnji bolnički park je bio isključivo odabir samih umjetnika, a podrobnijim pregledom svih navedenih skulptura vidljivo je da se ne radi samo o svecima zaštitnicima pojedinih medicinskih struka, nego su izložene i druge skulpture koje se ne povezuju s vjerskom tematikom.

Iskreno nam je žao što se ne prepoznaje veliko djelo donatora koji su svojim radom, zalaganjem i uloženim slobodnim vremenom omogućili da središnji park KBC-a Osijek postane ugodnije mjesto za sve naše bolesnike i posjetitelje.

Napominjemo, Klinički bolnički centar Osijek, u svakom trenutku stoji na raspolaganju za davanje točnih podataka/informacija iz razloga kako se, kao i u ovom slučaju ne bi objavljivali članci s netočnim navodima/podacima/informacijama.
" doc.dr.sc. Željko Zubčić, dr.med.


[28.03.2018. 9:01] To da se Hrvatska polako pretvara u Katolibanistan nije nikakva tajna, a dokaza oko nas imamo koliko hoćete.

Tako je i osječki KBC ovih dana osvanuo „ukrašen“ kipom katoličkog sveca koji je odmah podigao veliku prašinu na društvenim mrežama.

S jedne strane su oni koji smatraju kako je u redu postavljati katoličke kipove u javni prostor, a s druge strane su oni koji podsjećaju kako je Hrvatska sekularna država i da je katolička vjera nečija privatna stvar, a ne nešto što se nabija na nos i vjernicima drugih vjera i ateistima.

Inače, kip koji je podijelio Osječane donacija je Ernestinovačke likovne kolonije KBC-u.

Koji su motivi postavljanja ovog kipa od strane KBC-a nije sasvim jasno, je li postavljen kao podsjetnik na nadolazeći Uskrs ili je plan da kip ostane trajno na ovoj lokaciji.

Zlobnici su već primijetili kako se kip postavlja usred pravog malog egzodusa liječnika i medicinskih sestara iz osječkog KBC-a, kao da uprava bolnice pacijentima upućuje sljedeću poruku: „Pomolite se svom svecu pri ulasku u ovu ustanovu, on vas jedini može spasiti“...





Tekst: Osijek031.com
Foto: Božica Marinović/Facebook


Zadnja promjena: Redakcija 031; 28.03.2018. 12:43; ukupno mijenjano 3 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Daystrom
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2018. 10:37 
Naslov:  Re: Katolibanistan – u dvorištu KBC-a osvanuo kip sveca!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj portal postaje gradska sramota lagano s tekstovima poput ovog...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2018. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakvo je stanje osječkoj bolnici dobro je da ima neki svetac da malo pomogne Smile.
Iako mislim da je naslov članka malo pregrub, slažem se da u društvenom pogledu Hrvatska polako "tone" u srednji vijek. Siguran sam , kad bi kojim slučajem na istom mjestu bio postavljen kip sa islamskim obilježjima, da bi slijedećeg dana bio uklonjen.
Gospođi Mariji:
Znate li da se u toj istoj Americi od prije nekoliko godina forsira upotreba oznake BCE (before common era) umjesto oznake BC (before Christ) uz obrazloženje da u Americi žive ljudi različitog religijskog opredjeljenja. Ja sam bio šokiran. Takvo što nisam očekivao od tradiciji sklone Amerike. A znate li da je kod nas umjesto religijsko neutralne oznake "prije nove ere" koja se rabila desetljećima prije Amerikanaca, "demokratska vlast" nametnula oznaku "prije Krista".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2018. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramota. Čime se vi bavite. Nazovi novinari još jednom provociraju više radi posječenosti portalu nego ozbiljnosti teme. Nema više HDSSBa na vlati da bi se ovdje skupljao razni šljam i svađao pa sad unesimo malo razdor među ljude tek da malo povećamo posjećenost. Zašto recimo niste pisali o najavama događaja a ne nakon što se nešto dogodi pa građani nemaju pojma. Mislim da sam posljednji koji sam ostao vjeran ovom portalu no krajnje je vrijeme da zalupim vrata i povućem vodu u kolozetu vašeg novinarstva.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2018. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la: ›
Sramota. Čime se vi bavite. Nazovi novinari još jednom provociraju više radi posječenosti portalu nego ozbiljnosti teme. Nema više HDSSBa na vlati da bi se ovdje skupljao razni šljam i svađao pa sad unesimo malo razdor među ljude tek da malo povećamo posjećenost. Zašto recimo niste pisali o najavama događaja a ne nakon što se nešto dogodi pa građani nemaju pojma. Mislim da sam posljednji koji sam ostao vjeran ovom portalu no krajnje je vrijeme da zalupim vrata i povućem vodu u kolozetu vašeg novinarstva.

Molim vas pogledajte što ste napisali. Vaš komentar pun je uvreda. Uvreda na uvredu, zar je to kršćanski, zar je ljudski? Hoćemo li tako biti bolji?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: