Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Caffe bar Peppermint: Predstavljanje zbirke priča "Kako sam postao zao"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65697
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.12.2017. 8:55 
Naslov:  Caffe bar Peppermint: Predstavljanje zbirke priča "Kako sam postao zao"
08.12.2017. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U petak, 8. prosinca 2017. godine s početkom u 19 sati u caffe baru Peppermint održat će se predstavljanje zbirke priča "Kako sam postao zao" Ilije Aščića i tribina "Književnost i podzemlje".

Zbirka Kako sam postao zao Ilije Aščića zapisi su – navodi autor – „iz šupka kapitalizma“. Ilija Aščić u svojim nam pričama predstavlja tužan, brutalan, očajan i besperspektivan svijet NKV radnika te gorku svakodnevicu njihovog preživljavanja pod novokomponiranim hrvatskim poduzetništvom „sitnog zuba“.

Vodeći nas kroz socijalno podzemlje, Aščić ujedno ispisuje snažan izazov tzv. stvarnosnoj prozi, čija je „stvarnost“ u prikazivanju hrvatskog (post)tranzicijskog društva očito znakovito sužene perspektive.

Zašto u hrvatskoj prozi nema radnika i priča o njihovim sudbinama? Tko su kaplari hrvatskog kapitalizma? Koje mitove o radničkoj klasi počinje danas proizvoditi najnovija hrvatska književnost? S kojim demistifikacijama na te trendove odgovara Aščić? Koliko je duboko hrvatsko društveno podzemlje? I koliko ga s visoka gleda hrvatska književnost?


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: