Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradska četvrt Novi grad postala veliko gradilište

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2017. 9:49 
Naslov:  Gradska četvrt Novi grad postala veliko gradilište
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bliži se kraju vrijeme godišnjih odmora, ali za građevince to je vrijeme kada imaju najviše posla. Cijeli grad postao je veliko gradilište, a jedna od gradskih četvrti gdje se to najbolje vidi je GČ Novi grad.

Na području GČ-a obavljaju se neki opsežni radovi: kako smo već pisali, u Tvrđi je započela obnova Trga Vatroslava Lisinskog i Stare pekare, na raskrižju Trpimirove i Divaltove gradi se novi turbo kružni tok, a na Sjenjaku je u tijeku postavljanje novih vrelovodnih cijevi.

Tome treba dodati i veliki projekt izgradnje Trga ispred Paviljona Gradski vrt i pripadajućeg parkirališta iza Gradskih bazena u Wilsonovoj gdje su radovi pri kraju i njihov je završetak planiran do kraja kolovoza.



Od onih sitnijih radova, ali važnih za podizanje kvalitete života stanovnika ove gradske četvrti, prije nekoliko dana postavljena je nova oglasna ploča u Vatrogasnoj i obnovljen je nogostup u Baranjskoj ulici ispred kućnih brojeva 6 - 22.

Što se tiče novih građevinskih radova koji su u pripremi, u narednih nekoliko dana planira se popravak košarkaškog igrališta uz Robnu kuću na Sjenjaku te sanacija nogostupa na Sjenjaku od kućnih brojeva 6 - 12 i 58 - 60.

U GČ-u su otvoreni za prijedloge sugrađana te ih pozivaju da im jave svoje sugestije kako mijenjati ovu gradsku četvrt na bolje te ju učiniti još ugodnijom za život.





Tekst: Osijek031.com
Foto: Gradska četvrt Novi grad - Osijek/Facebook

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2017. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možda novinar nije upoznat s činjenicom da Sjenjak i Tvrđa nisu ista gradska četvrt.

Druga stvar što me bode u oči je to da godinama upozoravam gdje god stignem, osobno ili emailom odgovorne u gradu, o katastrofalnom stanju sportskog igrališta uz novoobnovljeni studentski dom. Košarkaške table godinama niko nije mjenjao a o uništenom odbojkaškom igralištu mogu samo reći da je jako dobro poznat krivac za to. I sad opet čitam da se obnavlja košarkaško igralište u srcu Sjenjaka na stotinjak metara udaljenosti od drugog košarkaškog igrališta. Kako se Sjenjak odnosi prema tom igralištu jednako se odnosi druga gradska četvrt djelu kojem pripadaju zgrade na Vukovarskoj od 124 pa nadalje a orjenitrane su tom igralištu.

Mene samo zanima tko će jednog dana popraviti sportske terene kod Iktusa jer to spada pod istu četvrt kao i Vijenac a jako je poznato koliko potrebno i nepotrebno se pare tamo troše kao da su jedini dio te četvrti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2017. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la (Pogledaj post): ›

Mene samo zanima tko će jednog dana popraviti sportske terene kod Iktusa jer to spada pod istu četvrt kao i Vijenac a jako je poznato koliko potrebno i nepotrebno se pare tamo troše kao da su jedini dio te četvrti.


Sportski tereni/igralište su u privatnom vlasništvu (Saponia).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pirko
Offline
Ukupno postova: 115
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2017. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepo se po NEKIM četvrtima gradi, punom parom, nogostupi se obnavljaju i po nekoliko puta, zaje*u cestu pa i nju presvuku nekoliko puta, a pojedini dijelovi grada gdje je frekvencija prometa veća ne mogu po nekoliko mjeseci dočekati da se 1m2 ceste presvuče asfaltom zbog 15cm dubokih rupa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2017. 1:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ix ox je napisao/la: ›
!Klick je napisao/la (Pogledaj post): ›

Mene samo zanima tko će jednog dana popraviti sportske terene kod Iktusa jer to spada pod istu četvrt kao i Vijenac a jako je poznato koliko potrebno i nepotrebno se pare tamo troše kao da su jedini dio te četvrti.


Sportski tereni/igralište su u privatnom vlasništvu (Saponia).


Koliko ja znam, samo rukometno-nogometni teren je pod vlasništvom Saponie a ostali nisu. No i da svi jesu trebao bi grad upozoriti Saponiju da ruglo u pojasu parkova ne zaslužuje da se nalazi tu. Baš onako kako vlasnici derutnih objekata moraju ih ukloniti iz grada tako i vlasnik ovih sportskih terena mora ih obnoviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2017. 12:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la (Pogledaj post): ›
ix ox je napisao/la: ›
!Klick je napisao/la (Pogledaj post): ›

Mene samo zanima tko će jednog dana popraviti sportske terene kod Iktusa jer to spada pod istu četvrt kao i Vijenac a jako je poznato koliko potrebno i nepotrebno se pare tamo troše kao da su jedini dio te četvrti.


Sportski tereni/igralište su u privatnom vlasništvu (Saponia).


Koliko ja znam, samo rukometno-nogometni teren je pod vlasništvom Saponie a ostali nisu. No i da svi jesu trebao bi grad upozoriti Saponiju da ruglo u pojasu parkova ne zaslužuje da se nalazi tu. Baš onako kako vlasnici derutnih objekata moraju ih ukloniti iz grada tako i vlasnik ovih sportskih terena mora ih obnoviti.


Zato služe katastarske čestice i sve je to jedna čestica, time je sve to u privatnom vlasništvu, grad može jedino pomoći njima da urede igralište, a ne da ih upozori. Ako ćemo se igrati upozorenja osobno sam bi mogao poslati bezbroj upozorenja na nepoštivanje hrpetine stvari u gradu. Prvo nek urede taj park i ostale parkove kako spada pa onda nek drugima govore nešto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: