Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Poskupljenjem dopunskog zdravstvenog osiguranja krpa se rupa bez dna u zdravstvu?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65447
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2017. 8:11 
Naslov:  Poskupljenjem dopunskog zdravstvenog osiguranja krpa se rupa bez dna u zdravstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prošlog tjedna održana je sjednica Gospodarsko-socijalnog vijeća na kojoj se raspravljalo o reformi zdravstvenog sustava.

Ministar zdravstva Milan Kujundžić tom je prigodom iznio alarmantne podatke kako se dug u zdravstvu popeo na više od osam milijardi kuna te su reforma zdravstva i smanjenje dugova u ovom sektoru jedna od najvažnijih zadaća Vlade u idućem razdoblju.

Na pitanje novinara o poskupljenju dopunskog zdravstvenog kao jedne od mjera o kojima se razgovaralo, ministar je neodređeno odgovorio: “Puno je opcija koje su na stolu. Ako ne povećamo prihodovnu stranu, nećemo moći zadržati sadašnju razinu usluga u zdravstvu, posebno nećemo moći osigurati skupe lijekove i nove tehnologije”.

Za sada je odlučeno samo kako će se formirati radna skupina za reformu zdravstva koju će činiti predstavnici Vlade, sindikata i poslodavaca, a koja bi trebala ponuditi rješenja za nagomilane dugove u zdravstvenom sustavu.

Još jedna od opcija je i rebalans državnog proračuna kako bi se iznašao dio novca potrebnog za smanjenje dugova u zdravstvu, a ponovljene su i preporuke o objedinjavanju pojedinih bolnica kako bi se uštedjelo na rashodima ali ne po cijenu kvalitete usluge koja se pruža pacijentima.

Podsjetimo, o poskupljenju dopunskog zdravstvenog osiguranja pričalo se još prije godinu dana, kada je tadašnji ministar zdravstva Nakić izašao s prijedlogom da se cijena dopunskog zdravstvenog poveća sa 70 na čak 89 kuna. Te su najave izazvale burne reakcije u javnosti pa je prijedlog neslavno propao.

Ostaje nam sačekati da vidimo koje će konkretne mjere predložiti radna skupina, no znajući kako se problemi u ovoj državi rješavaju – preko leđa građana – uopće ne treba isključiti opciju skupljeg dopunskog zdravstvenog osiguranja...





Tekst i foto: Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
patak
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.06.2017. 10:11 
Naslov:  Re: Poskupljenjem dopunskog zdravstvenog osiguranja krpa se rupa bez dna u zdravstvu?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahah jel to opet namjestanje kao mi poskupljujemo da bi svi otisli u privatne osiguravajuce kuce koje vidi vraga bas sad nude jefitnije usluge po tom pitanju nego hzzo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.06.2017. 10:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

patak je napisao/la: ›
hahah jel to opet namjestanje kao mi poskupljujemo da bi svi otisli u privatne osiguravajuce kuce koje vidi vraga bas sad nude jefitnije usluge po tom pitanju nego hzzo


odavno sam kod Generalija koji mi za 59kn mjesecno pokriva cijelu B listu bez ogranicenja. svaki mjesec uzimam lijek za alergiju po 134 kn koji mi generali refundira na tekuci u roku 10 dana. ja prezadovoljan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: